(Prostějov, Modřice) Druhá nejvyšší soutěž už zná všechny semifinalisty. Dva nejlepší týmy po základní části – Plazy a Start Praha doplní Český Brod a modřické béčko. Rozhodly o tom dva sobotní čtvrtfinálové souboje. V obou se hrály vyrovnané partie, na konečném výsledku se to však podepsalo jen v jednom případě. Český Brod vydupal postup z prostějovské antuky až v posledním zápase dne a zvítězil nejtěsnějším rozdílem. Rezerva Modřic ztratila s Čakovicemi B první dílčí zápas, ale pak už byla stoprocentní. Především díky lepším koncovkám třetích setů. V semifinále se Plazy střetnou ve středočeském derby s Českým Brodem a Start Praha narazí v repríze finále z roku 2018 na  Modřice. Hraje se už příští víkend. Poraženým čtvrtfinalistům sezona skončila.

I. liga: Čtvrtfinále play-off

TJ Sokol I Prostějov – TJ SLAVOJ Český Brod  4:5 (konečný stav série 0:1)

V základní části inkasovali Českobrodští na vlastním hřišti od soupeře debakl. Odveta přišla v pravý moment a ukončila Hanákům sezonu. Byl to ale boj. Domácím nepřišel Klaudy, chyběli i  Příhoda a Žůrovec. Ovšem také Středočeši dorazili jen v šesti, bez Janíka či Vedrala. Skóre otevřeli Lukáš Pírek s Matkulčíkem, kteří potřebovali tři sety k tomu, aby dostali do kolen mazáky Jana Sýkoru s Cibulkou. „Nechybělo mnoho a mohli jsme elitní dvojici domácích zaskočit,“ mrzelo hrajícího trenér Slavoje JANA SÝKORU. Co se nepovedlo jeho sestavě, napravili v následujícím klání Ešner s Petrem Sýkorou, kteří protivníkovi povolili jen osm balonů. Matkulčíkova trojice s Robou a Růžičkou si ovšem na kurtu otevřela střelnici a přejela Cmírala s Cibulkou a Jedličkou. Hosty pak podržela Ešnerova formace s oběma Sýkory, nepřišli si na ni bratři Pírkové s Bucherem. 2:2. Do singlu prostějovská lavička překvapivě neposlala Robu, ale Lukáše Pírka. Ten proti Janu Sýkorovi sehrál solidní první set, ale ve druhém už měl výrazně navrch českobrodský matador. Hosté byli poprvé nahoře a navíc při chuti. V souboji elitních smečařů udolal Ešner v první odvetné trojici domácího Matkulčíka a Moravané stáli krok od propasti. 2:4. Navíc ani druhý trojkový duel se pro Hanáky nevyvíjel zrovna ideálně. Hladce prohráli úvodní sadu, pak srovnali, ale v tiebreaku měl protivník tři mečboly. Klinickou smrt však Bucherova formace přežila a dokázala nejtěsnějším poměrem vybojovat snížení. Lukáš Pírek s Matkulčíkem navíc zařídili v rychlém tempu srovnání a místní fandové věřili ve vítězný obrat. Ten ale nepřišel. Cibulka s Janem Sýkorou prodali v posledním zápase dne  zkušenosti a domácí sestavě, ve které se na kurtu protočili Ladislav Pírek, Roba a Bucher toho moc nedovolili. „Úkol jsme zvládli. Je potřeba říct, že chatařský styl bez razantních úderů dělal soupeři problémy,“ usmíval se hrající kouč vítězů. „Rozhodujícím okamžikem byla prohra Lukáše Pírka v singlu a následná porážka Matkulčíkovy trojky. Diváci ale viděli kvalitní i dramatický duel a toho si cením, protože nohejbal se má hrát hlavně pro ně,“ okomentoval poslední střetnutí sezony prostějovský lodivod RICHARD BENEŠ.

Sestava domácích: Pírek La., Pírek Lu., Matkulčík, Roba, Růžička Mich., Bucher. Sestava hostů: Cibulka, Cmíral, Sýkora J., Sýkora P., Ešner, Jedlička.

Trenér Prostějova RICHARD BENEŠ: „Nemohu být spokojen s přístupem Klaudyho, který se nedostavil na utkání, ani s přístupem Roby, a to i přes jeho kvalitní výkon. Jasně nejlepšími hráči byli tříbodoví Matkulčík a Lukáš Pírek. Gratuluji Českému Brodu k postupu do semifinále.“

Trenér Českého Brodu JAN SÝKORA: „Drželi jsme se jednoduchého pravidla - když nevíme my, v jaké sestavě budeme hrát, tak to nemůže vědět ani soupeř a těžko se na nás může připravit.“

2021 1L po 01 03MNK mobilprovás Modřice B  – TJ AVIA Čakovice B  5:1 (konečný stav série 1:0)

Předehru odpolednímu souboji A týmů v Praze obstaral duel rezervních družstev na jihu Moravy. I tady byly lepší Modřice. Výsledek ale trochu zkresluje, protože s výjimkou singlu musel všechny zápasy rozlousknout až zkrácený set. Jako první se radovali hosté zásluhou Strejčka s Macurkem, kteří  o dva míče přemohli Pavelku a Novotného. První vyhrání ale z kapsy vyhání. Otřepaná fráze přesně sedí na zbytek utkání, od této chvíle totiž koncovky patřily už pouze domácímu celku. Konupka s Burianem byli ve druhém setu bod o vítězství, ale nakonec potřebovali k výhře nad Sadílkem a Schneiderem až tiebreak. Pak se Jihomoravané ujali díky Pavelkově trojici vedení a už nepustili. Konupka s Burianem a Štěpánkem se rozjížděli v souboji s kvartetem Vacek, Sadílek, Kupský a Scheider pomaleji, ovšem ve třetím dějství si Pražané ani neškrtli. 3:1. „Do zápasu jednotlivců vletěl z předchozí trojice nabuzený Burian a  s výraznou pomocí hostujícího Schneidera rychle ovládl první set. Ve druhé sadě ubylo chyb ze strany pražského hráče a rozhodnout se muselo až v koncovce, což si však náš borec pohlídal,“ přiblížil klání singlistů JAN BARTOŠ z domácího celku. Modřičtí byli definitivně na koni. Pavelkova sestava s Novotným, Bartošem a střídajícím Gürtlerem sice zaváhala ve druhé sadě proti Schneiderově formaci, ale v tiebreaku pak definitivně ukončila čakovickému béčku sezonu.

Sestava domácích: Pavelka, Gürtler, Konupka, Bartoš, Burian, Brenner, Novotný, Štěpánek, Jonas. Sestava hostů: Vacek, Sadílek Kopáček, Strejček, Kupský, Schneider, Macurek.

Hráč Modřic JAN BARTOŠ: „Jsem rád, že jsme utkání zvládli a postoupili mezi nejlepší čtveřici první ligy. Je sice pravdou, že se během utkání na naší straně objevilo pár nedůsledností a zbytečných chyb, ale na druhou stranu oceňuji, že to náladu v  našem táboře nerozhodilo a dokázali jsme se s tím týmovým výkonem vypořádat.“


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři