(Útěchov, Dolní Počernice, Chotyně) Sedm turnajových zastávek je naplánováno v letošním programu Poháru Českého nohejbalového svazu žen. Tři z nich už mají aktérky za sebou, zbytek sehrají na podzim. Stejně jako v posledních letech vládne soutěži s výrazným náskokem pražské Solidarita. Nohejbalistky z metropole zatím dominovaly na všech dosud odehraných akcích. Až z uctivé vzdálenosti je sledují exligové týmy z Útěchova a Litohlav či rezerva Vršovic.

1. turnaj: Dvojice – Brno-Útěchov (5. 6. 2021)

Tři domácí sestavy, dvě z Litohlav, Dolních Počernic, Solidarity a jedna z Vršovic. Takový byl seznam startujících týmů. Ve dvou skupinách děvčata soupeřila na dva sety (s možností remízy) o čtyři postupová místa do čtvrtfinále. Play-off už se hrálo na dvě vítězné sady. Ve čtvrtfinále zvládly své zápasy obě dvojice Solidarity, jedna domácí a jedna z Vršovic. O postup do finále si to rozdaly Vršovice se Solidaritou A, která dokázala zvítězit ve dvou setech. První domácí debl se pak utkal se Solidaritou B, jež své áčko do finále nedoprovodila. V souboji o třetí místo byly úspěšnější hráčky Vršovic, když nepustily Solidaritě B ani set. Zato ve finále došla bitva mezi Solidaritou A a Útěchovem A do rozhodující sady, kde už domácí dvojici došla šťáva.

„Turnaj lze hodnotit po herní stránce jako velmi kvalitní. Děvčata předvedla po covidové pauze bojovné výkony,“ poznamenal vedoucí pořádajícího oddílu MARTIN KLEINER.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ SOLIDARITA Praha A (Trnková, Lukáčová)
2. TJ Útěchov Brno A (Schützová, Holátová)
3. TJ Sokol Praha Vršovice II (Šulcová, Cihlářová)
4. TJ SOLIDARITA Praha B (Kosová, Holomková)

 

2021 pcnszen 032. turnaj: Trojice – Dolní Počernice (13. 6. 2021)

Dvanáct trojic ze sedmi klubů si to rozdalo o týden později v Dolních Počernicích. Systém? Opět dvě skupiny. Postupovalo se přímo do semifinále, kde se dařilo tentokrát oběma sestavám Solidarity. V klání o třetí místo Útěchov A udolal Vršovice a ve finále nepřipustila Solidarita A žádné překvapení, když zvítězila nad svými kolegyněmi z rezervního týmu. Turnaj provázel silný vítr, který děvčatům místy působil značné problémy.

 

 


Konečné pořadí turnaje:
1. TJ SOLIDARITA Praha A (Čermáková, Trnková, Janková)
2. TJ SOLIDARITA Praha B (Kosová, Mašková, Holomková)
3. TJ Útěchov Brno A (Malátová, Schützová, Holátová)
4. TJ Sokol Praha Vršovice II (Richterová, Šulcová, Cihlářová)

 

2021 pcnszen 043. turnaj: Dvojice – Chotyně (26. 6. 2021)

Po čtrnáctidenní pauze nastoupilo k poslednímu jarnímu turnaji osm dvojic z pěti oddílů. Ze dvou skupin, kde se hrálo na dva sety, postupovaly první dvě dvojice do vyřazovací části. Tam už se bojovalo na dva vítězné sety. Semifinále nabídlo dvojnásobný souboj Solidarity s Útěchovem. V obou duelech se prosadily favorizované Pražanky. V zápase o nejvyšší stupínek pak měly navrch hráčky Solidarity B.

Jedna z domácích nohejbalistek a spoluorganizátorka turnaje LENKA JUNGOVÁ byla s průběhem akce spokojena. „Celý turnaj probíhal svižně a v pohodové atmosféře,  přestože ráno jsme si ještě nebyli jistí, jestli proběhne venku, nebo bude nutný přesun do haly. Hrálo se na jednom kurtu, přesto bylo vcelku brzy hotovo. Musím ocenit i kvalitu předváděné hry.“

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ SOLIDARITA Praha B (Kosová, Mašková)
2. TJ SOLIDARITA Praha A (Trnková, Lukáčová)
3. TJ Útěchov Brno A (Schützová, Holátová)
4. TJ Útěchov Brno B (Malátová, Lisková)

Průběžné pořadí Poháru ČNS 2021: 1. TJ SOLIDARITA Praha 28 b., 2. TJ Útěchov Brno 13 b., 3. TJ Sokol Praha Vršovice II B 6 b., 4. TJ Litohlavy 4 b., 5. - 6. Sokol Dolní Počernice, SK ŠMIDLIGISRLS Chotyně 2 b., 7. – 12. NK Andělská Hora, TJ AVIA Čakovice, TJ Pankrác, SK WATTO, DTJ Santoška z.s. B, TJ Slavoj Český Brod B 0 b.

 


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři