(Praha, Karlovy Vary, Čelákovice) Bez čtyř dnů rovné tři roky. Tak dlouho trvala neporazitelnost Čakovic na vlastním hřišti. Naposledy v jejich areálu uspěly ve čtvrtfinále ročníku 2018 Karlovy Vary. V sobotu se ovšem úřadující mistr musel v 7. kole základní části sklonit před Modřicemi a rozloučit se s vidinou první příčky po základní části. Oba celky ale už měly postup do semifinále v kapse, teď budou čekat na vyzyvatele. V přímé bitvě o třetí místo porazily Karlovy Vary na domácí antuce Vsetín. Na páté pozici zůstaly Čelákovice, které přejely Šacung. Ve čtvrtfinále se střetnou Karlovy Vary se Šacungem a Vsetín s Čelákovicemi. Série play-off startují poslední zářijovou sobotu. Dlouhá pauza čeká Žatec. Severočeši mají více než měsíc na to, aby se připravili na baráž s poraženým prvoligovým finalistou.

Extraliga: 7. kolo

TJ AVIA Čakovice  MNK mobilprovás Modřice  3:6

Tahák kola přilákal do čakovického svatostánku přes sedm desítek diváků. Ti museli hned na úvod  skousnout hořkou pilulku v podobě hodně vlažného startu domácích hráčů v v zahajovacích deblech.  Kučera s Chadimem T. a stejně tak Kalous J. s Chadimem J. se ani pořádně na kurtu nerozkoukali a Pražané prohrávali 0:2. Postarali se o to v prvním případě Hanus s Kopem a ve druhém Rosenberk s Pospíšilem. Nečekaný úvod. Navíc Modřičtí  nedočkavě vyhlíželi na svou parádní disciplínu, trojice. Jenže Kučera s Kalousem J. a Chadimem J.  se v kritickém momentu vybičovali k heroickému výkonu a ve třech nejtěsnějších sadách přetlačili Kopa s Hanusem a Topinkou. Povzbuzení domácí pak sahali dokonce po vyrovnání. Kalous Z., Chadim T. A Fík dlouho trápili Pospíšilovu sestavu, jenže v poslední výměně tiebreaku Kalous bod nedal a lídr hostující formace vzápětí nechytatelným útokem středem hřiště trestal. 1:3. Moravané si tak před nepárovou částí střetnutí hýčkali dvoubodový náskok. Jenže o něj rychle přišli. Halva s Guldou T. si ve vložené dvojici vedli proti Pachmanovi s Kalousem Z. neohroženě, ve dvou těsných koncovkách ale padli. Rozjetý Kalous Z. pak zlomil Hanusův odpor v singlu a začínalo se znovu. Očekávaný nápor Pražanů ovšem nepřišel. Naopak. Elitní modřické trio Pospíšil, Rosenberk a Višváder zametlo s Kučerovou ekipou a bod vzápětí přidala i Kopova trojice proti Kalousovi Z. a spol. Hosté měli rázem bod jistý a šli si razantně pro druhý. Kučera s Chadimem T. podtrhli sobotní domácí trápení v křížových dvojicích a velmi snadno podlehli Pospíšilovi s Rosenberkem. O vítězi základní části bylo rozhodnuto.

Sestava domácích: Chadim J., Chadim T., Kalous J., Kalous Z., Kučera, Pachman, Fík. Sestava hostů: Kop, Pospíšil, Topinka, Višváder, Gulda T., Halva, Hanus, Rosenberk.

Hráč Čakovic MILAN KUČERA: „S průběhem ani výsledkem utkání rozhodně nemůžeme být spokojeni. S výjimkou nepárové části nás soupeř převyšoval na všech frontách a zaslouženě si odvezl dva body. Nám nezbývá nic jiného, než se oklepat a soustředit na play-off.“

Trenér Modřic PETR GULDA: „Podali jsme nejlepší výkon v letošní sezóně a získali cenný skalp úřadujícího mistra. Všichni hráči předvedli vysoké nasazení. Určitě nepřeceňujeme vítězství v základní části, musíme se dobře připravit na rozhodující část sezóny, kterou bude play-off.“

SK Liapor WITTE Karlovy Vary  NK AUSTIN Vsetín  6:2

Výlet přes celou republiky za účelem přímé bitvy o lepší umístění v základní části a tudíž papírově příznivějšího soupeře pro play off. Jenže Valachy čekal v Doubí těžký úkol. Přijeli bez trojlístku Stupák, Vichtora, Plachý, zatímco domácí se sešli kompletní. Úzký kádr se nakonec stal hostům osudným. V zahajovacím deblu vydřel třísetovou výhru karlovarský tandem Vanke, Putík. Vsetínské mladé pušky Andris a Majštiník doplatili na nepřesné nahrávky kolem sítě, kde panoval a rozděloval body domácí blokař. Bolestnější byla pro hosty další ztráta. Souboj Medka J. s Bíbrem proti Chalupovi s Ftačníkem došel do poslední výměny třetího dějství, kde posledně jmenovaný kopl úder jen do sítě. Ovšem ve trojicích se Vsetínští vrátili do hry ve velkém stylu. Nejdříve Chalupova formace v repríze semifinálového zápasu z nedávného šampionátu trojic vrátila porážku Vankeho sestavě. Zahanbit se pak nenechali ani „skokani“ Ftačník s Andrisem, jejichž hru z pozice nahrávače netradičně řídil dlouhán Kurka. Netradičně, leč účelně, neboť Putík, Medek J., Kokštein a střídající Hron jim vzdorovali vždy jen do sedmiček. Průběžný stav 2:2 a na programu byly další dva tříseťáky v prostřední pasáži. Dvougenerační tandem Kokštein, Tolar skolil Kůrku s Bílým a poté Hron v souboji muže proti muži udolal Bílého. Nutno však podotknout, že třetí set spadl karlovarskému singlistovi do klína. Hostující hráč si totiž přivodil svalové zranění a do tiebreaku už nenastoupil. Vankeho ekipa pak neměla slitování s tou Kůrkovou, jež nenavázala na svůj dobrý výkon z prvního vystoupení. Ve druhé trojici Valachů musel indisponovaného Bílého nahradit hrající trenér Gebel. Ten pomohl spoluhráčům Chalupovi s Majštiníkem k vítězství v první sadě, aby se ve druhé i on zranil. A protože další borce s sebou hosté nepřivezli, spadlo vítězství do klína Západočechům.

Sestava domácích: Hron, Vanke, Putík, Medek M., Medek J., Bíbr, Tolar. Sestava hostů: Kurka, Chalupa, Bílý, Majštiník, Andris, Ftačník, Gebel.

Trenér Karlových Varů JAN VANKE: „Ve vyrovnaném utkání se nám podařilo udržet na třetím místě v tabulce. Duel bohužel ovlivnila dvě zranění v řadách hostujícího týmu,  který pak nemohl dohrát třetí sety. Teď nás čeká volný víkend a příprava na play-off proti Šacungu.“

Trenér Vsetína LUMÍR GEBEL: „Prohráli jsme všechny tři dvojice ve třetích, zkrácených sadách, kde nás zradila přihrávka a následná nahrávka. Trojice mě mile překvapily, obzvlášť si cením vítězství naší druhé sestavy s Kurkou na nahrávce. Doplatili jsme na příliš úzký kádr, evidoval jsem osm omluvenek před utkáním z různých opodstatněných i kuriózních důvodů. Chtěl bych se co nejpokorněji omluvit Chalupově komandu, že jsem jim svým zraněním pokazil stoprocentní bilanci ve trojicích.“

2021 elm 08 03TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice – SK Šacung Benešov 1947  6:1

Opačný problém než Vsetín měli aktéři tohoto střetnutí. Deset a 12 jmen na soupiskách hovořilo jasně. Oba týmy byly připraveny porvat se o lepší umístění v základní části. Navíc Čelákovice doma umí a Šacung musí hodně dlouho listovat anály, kdy naposledy svého krajského rivala zdolal. Začátek ale nenasvědčoval, že se nebude jednat o vyrovnaný mač. V prvním deblu přetlačili Spilka a Kolenský až posledním možným míčem mladíky Truce s Hokrem. Srovnání přišlo od Prachára s Kalasem a střídajícím Stupkou, kteří potřebovali na výhru proti Nesládkovi s Flekačem také tři sady. Domácí výhrou v tiebreaku dopadl i první trojkový souboj, kde Nesládek, Flekač a Šafr udolali Hokra, Truce a A. Fürbachera. Pak Benešovští zničehonic zcela odpadli a ve zbytku střetnutí už nezískali ani set. Spilka, Kolenský a Holas nejprve proškolili Prachára, Kalase, Voltra ml. a střídající Stupku s J. Fürbacherem, když především Spilka na bloku řádil jako za mladých let. Poté ve třetím deblu Holas a Šafr povolili strojovou hrou A. Fürbacherovi s Valem a alternujícím Kandou jen sedm míčů. Z podobného ranku byl souboj singlistů Kolenského a Šperlíka, čelákovický specialista totiž nedal soupeři žádnou šanci. Domácí měli bod jistý a ten druhý přidala hned vzápětí trojice Flekač, Šafr a Hejtík, když zejména posledně jmenovaný potrápil Kalasovu formaci úspěšnými bloky.

Sestava domácích: Kolenský, Spilka, Hejtík, Flekač, Nesládek, Šafr, Holas, Matura, Seidl, Löffelmann. Sestava hostů: Kalas, Truc, Kanda, Hokr, Vale, Prachár, Voltr ml., Stupka, Šperlík, Votava, Fürbacher J., Fürbacher A.

Vedoucí Čelákovic MARTIN SPILKA: „Opět jsme nastoupili v pozměněných sestavách. Jsem rád, že jsme utkání zvládli a teď můžeme jen překvapit. Připravíme se nejlépe, jak to půjde, a budeme se bavit nohejbalem.“

Kapitán Šacungu FRANTIŠEK KALAS: „Do Čelákovic jsme odjeli v maximálním počtu hráčů a věřili, že bychom mohli soupeře zaskočit. Bohužel jsme dobře odehráli jen první tři zápasy. Pak už to za moc nestálo. V některých chvílích jsme zejména v mezihře předváděli věci, které se nevidí ani u dorostu. Soupeř se dostal nahoru a už nás k ničemu nepustil."

Fotogalerie Michala Němce

TABULKA EL


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři