Po prázdninové pauze se o body v BDL bojovalo zatím pouze ve skupině A. V souboji dvou letošních nováčků byly úspěšnější Řeporyje, jež zvítězily na půdě Bílé Hory. Plzeňané v poslední dvojici zachránili alespoň bod. Naplno pak zabraly týmy Zruče a Radomyšle. Tříbodové výhry je posunuly výrazně výše v tabulce. Smutní naopak byli hráči karlovarského Liaporu a Dynama Českých Budějovic, kteří bez bodového zisku rázem klesli na pozice mimo postupující čtveřici do play-off. Východní skupina se znovu rozjede až o následujícím víkendu.

Skupina A: 5. kolo

TJ Radomyšl - TJ Dynamo ČEZ České Budějovice  6:1

Radomyšli jarní část příliš nevyšla, přesto se dá očekávat, že s navrátilcem do sestavy Hokrem bude na podzim útočit na nejvyšší mety. ,,Dnes se naplno ukázalo, jak je pro nás důležitý Filip Hokr. Je to rozdílový hráč, který svým výkonem dokáže strhnout ostatní. Sestavu jsem tentokrát podřídil tomu, abychom získali tři body. Někteří hráči tak dostali méně prostoru,“ podotkl lodivod Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK. Důležitým okamžikem jihočeského derby bylo hned první střetnutí. Tady Votava s Havlíkem a střídajícím Ježkem přetlačili ve třech setech elitní hostující duo Škoda, Chvátal a získali pro domácí klíčový bod. Poté již hráči Radomyšle zcela nekompromisně kráčeli za plným bodovým ziskem a v dalších pěti zápasech neztratili ani set. Dynamo odvrátilo kanára až v poslední dvojici, kde Chvátal se Škodou zdolali Hokra, Vachulku a střídajícího Hrubého. ,,Utkali jsme se s týmem, který disponuje velkými individualitami a nespornou nohejbalovou kvalitou. Té naši mladí hráči zatím ještě nedokážou čelit,“ smířeně hodnotil kouč Českých Budějovic EMANUEL VIŠVADER.

Sestava domácích: Hokr, L. Votava, Věženský, Vachulka, Havlík, Ježek, Hrubý. Sestava hostů: Chvátal, Škoda, Brabec, Klečka, Kalianko, Čakan.

Trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK: ,,Konečně jsme předvedli výkon, který splňoval mé představy. Mladý hostující tým předvedl sympatický výkon, ale především fyzicky jsme na tom byli daleko lépe. Doufám, že se nám bude podobně dařit i v dalším kole, kdy zajíždíme na Bílou Horu.“

Trenér Českých Budějovic EMANUEL VIŠVADER: „V posledním zápase se kluci přesvědčili o tom, že nohejbal hrát umí. Ze soupeřova týmu bych vyzvedl Hokra, který má před sebou velkou nohejbalovou budoucnost. Na naší straně chválím Kalianka, Chvátala a Škodu.“

2021 bdl 05 03TJ Plzeň-Bílá Hora - TJ Sokol Řeporyje Praha  2:5

Lépe začali domácí, když Fujan s Haišmanem povolili Holanovi s Hendrychem uhrát pouhých šest míčů. Jenže poté přišel drtivý nápor Pražanů, kteří pěti body v řadě protivníka dokonale uzemnili. Především ve trojicích domácí na Řeporyje neměli. Když pak Holan s Hendrychem získali úvodní sadu v poslední dvojici, zdálo se, že si hosté odvezou všechny tři body. Proti ale byli Makovec se Škudrnou, kteří duel dokázali otočit a zachránili Západočechům alespoň bod. ,,Od plného bodového zisku jsme byli kousek. Ve třetím setu závěrečného deblu jsme vedli 7:5, ale čtyřmi chybami v řadě soupeři zápas darovali,“ zalitoval trenér Řeporyjí VOJTĚCH BARTOVSKÝ. ,,Za mě mnohem větší nespokojenost s výkonem než s výsledkem. Hráči působili unaveně, hodně chybovali a nepodali ani průměrný výkon,“ zlobil se kouč Plzeňanů VLASTIMIL STEHLÍK.

Sestava domácích: Fujan, Makovec, Škudrna, Haišman. Sestava hostů: Hendrych, Linhart, Hanžl,  Holan, Kubát.

Trenér Bílé Hory VLASTIMIL STEHLÍK: ,,Prázdninová přestávka ovlivnila oba týmy, ale o poznání hůře jsme na tom byli my. Hosté obětovali první dvojku, ale zbylé zápasy odehráli s větším nasazením a bez zbytečných chyb. Naši hráči se nemohli dostat do tempa. Své si uhrál jedině Škudrna, na straně soupeře si vedl velmi dobře Linhart.“

Trenér Řeporyjí VOJTĚCH BARTOVSKÝ: ,,Po prázdninové pauze jsme nechtěli podcenit papírově slabšího soupeře, ale zároveň jsme si věřili na bodový zisk. Škoda, že jsme nedotáhli do vítězného konce dobře rozehranou poslední dvojku, ale se dvěma body jsme spokojeni. Na poslední chvíli jsme totiž museli řešit změnu v sestavě, protože na utkání nemohl Rosenbaum, jehož neúčast se projevila zejména v prohraných dvojicích.“

SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary - Areál Club Zruč-Senec  1:6

Deštivé počasí zahnalo obě družstva do haly. Úvodní dvojice patřily jednoznačně hostům, kteří se bez problémů ujali vedení 2:0. Jenže Liapor ve trojici zabral a po třísetovém boji snížil zásluhou formace Gregor, Tišnovský, Schäfer. Dobře začal v singlu také Gregor, jenž hladce vyhrál první set souboje jednotlivců. Tady se lámal pomyslný chléb celého střetnutí. Zručský Šůcha totiž zabojoval, dokázal v tiebreaku soka přetlačit a získal důležitý třetí bod pro svoje barvy. Následující dvojice i trojice šly hladce na konto Zruče a závěrečný debl tak rozhodoval jen o tom, zda si Karlovarští připíší do tabulky alespoň bod. Proti však byli Šůcha s Kopejtkem, kteří ve třetím setu přehráli Gregora s Tišnovským. Zručští se tak mohli radovat z plného bodového zisku a vrátili se do hry o prostup do play-off. ,,Bylo to vcelku vyrovnané utkání, kde několik soubojů šlo do třetího setu. Většinu z nich jsme vybojovali, a proto vezeme krásné tři body,“ zářil kapitán hostů MICHAL SUCHÝ. ,,Výkon družstva negativně ovlivnila absence Šimona Henzla a déšť, kvůli kterému bylo nutné utkání přesunout pod střechu. Hala vyhovovala více soupeři, který zaslouženě vyhrál,“ uvedl trenér poraženého celku VLADIMÍR HLAVATÝ.

Sestava domácích: Gregor, Tišnovský, Malý, Kovalčík, Schäfer. Sestava hostů: Rott, Kopejtko, Suchý, Šůcha.

Trenér Karlových Varů VLADIMÍR HLAVATÝ: ,,Herně vcelku vyrovnané utkání se třemi třísetovými zápasy. Nasazení a výkony našich hráčů odpovídaly jejich možnostem. Nejlepší byl Gregor, lídr trojky, která uhrála jediný bod.“

Kapitán Zruče MICHAL SUCHÝ: ,,S výkonem celého týmu jsem naprosto spokojen. Všichni jsme do toho šli naplno, a díky tomu zvítězili za tři body. Chci také vyzdvihnout Šůchu, který i přes nepovedený začátek zabral a vybojoval singl.“