(Modřice) Slunečné počasí, tři perfektně připravené antukové kurty a zázemí sportovního centra v zádech. Víkendové 27. mistrovství ČR dvojic a trojic starších žáků v Modřicích mělo ideální nohejbalové kulisy. Právě domácí sestavy byly hlavními aspiranty na zlato v obou dnech, což se jim i s trochou pověstného štěstí zdařilo. Michael Svoboda a Patrik Kolouch navíc získali zlatý double a potvrdili letošní nadvládu jihomoravského celku.

Dvojice (sobota 21. 8. 2021)

Netradiční počet 21 dvojic zapříčinil velkou zápasovou nadílku pro hráče i rozhodčí, kteří v šesti lidech odpískali úctyhodných 57 zápasů. Favorité si postup ze čtyř skupin vesměs pohlídali, nicméně pár zajímavých výsledků základní část přinesla. Domácí céčko (Jahoda, Dlabka) si vyšláplo na nasazené áčko Českého Brodu (Červenka, Bálek, Cibulková), naopak Modřice B (Bednář, Sluka) padly s dobře hrajícími Čakovicemi (Kalous V., Suchý). Právě Čakovice byly jediným celkem, který jako vítěz skupiny neprošel do semifinále. Jejich katem se ve třech sadách stal Český Brod A, jenž se mimochodem zachraňoval až posledním možným míčem už v předkole play-off s Hradeckem. 

První semifinále nabídlo domácí derby mezi modřickým áčkem a céčkem. Zkušenosti i fyzické dispozice hovořily pro první sestavu, nutno však říct, že mladší dvojice favority ve dvou vyrovnaných setech docela potrápila. Ve druhém klání se utkaly Strakonice a Český Brod. Po dvou sadách byl stav nerozhodný. Blíže k finále byli v tiebreaku Jihočeši, kteří disponovali několika mečboly. Český Brod ovšem prokázal, že napínavé koncovky umí. Červenka za devítek našel mezeru v obraně a úderem mezi soupeřovy polaře spustil radost Středočechů.

Do boje o bronz šlo domácí céčko s odhodláním, zatímco na Strakonicích už byl patrný chybějící elán.  Jahoda s Dlabkou duel zvládli ve velkém stylu a po technicky skvělé hře ukořistili bronzový kov. Dramatické finále se na závěr nekonalo. Český Brod, i přes všechno své umění, Modřicím nestačil a po sadách 10:5 a 10:6 zůstal dvojkový titul doma. „Kluci předváděli v průběhu celého dne bezchybný výkon a zaslouženě zvítězili,“ komentoval triumf svěřenců lodivod domácího týmu MIROSLAV BEDNÁŘ.

Trojice (neděle 22. 8. 2021)

Trojkové startovní pole čítalo 15 formací. Výhoda vyrovnaných sestav z předchozího dne byla pryč a ranaři se mohli prosazovat na síti. Právě tento fakt byl kořením zajímavých bojů v královské disciplíně. Už čtvrtfinále nabídlo dramatické bitvy. Žďár nad Sázavou ve vyhecovaném zápase přehrál ve třech sadách Český Brod. Až poslední míč zkráceného setu rozhodl o postupu Strakonic proti Čakovicím. Také modřické béčko potřebovalo tiebreak k pokoření hráčů SDH Hradecko. Pouze áčko domácích vyřadilo protivníka z Pekla ve dvou sadách.

První formace Modřic byla suverénní i proti Žďáru nad Sázavou. S podobnou vervou se však na síti rozehrál strakonický Votava a proti céčku domácích vystřílel toužené finále. Co Ždárským fungovalo po celý den, to v boji o bronz na Modřice B nestačilo. K výborné obraně Jahody, Dlabky a střídajícího Iláše přidal Sluka pestrou hru na síti. Tyhle atributy bezpečně zajistily třetí medaili pro domácí oddíl. O barvě té čtvrté rozhodlo finále se Strakonicemi.

Papírové prognózy hovořily ve prospěch Modřic, ale první set urvali Jihočeši. Také ve druhém si i díky chybám protivníka vytvořili nebezpečný náskok. Domácí ale v hodině dvanácté změnili styl hry i obranu bez bloku a postupně z náskoku Strakonic ukrajovali. Bohužel pro hosty se Votava nedokázal proti pozměněné defenzivě tolik prosazovat. Po obratu ve druhé sadě ovládly Modřice i tu třetí a dokonali zlatý double. Společně s výsledky ze singlového šampionátu tak Jihomoravané potvrdili současnou dominanci mezi staršími žáky.

„Naše A družstvo hrálo celý den svůj standard a lehce postoupilo do finále. Tam si však kluci vybrali slabší chvilku. První set byl velmi vyrovnaný, nicméně Strakonice byly v koncovce šťastnější. Ve druhém dějství jsme prohrávali už 2:8, ale nesložili jsme zbraně a bojovností sadu otočili. Třetí set byl již v naší režii. Klukům bych chtěl poděkovat za bojovný výkon i za to, že se nevzdali ani při  nepříznivém stavu. Naše druhá sestava neměla příliš dobrý den a velmi se nadřela na celkové třetí místo. Celkově hodnotím  mistrovství jako vydařené, zisk čtyř cenných kovů mne potěšil a povzbudil k další práci s našimi nadějemi,“ bilancoval modřický kormidelník MIROSLAV BEDNÁŘ a zároveň vyzdvihl výkon strakonického Tomáše Votavy. „Byl suverénně nejlepším hráčem trojic,“ dodal.

Právě Strakoničtí mohli odjíždět z jihu Moravy trochu rozčarovaní. Na krku se jim sice houpaly stříbrné medaile, ovšem k trojkovému titulu měli hodně blízko. Zahozené vedení ve druhém setu finálového souboje je bude asi ještě dlouho mrzet. „Je pravda, že od zlata nás dělil malý kousek,“ povzdechl si trenér PETR VOTAVA. Nějaké velké zklamání ovšem vzápětí odmítl. „Musíme se držet při zemi. Ve trojicích jsme neměli žádné velké ambice, navíc štěstí svoji porci štěstí jsme vyčerpali už ve čtvrtfinále proti Čakovicím, kde nás dělil míč od vyřazení. Kluky musím za celý den jen pochválit, sedlo jim to, hráli výborně,“ doplnil Votava.

Konečné pořadí turnaje (dvojice):
1. MNK mobilprovás Modřice A (Svoboda, Kolouch, Iláš)
2. TJ SLAVOJ Český Brod A (Červenka, Bálek, Cibulková)
3. MNK mobilprovás Modřice C (Jahoda, Dlabka)
4. NK Habeš Strakonice A (Votava, Toman, Mandl )

Konečné pořadí turnaje (trojice):
1. MNK mobilprovás Modřice A (Svoboda, Kolouch, Bednář)
2. NK Habeš Strakonice A (Votava, Toman, Mandl)
3. MNK mobilprovás Modřice B (Sluka, Jahoda, Dlabka, Iláš)
4. UNITOP SKP Žďár nad Sázavou A (Sobotka, Sládek, Zapletal)


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři