(Praha) V posledních pěti letech se ženské singlové šampionáty proměnily v one woman show ANETY FOJTÍKOVÉ. Nedělní 20. mistrovství ČR jednotlivkyň na kurtech pražské Solidarity ve Strašnicích nebylo výjimkou. Hráčka pořádajícího oddílu TJ Sokol Praha Vršovice II letos svoji dominanci ještě vyšperkovala, když neztratila v průběhu turnaje ani set. Druhé místo patří českobrodské Bálkové, bronz vybojovala Zachová ze Santošky.

Tucet singlistek se přijelo do hlavního města utkat o jubilejní titul v nejmladší nohejbalové disciplíně. Vzhledem  k prázdninovému termínu je to docela solidní číslo. Hrálo se ve čtyřech skupinách, z nichž postupovaly vítězky rovnou do čtvrtfinále. Zbylé dvě singlistky si to rozdaly ve vloženém osmifinále o doplnění čtvrtfinálové osmičky.

Obhájkyně titulu Fojtíková si v této fázi turnaje až  nečekaně hladce poradila s Cibulkovou z Českého Brodu, Zachová udolala ve třech setech útěchovskou Malátovou, Bálková neměla problémy s  vršovickou Kulhánkovou a Vaňátková přejela Kosovou ze Solidarity. Kromě Malátové tedy prošly mezi nejlepší kvarteto všechny vítězky skupin. V semifinále Zachová vyzvala obhájkyni titulu Fojtíkovou. A nebyl to rovnocenný souboj. Vršovická hráčka nepustila soupeřku vůbec k ničemu a bez potíží proplula do finále. Ani ve druhém klání se překvapení nekonalo. Zkušená Bálková totiž povolila překvapení dne - Vaňátkové uhrát jen devět míčů.

Velkou řež nabídl duel o třetí pozici. První set získala Vaňátková, jenže v druhém měla za stavu 9:9 pevnější nervy Zachová. V rozhodujícím dějství už měla GABRIELA ZACHOVÁ navrch. „Těžký zápas. Soupeřka byla skvělá, chytala mi skoro každý balon, a když jsem po ztraceném prvním setu prohrávala ve druhém 7:9, už jsem ve vítězství ani moc nevěřila. Naštěstí jsem to nevzdala a zabojovala. Na singlech jsem byla teprve podruhé a takový úspěch jsem vůbec nečekala, mám z toho velikou radost,“ řekla bronzová medailistka.

F2021 mcrzen1 03inále nemělo překvapivé protagonistky. Rozvážná Bálková, která se nebojí rány ani techniky. Proti ní herně precizní Fojtíková, obdoba tenistky Krejčíkové. Úřadující šampionka však hned zpočátku dokazovala, že momentálně ženskému singlu vládne pevnou rukou. Skvělou obranou nutila v úvodní sadě Bálkovou do riskantních úderů, které často končily chybou. Také ve druhém setu měla domácí suverénka převahu a sokyni toho příliš nedovolila.

ANETA FOJTÍKOVÁ tak jasnou finálovou výhrou završila mistrovskou singlovou pětiletku.

Aneto, věřila jsi před šampionátem, že vybojuješ pátý titul v řadě?

Nechci tvrdit, že jsem šla do turnaje s dobrým pocitem, protože v singlu nikdy nevíte, co se může stát. Nicméně několik tréninků jsem absolvovala, a to  docela fyzicky náročných. Navíc jsem věděla, že i po zdravotní stránce jsem v pořádku.  

Je tvá dominance výsledkem tvého herního posunu, nebo konkurence trochu ustrnula?

Už dlouho se na trénincích soustředíme na to, abych nebyla pouze v obraně, ale přešla i do útoku a na soupeřky tlačila. Myslím si, že se to pomalu ale jistě začíná ukazovat. Každopádně na každou soupeřku platí něco jiného a jsem ráda, že se tomu dokážu nějak přizpůsobit. Ač to nemusí být líbivá hra, přináší ovoce.

Jak vůbec hodnotíš kvalitu mistrovství?

Musím opakovat své tvrzení z minulého roku. Ačkoliv se sešlo jen dvanáct účastnic, kvalita byla na vysoké úrovni. Svědčí o tom i fakt, že jsem hned ve čtvrtfinále vyfasovala loňskou finalistku Cibulkovou.

V 2021 mcrzen1 04zápase o zlato ses se střetla s její oddílovou kolegyní Bálkovou, jak byla nastavena taktika před finále?

Soupeřku moc dobře znám, vím, jak hraje a co na ni platí, takže žádné velké předfinálové porady být nemusely. To, co mám hrát, vím, ale co se povede na kurtu, to je druhá věc. Jsem ráda, že jsem při všech zápasech zachytila začátek a nedopustila žádné drama. Trenéru Ivo Nováčkovi jsem snad ušetřila nervy, které se mu budou hodit pro nadcházející akce.

Můžeme se letos těšit na singlový titul na světovém šampionátu žen?

Soupeřky, které mám tady, jsou úplně jiné než ty, jež potkám ve světě. V Česku se všechny snaží hrát nohejbalově,  na mezinárodní scéně téměř nikdo. Vlastně tam vždy musím okusit svojí vlastní hru, jen na lepší úrovni. Necháme se překvapit, na co tento rok budu mít.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Sokol Praha-Vršovice II A (Fojtíková)
2. TJ SLAVOJ Český Brod B (Bálková)
3. DTJ Santoška (Zachová)
4. TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice (Vaňátková)


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři