Konec oťukávání. V Botas dorostenecké lize začalo play-off a honba za medailemi. Úvodní čtvrtfinále přinesly dramatické a zajímavé souboje. Papírově nejvyrovnanější měla být série mezi Radomyšlí a Holicemi, což se do puntíku potvrdilo hned v prvním střetnutí. Skvělý nohejbal a duel plný zvratů nakonec domácí dokázali v odvetných dvojicích otočit a slaví první výhru. Tradičně v play-off ožívají Modřice a znovu to prokázaly, když jako jediné zvítězily na hřišti soupeře. Odneslo to Stříbro. Čelákovice doma zdolaly bojovné Dynamo České Budějovice a Peklo potvrdilo ambice proti Zruči. Všechna utkání se  natáhla až do odvetných dvojic. V neděli jsou na programy odvety, jen klání v Holicích je kvůli kolizi s MS juniorů odloženo na středu. Začaly i série v play-out, dvakrát byli úspěšnější hosté - Šacung a Modřice B, doma uspěly pouze Řeporyje.

BDL: Čtvrtfinále play-off

TJ Radomyšl - T.J. Sokol Holice 4:3 (série 1:0)

Pěkné počasí, solidní divácká atmosféra, enormní nasazení a bojovnost a hlavně výborný nohejbal. To vše bylo k vidění v neděli v Radomyšli ve šlágru čtvrtfinále. Poslední výsledky napovídaly, že oba týmy naladily formu přesně na vyřazovací část. V úvodních dvojicích se body dělily zásluhou silnějších sestav. Za domácí bodovali Hokr s Vachulkou a za Holice Veselý s Vojtíškem. Pravá nohejbalová bitva se strhla v utkání trojic. Na domácí straně velká individuální síla a výborný blok Hokra doplněný polaři Havlíkem a Věženským, v dresu Východočechů kompaktní formace Veselý, Vojtíšek a Sochůrek. Souboj plný krásných výměn a úderů musel rozhodnout až poslední možný míč třetí sady. Pevnější nervy domácích hráčů i trocha štěstí rozhodly o jejich vedení 2:1. V singlu byl favoritem holický Veselý a tuto roli beze zbytku potvrdil, když povolil Vachulkovi uhrát celkem jen sedm míčů. Začínalo se tedy znovu a odvetný souboj trojic přinesl podobný nervy drásající závěr jako ta předchozí. Znovu tiebreak a devítky. Tentokrát nekompromisní kraťas Veselého znamenal další bod pro Holice. 2:3. Hokr, Vachulka versus Veselý, Vojtíšek a souboj elitních dvojic. Další napínavé a pohledné střetnutí znovu dospělo až do zkrácené sady. V klíčových okamžicích více chybovali hosté, což rozhodlo, v kombinaci s výborným výkonem radomyšlského dua, o srovnání stavu. ,,Vítězství bylo na dosah. Naše první dvojice si ale tentokrát vybrala slabší chvíle. Trápili jsme se na příjmu, následně jsme riskovali na útoku a vyrobili několik chyb, které soupeře posadily na koně,“ litoval lodivod Holic MAREK LÍBAL. V závěrečné dvojici již byli Jihočeši výrazně lepší a v euforii hrající Havlík s Votavou dotáhli zápas ve velkém stylu do vítězného konce. Smutní byli naopak Sochůrek a Vohradník. Citelnou ztrátou především pro souboj druhých dvojic se pro Holice ukázala absence stále se lepšícího Kubového. ,,Za stavu 2:3 jsme utekli hrobníkovi z lopaty, takže by se dalo říci, že nakonec vyhrál šťastnější tým. Z výsledku jsem nadšený, musím poděkovat svěřencům za perfektní a bojovný výkon,“ zářil radostí trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK.

Sestava domácích: Hokr, Vachulka, Votava, Věženský, Havlík, Ježek, Hrubý. Sestava hostů: Sochůrek, Vohradník, Veselý, Vojtíšek.

Trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK: ,,Hosté se představili jako kompaktní celek s výbornou mezihrou a silnou individualitou v podobě Veselého. Naproti tomu náš tahoun Hokr dokázal strnout k výbornému výkonu i ostatní hráče. Hodně si cením vítězství naší elitní dvojice, jež dokázala přehrát Vojtíška s Veselým a připravit jim porážku po hodně dlouhé době, když na na bloku exceloval Vachulka. Série je hodně vyrovnaná a určitě není hotovo. Do Holic pojedeme se snahou rozhodnout již v odvetě, ale čeká nás těžký úkol.“

Trenér Holic MAREK LÍBAL: ,,Diváci viděli atraktivní utkání dvou vyrovnaných týmů. Domácí měli lepší útok, my organizaci hry a mezihru. V oslabené sestavě jsme podali bojovný výkon. Od vítězství nás dělil jeden míč, nohejbal umí být krásný i krutý zároveň. Na odvetu se dobře připravíme a pokusíme se sérii vrátit do Radomyšle.“

2021 BDL po 01 03TJ Baník Stříbro - MNK mobilprovás Modřice A 2:4  (série 0:1)

Po úvodních deblech svítil na ukazateli skóre očekávaný stav 1:1. Nejprve modřičtí Brenner s Dvořákem zdolali Smolu s Kůsou, za domácí odpověděli L. Tolar s Nozarem proti Jurkovi, Kolouchovi a alternujícímu Svobodovi. Klíč k úspěchu ležel ve trojicích. Obě přinesly podobné, velmi vypjaté třísetové souboje, ve kterých bralo první set nejprve Stříbro, jenže celý zápas dvakrát urvaly v těsných koncovkách Modřice. Ty se ale přesto několikrát výrazně hněvaly na sudí. ,,To co předvedli rozhodčí v tomto utkání, jsem ještě neviděl. Míč padá k čáře a rozhodčí po nápovědě z publika píská aut a bod pro domácí. Jako trenér se jdu slušně zeptat, jestli ten míč viděl. A odpověď? Velmi překvapivá: Neviděl jsem ho, ale to nevadí! Toto byl jen začátek a v tomto duchu se utkání vyvíjelo dál,“ rozčiloval se kouč Modřic MIROSLAV BEDNÁŘ. Co bylo Západočechům platné, že L. Tolar zacvičil v singlu s Kolouchem a povolil mu získat dohromady jen sedm míčů, se šancemi Stříbra stav 2:3 nevěštil nic dobrého. Dílo zkázy pro Baník také bez větších problémů dokonali Jurka s Kolouchem a střídajícím Svobodou proti Sobotkovi s Kůsou a alternujícím Smolou. ,,O výsledku rozhodly oba zápasy trojic, které jsme měli dobře rozehrané. Mrzí mě, že zejména odvetnou trojici jsme nedotáhli do vítězného konce,“ uvedl trenér Baníku PETR TOLAR.

Sestava domácích: L. Tolar, Sobotka, Nozar, Smola, Kůsa. Sestava hostů: Dvořák, Kolouch, Brenner, Jurka, Svoboda.

Trenér Stříbra PETR TOLAR: ,,Hosté byli kvalitnějším týmem, mají oproti nám vyrovnanější kádr. Kluci mi přišli trochu moc nervózní, ale to pramení z toho, že nemají tolik zkušeností z utkání play-off.“

Trenér Modřic MIROSLAV BEDNÁŘ: ,,Čekal velké představení klíčového hráče soupeře Lukáše Tolara. Bylo to tak. Dřel a makal, žádný míč pro něj nebyl ztracený. Předvedl výborný výkon a musím ho označit za nejlepšího hráče dne. Bohužel pro domácí na to byl sám. Klíčové bylo uspět ve trojicích, a to se nám podařilo. Musím pochválit celý tým za skvělou bojovnost a nasazení, obzvlášť Brennera, který hrál s velkým přehledem.“ 

2021 BDL po 01 04TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice - TJ Dynamo ČEZ České Budějovice 4:2 (série 1:0)

Zkušený tým Spartaku na své horké domácí půdě versus dravé a bojovné mládí v barvách Dynama. Zde byl favorit jasný a začátek také patřil Čelákovicím. Nesládek se Seidlem toho Brabcovi, Votavovi a střídajícímu Trajerovi příliš nedovolili. Jenže odpověď Jihočechů přišla záhy, když si Škoda s Chvátalem vyšlápli ve dvou setech na Löffelmanna, Jedličku a alternujícího T. Maturu. Českobudějovičtí srdnatě vzdorovali i v úvodní trojici, domácí elitní sestava Nesládek, Seidl, Löffelmann ale byla v koncovkách o kousek lepší. Hostující Škoda pak v singlu v pohodě přehrál Löffelmanna a tým z jihu podruhé srovnal krok. Čelákovice ovšem zabraly naplno v odvetné trojici a jejich výhru na závěr stvrdili Nesládek se Seidlem proti Chvátalovi a Škodovi, ačkoliv v úvodu zápasu ztráceli na svého soka tři míče. První set ale domácí borci dokázali otočit a dovedli svůj tým k celkovému vítězství. Přesto se mladé družstvo Dynama nemá za co stydět. ,,I když jsme prohráli, tak vidím velký herní posun a sílu v celém kolektivu,“ souhlasil trenér Dynama EMANUEL VIŠVADER. ,,Z utkání jsem měl trochu obavy. Chyběl nám zraněný Dan Matura, ale dobře to nakonec dopadlo,“ oddechl si kapitán Čelákovic TOMÁŠ LÖFFELMANN.

Sestava domácích: Löffelmann, Nesládek, Jedlička, Seidl, T. Matura. Sestava hostů: Chvátal, Škoda, Brabec, Čekan, Trajer, Votava.

Kapitán Čelákovic TOMÁŠ LÖFFELMANN: ,,Zvládli jsme dvě dvojky i trojky, což se ukázalo jako rozhodující. Nejlepším naším hráčem byl Seidl. Do odvety budeme snad kompletní.“

Trenér Českých Budějovic EMANUEL VIŠVADER: ,,Do Čelákovic jsme si přijeli zahrát proti kvalitnímu soupeři s mladými hráči. Pochvalu si zaslouží všichni, protože podle svých schopností a možností odvedli maximální výkon.“

TJ Peklo nad Zdobnicí - Areál Club Zruč-Senec 4:2 (série 1:0)

Pekelníci se museli v úvodním čtvrtfinálovém zápase obejít bez dvojice hráčů ze základní sestavy - Friese a Ferebauera. Ani Zruč však nebyla kompletní. Přijela pouze ve čtyřech hráčích, navíc Suchý stále laboroval se zraněním z minulého kola. V úvodní dvojici lépe začali hosté. Rott s Kopejtkem získali hladce první set proti Šimečkovi, Kotyzovi a alternujícímu Jarkovskému. Druhou sadu sice vydřeli domácí nejtěsnějším možným poměrem, koncovku tiebreaku však lépe zvládla Zruč a šla do vedení. Za domácí bleskově odpověděli Čižinský s Kopeckým, kteří rozdrtili Suchého s Cinertem. Nápor Pekla pokračoval ve trojici, kde po vyrovnaném úvodu Zručští postupně přestali klást větší odpor. V singlu hostující Rott vyzval Čižinského a zrodil se zajímavý třísetový zápas, kde měl pevnější nervy v závěru borec ze západu Čech a udržel svůj tým ještě ve hře. Ve trojici ovšem byla opět lepší pekelská sestava ve složení Šimeček, Kotyza, Kopecký a celkový triumf Východočechů vzápětí pojistili i Šimeček s Kotyzou hladkou výhrou v následující dvojici proti Suchému a Cinertovi. ,,Vůbec se nám nepovedl začátek, ale poté jsme se naštěstí nastartovali. Rozhodující byla zvládnutá hra trojic, ve které se nám daří i v improvizovaných sestavách,“ oddechl si trenér Pekla MICHAL HOSTINSKÝ.

Sestava domácích: Čižinský, Šimeček, Kotyza, Kopecký, Teplý, Jarkovský, Koblic. Sestava hostů: Rott, Kopejtko, Suchý, Cinert.

Trenér Pekla MICHAL HOSTINSKÝ: ,,Chybělo nám několik důležitých článků sestavy. Absentovali Fries, zraněný Ferebauer i lodivod Holata. Nicméně i v improvizovaných sestavách jsme věřili v naše vítězství. Hlavními tahouny byli Šimeček a Čižinský. Na straně soupeře vynikal Rott.“

Semifinále play-out

TJ Plzeň-Bílá Hora - MNK mobilprovás Modřice B 1:4 (série 0:1)

Bílá Hora nastoupila oslabena o Fujana a Makovce, přesto se dostala do vedení. Škudrna s Haišmanem nejtěsnějším poměrem udolali Nesnídala a Sluku. Od této chvíle ale bodovaly už jen Modřice, jež do konce střetnutí neztratily ani set. Domácí se snažili bojovat, ale dostali se jen dvakrát na stav 9:9. Ale ani v singlu Škudrna, ani v odvetné trojici plzeňští hráči v koncovce druhé sady úspěšní nebyli a Jihomoravané tak vezou domů zaslouženou výhru a vedení v sérii. ,,K vidění byla řada chyb na  obou stranách. Kromě první dvojice jsme měli utkání pod kontrolou,“ dodal trenér Modřic MIROSLAV BEDNÁŘ.

Sestava domácích: Haišman, Škudrna, Nesnídal, Enge. Sestava hostů: Tomek, Bednář, Nesnídal, Sluka.

Trenér Bílé Hory VLASTIMIL STEHLÍK: ,,Byli jsme značně oslabeni, což rozhodlo o konečném výsledku. Kluci se snažili, škoda některých těsných koncovek.“

Trenér Modřic MIROSLAV BEDNÁŘ: ,,Nastoupili jsme s minimální počtem hráčů a předvedli standardní hru s výrazným počtem chyb. S výsledkem jsme spokojeni.“

TJ Sokol Řeporyje Praha - TJ Spartak Přerov 4:3 (série 1:0)

Řeporyje vstoupily do utkání hladkou výhrou Linharta s Hanžlem proti Mužíkovi s Dostálem. To druhý debl byl mnohem vyrovnanější a domácí Hendrych s Rosenbaumem ho získali až posledním možným míčem proti Bláhovi s Pírkem. Když i ve trojici byli lepší Pražané, zdálo se být za stavu 3:0 rozhodnuto. Jenže domácí soupeře viditelně podcenili a Přerov dokázal vyhrát tři zápasy v řadě. Bláha zdolal v singlu Linharta a poté zvládli hosté lépe koncovky třetích setů v odvetné trojici i dvojici. Až v posledním duelu Řeporyje zabraly a  Hendrych s Rosenbaumem udělali se svými soupeři krátký proces. ,,Od stavu 3:0 si asi někteří hráči mysleli, že se soupeř porazí sám. Místo toho jsme svými chybami dostali hosty zpět do utkání a musel rozhodnout až poslední zápas,“ zlobil se trenér Řeporyjí VOJTĚCH BARTOVSKÝ.

Sestava domácích: Hendrych, Linhart, Hanžl, Rosenbaum, Holan. Sestava hostů: Bláha, Pírek, Mužík, Dostál.

Trenér Řeporyjí VOJTĚCH BARTOVSKÝ: ,,S výhrou jsme samozřejmě spokojeni, ale s předvedenou hrou v žádném případě. I když soupeř skončil v základní části s nelichotivou bilancí, rozhodně jsme nechtěli utkání podcenit. Počáteční plné nasazení a soustředění opadlo po zisku snadného vedení 3:0. Naši hráči se už viděli v kabině a zapomněli, že poslední krok bývá někdy nejtěžší.“

Trenér Přerova PAVEL JANEK: ,,Ambiciózní tým Řeporyjí se nakonec pěkně zapotil. Chyběl nám opět čtvrtý dobrý hráč. Spokojenost s Pírkem a Bláhou, ten byl navíc frontmanem našeho týmu.“

2021 BDL po 01 05SK Liapor WITTE Karlovy Vary - SK Šacung Benešov 1947  0:4 (série 0:1)

Šacung si chtěl spravit chuť po nepříliš povedené základní části a od začátku šel tvrdě za vítězstvím. Šperlík s L. Krunertem nedali v úvodu šanci P. Gregorovi s Tišnovským. Druhá dvojice byla vyrovnanější, ve zkráceném setu ale byli nakonec také přesnější hostující Ziegler s Benákem než Schäfer s Henzlem. Ve trojici získali oranžoví úvodní sadu hladce a ve druhé zvládli těsnou koncovku. Kanár zazpíval domácím po singlu, kde nestačil karlovarský Gregor na Šperlíka. ,,Po zpackané základní části jsme vyrazili na půdu dlouholetého soka z Karlových Varů, na kterého umíme zahrát. Kluci opět nenechali nic náhodě a od začátku šli jednoznačně za výhrou,“ dodal kormidelník Šacungu TOMÁŠ HANUŠ.

Sestava domácích: Henzl, Schäfer, Tišnovský, P. Gregor, Potužák. Sestava hostů: Šperlík, L. Krunert, Ziegler, Benák.

Trenér Karlových Varů VLADIMÍR HLAVATÝ: ,,Utkání skončilo zaslouženým vítězstvím Benešova. Hráčům nemám co vytknout, slušně zahrály zejména obě dvojice.“ 

Trenér Benešova TOMÁŠ HANUŠ: ,,U kluků byla vidět větší bojovnost než v předchozích utkáních. Zlepšila se také mezihra.“


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři