(Modřice) Funkcionářů ubývá. V nohejbale se stále více rozšiřuje jev, kdy hráč ze dne na den odloží botasky a jeho oddíl, ve kterém strávil mnoho let, ho přestane zajímat. Je proto sympatické, když se končící hráč přesune do role trenéra, náboráře mládeže, funkcionáře, sponzora… Jsou i tací, kteří nečekají na konec kariéry a jdou do toho ještě během hráčského působení. Mezi takové již za týden může patřit i LUKÁŠ ROSENBERK (*1992), opora extraligového družstva Modřic a české reprezentace. Přizvali jsme jej k natipování výsledků 3. kola nejvyšší mužské ligové soutěže.

Lukáši, na sekretariátu ČNS leží tvá kandidatura do statutárního orgánu svazu, který bude volen Valnou hromadou ČNS koncem příštího týdne. Co tě k takovému kroku přivedlo?

Jako asi každý v nohejbale cítím, že náš sport potřebuje dlouhodobě pomoc. V posledních patnácti letech, možná déle, se nijak výrazně neposunul. Přitom cítím, že jeho potenciál je větší. Nohejbal podle mého názoru zaspal dobu, kdy se v posledních letech dařilo rozvíjet některé menší sporty a nepodařilo se mu k tomuto trendu připojit. O to složitěji se bude takový rozvoj realizovat v současnosti. Proto chci obecně pomoci na svazové úrovni, ale ještě nedokáži přesně říci jakou formou. Myslím ale, že svaz potřebuje i pohled mladší generace na to, jak se má dál vyvíjet.

Čakovice - Karlovy Vary (sobota 12.6. v 10:00)

Pokud budou oba týmy v plném složení, bude to zajímavý souboj. Čakovice budou mít navrch v nepárových disciplínách a vyhrají 6:3.

Čelákovice – Žatec (sobota 12.6. v 14:30)

I když Žatec s námi předvedl sympatický výkon, komplexnější čelákovický tým si doma výhru 6:3 pohlídá.

Modřice – Vsetín (sobota 12.6. v 15:00)

To bude další vyrovnaný duel. Věřím v naši výhru 6:3. Rozhodne fakt, že vyhrajeme víc jak polovinu trojic.


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři