(Modřice) Ještě není konec, série je srovnaná. Vítěze první ligy určí až třetí duel mezi Plazy a Modřicemi B. Jihomoravané totiž v odvetném finálovém střetnutí předvedli v domácí hale energický výkon, připravili sokovi první letošní porážku a srovnali skóre. Rozhodující souboj uvidí v sobotu diváci v Plazích.

I. liga: Finále play-off

MNK mobilprovás Modřice B – TJ Plazy  5:2 (série 1:1)

Už v semifinále se modřické rezervě povedl husarský kousek, když otočila sérii proti Startu. Podaří se jí to i podruhé? Možná. První krok udělali Jihomoravané v sobotu, kdy na své půdě odčarovali letošní kouzlo Plazů. Nutno podotknout, že na soupeře nastoupili opět v přesile, konkrétně jedenáct proti sedmi. Navíc jen na tribuně zůstal minule zraněný Patrik Srba, jedna z klíčových postav letošních úspěchů středočeského celku. První varování poslali hostům Pavelka s Burianem. První set sebrali v koncovce i s trochou štěstí, pak už proti triu Zelba, Budkai a střídající Havránek dominovali. O vyrovnání se postarali Šimáně s Bartošem a alternujícím Marečkem, kteří přemohli Novotného s Konupkou i Brennerem. Body se dělily i ve trojicích. Pavelka s Bartošem, Bolelouckým a vypomáhajícím Novotným nejprve přivedli domácí znovu do vedení. „Začátek první sady úplně neodpovídal našim představám. Přišlo dost chyb a ve spojení s dobře blokujícím Zelbou na druhé straně sítě bylo zaděláno na problém. Novotný pak vystřídal na hřišti Bolelouckého, a tato změna nás nakopla. Podařilo se nám zlikvidovat náskok soupeře a dotáhnout první set až na devítky. Za tohoto stavu jsme měli i trochu štěstí, když Zelbův útok přes střed skončil malý kousek v zámezí. Druhý set už byl z naší strany mnohem kvalitnější,“ přiblížil zisk druhého bodu JAN BARTOŠ z domácího týmu. Odpověď Středočechů posléze obstarala Šimáněho sestava s Jeníkem a Bartošem. Nestačila na ni Konupkova formace. 2:2. Pak přišla klíčová pasáž, v níž Modřičtí zasadili protivníkovi dva rozhodující údery. Singlista Burian hladce přehrál v singlu Ondřeje Bartoše a hned poté se v bitvě elitních trojic prosadila proti Šimáněmu a spol. i Pavelkova trojice. „Zápas nabídl poměrně atraktivní podívanou plnou dlouhých výměn. Díky trpělivosti, kvalitní mezihře a bezchybným útokům jsme hosty dokázali přehrát,“ poznamenal Jan Bartoš. Druhá odvetná trojice byla zároveň sobotní derniérou. Zelba s Budkaiem a Marečkem se tři sety přetahovali s domácí sestavou Konupka, Burian, Štěpánek, koncovka tiebreaku jim ale nevyšla. Série se tak vrací do středních Čech.

2021 1L po 05 03Sestava domácích: Pavelka, Gürtler, Konupka, Bartoš, Burian, Brenner, Novotný, Boleloucký, Spousta, Jonas, Štěpánek. Sestava hostů: Mareček, Šimáně, Budkai, Zelba, Jeník, Bartoš, Havránek.

Hráč Modřic JAN BARTOŠ: „Mám velkou radost, že se nám podařilo zvítězit a získat tak příležitost třetího finálového utkání, na které se těšíme. Uděláme vše, co bude v našich silách, abychom v rozhodujícím finálovém utkání uspěli a ovládli první ligu. Zvláštní pochvalu zaslouží Pavelka a Burian, kteří odehráli skvělé utkání.“

Hráč Plazů PATRIK SRBA: „Domácí nás  předčili zejména efektivitou v útočné fázi. Bohužel naše hra nebyla ideální, zejména ve trojicích. V dresu soupeře podal výborný výkon Pavelka.“


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři