Colors: blue

(Stříbro) Současný největší talent českého nohejbalu? Podle mnohých odborníků ano. A výsledky jim dávají za pravdu. Šestnáctiletý LUKÁŠ TOLAR, odchovanec TJ Baník Stříbro, prožívá další skvělou sezonu. Zatímco předloni ještě kraloval žákovským šampionátům, letos už stabilně válí za mužské karlovarské áčko. V dresu Liaporu vybojoval stříbro na mistrovství republiky, v barvách dorosteneckého výběru pak překvapivě vyhrál turnaj na Šacungu. Jeho posledním medailovým úlovkem je zlato z juniorského šampionátu v Rumunsku, kde byl v pozici benjamínka výpravy. Kometa letošního ročníku ze západního cípu Čech si ochotně zatipovala výsledky prvních dvou utkání čtvrtfinálových sérií play-off extraligy mužů.

(Praha, Karlovy Vary, Radomyšl) Čtvrtfinálový program druhé ligy nabízel v sobotu čtyři duely. Nakonec se ale hrály jen tři. Kroměříž, pasovaná před sezonou na černého koně soutěže, totiž do Radomyšle nepřijela. Důvod? Velké množství zraněných hráčů. Ale ani tam, kde se sešli oba protivníci, žádné velké bitvy k vidění nebyly. Domácí celky udělaly ve všech případech se svými vyzyvateli krátký proces. Třikrát 5:1. Solidarita Praha přejela tým ze Slaného, Karlovy Vary B vyškolily Žďár nad Sázavou a Pankrác ukončila sezonu Hradecku. Zajímavostí je, že všechny dílčí body hostů uhráli singlisté. Semifinále slibuje větší drama, Solidarita změří síly s Liaporem B a na Radomyšl čeká Pankrác. Série startují v sobotu dopoledne v Karlových Varech a Praze.

(Karlovy Vary, Praha) Vítězové základních skupin druhé ligy vstoupili vítězně do semifinálových sérii. Oba navíc uspěli na půdě protivníka a teď mají dva pokusy na to, aby na vlastním hřišti stvrdili postup do finále. Solidaritě Praha nahrála řada absencí v sestavě karlovarského béčka a šanci nepromarnila. S výjimkou úvodní dvojice tahala v Doubí po celé utkání za delší konec provazu. Radomyšl zase převedla na Pankráci báječnou pasáž, ve které zasadila sokovi čtyři rány v řadě a prakticky střetnutí rozhodla. Nápor domácích přišel pozdě a stačil jen na korekci stavu. Odvety jsou na programu v sobotu, případné rozhodující duely hned o den později.

(Prostějov, Modřice) Druhá nejvyšší soutěž už zná všechny semifinalisty. Dva nejlepší týmy po základní části – Plazy a Start Praha doplní Český Brod a modřické béčko. Rozhodly o tom dva sobotní čtvrtfinálové souboje. V obou se hrály vyrovnané partie, na konečném výsledku se to však podepsalo jen v jednom případě. Český Brod vydupal postup z prostějovské antuky až v posledním zápase dne a zvítězil nejtěsnějším rozdílem. Rezerva Modřic ztratila s Čakovicemi B první dílčí zápas, ale pak už byla stoprocentní. Především díky lepším koncovkám třetích setů. V semifinále se Plazy střetnou ve středočeském derby s Českým Brodem a Start Praha narazí v repríze finále z roku 2018 na  Modřice. Hraje se už příští víkend. Poraženým čtvrtfinalistům sezona skončila.

(Plazy, Praha) První krok si můžou odškrtnout. Jak Plazy, tak Start Praha potvrdily na úvod semifinálových sérií první ligy papírové prognózy a ujaly se vedení. Nejlepší celek základní části setnul zkušeného soka z Českého Brodu zejména díky bravurně odehraným trojicím. Vyhrál všechny čtyři. Tým z hlavního města se zase proti modřickému béčku mohl obávat o výsledek prakticky jen ve druhé dvojici. V klíčové poslední výměně zápasu ale ukázal ocelové nervy Ungermann mladší a zbytek utkání už byl jen otázkou výše skóre. Odvety se hrají v sobotu, případná rozhodující střetnutí hned ve sváteční úterý.

(Praha, Karlovy Vary, Čelákovice) Bez čtyř dnů rovné tři roky. Tak dlouho trvala neporazitelnost Čakovic na vlastním hřišti. Naposledy v jejich areálu uspěly ve čtvrtfinále ročníku 2018 Karlovy Vary. V sobotu se ovšem úřadující mistr musel v 7. kole základní části sklonit před Modřicemi a rozloučit se s vidinou první příčky po základní části. Oba celky ale už měly postup do semifinále v kapse, teď budou čekat na vyzyvatele. V přímé bitvě o třetí místo porazily Karlovy Vary na domácí antuce Vsetín. Na páté pozici zůstaly Čelákovice, které přejely Šacung. Ve čtvrtfinále se střetnou Karlovy Vary se Šacungem a Vsetín s Čelákovicemi. Série play-off startují poslední zářijovou sobotu. Dlouhá pauza čeká Žatec. Severočeši mají více než měsíc na to, aby se připravili na baráž s poraženým prvoligovým finalistou.

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři