V Botas dorostenecké lize se odehrálo v neděli pět soubojů. Na západě vládne až překvapivě suverénně Stříbro. Baník tentokrát loupil za tři body ve Zruči a neomylně kráčí za vítězstvím ve skupině A. Boj o další pozice však slibuje velké drama. Radomyšl nepochopitelně ztratila vedení 3:1 v Řeporyjích a nováček z Prahy se tak mohl radovat z premiérové výhry. Dva body si připsalo Dynamo České Budějovice v souboji s plzeňskou Bílou Horou. V přímém souboji o čelo skupiny B udolaly Čelákovice  statečně vzdorující Peklo a vystřídaly Východočechy na čele tabulky. Holice zabraly proti Šacungu a právě ,,oranjes“ musí pořádně přidat, aby se vůbec podívali do play-off. Závěr základní části tak přinese po letní pauze napínavou podívanou.

Skupina A: 4. kolo

TJ Dynamo ČEZ České Budějovice - TJ Plzeň-Bílá Hora 5:2

Po úvodních deblech bylo vyrovnáno zásluhou silnějších sestav obou týmů. Za domácí byli nejprve úspěšní Chvátal s Kaliankem, za Plzeň vzápětí Fujan s Haišmanem. Zcela zásadní pro další průběh se ukázala následující bitva trojic. Tu měli skvěle rozehranou hráči Bílé Hory, ale v dramatických koncovkách ji nedokázali dotáhnout k výhře. ,,Měli jsme ve druhém i třetím setu pokaždé dva mečboly, ale ani jednou neproměnili,“ zalitoval trenér týmu ze západu VLASTIMIL STEHLÍK. To hosty poznamenalo do dalšího průběhu a od této chvíle už na kurtu vládlo Dynamo. Nejprve Chvátal exceloval v singlu a poté získali Českobudějovičtí i další dvě klání. Hosté nakonec zachránili alespoň bod v posledním deblu zásluhou Škudrny s Makovcem. ,,Nastoupili jsme oslabeni o klíčového hráče Škodu. Věřím, že kdybychom ho mohli zařadit do sestavy, odešli  bychom se třemi body,“ byl přesvědčen kouč vítězů EMANUEL VIŠVADER.

Sestava domácích:  Chvátal, Brabec, Klečka, Kalianko, Čakan. Sestava hostů: Fujan, Makovec, Škudrna, Nesnídal, Haišman.

Trenér Českých Budějovic EMANUEL VIŠVADER: „Za předvedenou hru bych chtěl všechny kluky hodně pochválit. Především pak Chvátala, který měl na našem vítězství velký podíl.“

Trenér Plzně-Bílé Hory VLASTIMIL STEHLÍK: ,,Kluky silně poznamenala prohraná první trojka a pak kupili jednu chybu za druhou. Dobře zahrál Fujan, ale na vše nestačil. Zlepšení ukázali i Škudrna a Makovec, ale především mezihra jim stále chybí. U domácích se mi nejvíc líbil Chvátal.“

2021 bdl 04 03TJ Sokol Řeporyje Praha - TJ Radomyšl 4:3

Lépe do utkání vstoupila favorizovaná Radomyšl, za kterou připsali bez problému úvodní bod Vachulka s Havlíkem. Jenže v koncovce druhého deblu byli v tiebreaku o balon šťastnější domácí Hendrych s Linhartem, což byl první důležitý moment střetnutí. Když však hosté získali úvodní trojici a Vachulka navíc vzápětí otočil i singl, asi málokdo čekal jakýkoliv obrat. Jenže ten přišel a Jihočeši již do konce klání nezískali proti nadšeně bojujícímu soupeři po mdlém výkonu ani jeden set. ,,Za stavu 3:1 si naši hráči mysleli, že se už nemůže nic stát, ale opak byl pravdou. Přišel náš nepochopitelný kolaps. Domácí nás trpělivou hrou a bojovným výkonem nakonec udolali,“ zlobil se trenér Radomyšle MAREK VOTAVA. Řeporyje se tak mohly radovat z velmi cenného vítězství, jež pečetili v odvetných dvojicích Rosenbaum s Hanžlem a znovu Hendrych s Linhartem. ,,Sérií tří zápasů v řadě, kdy jsme nedovolili soupeři zisk ani jednoho setu, jsme utkání otočili ve svůj prospěch. Utkání mělo náboj, kvalitu a neslo se v duchu fair-play,“ pochvaloval si trenér Pražanů VOJTĚCH BARTOVSKÝ.

Sestava domácích: Hendrych, Linhart, Hanžl, Rosenbaum, Holan. Sestava hostů: L. Votava, Věženský, Vachulka, Havlík, Ježek, Mandl, Hrubý.

Trenér Řeporyjí VOJTĚCH BARTOVSKÝ: ,,Určitě si ceníme první výhry v soutěži. Musím pochválit všechny za výborný výkon, který sice nebyl úplně bez chyb, ale v klíčových momentech jsme tentokrát byli o kousek lepší, možná i šťastnější.“

Trenér Radomyšle MAREK VOTAVA: ,,Utkání se mi těžko hodnotí. Doufám, že tato porážka bude pro hráče dostatečným varováním před podceněním přípravy a dalších soupeřů. Musíme si uvědomit, že s takovými výkony bychom do play-off určitě nepostoupili.“

Areál Club Zruč-Senec - TJ Baník Stříbro 1:6

Když úvodní dvojku po velkém boji urvali domácí Kopejtko s Rottem posledním možným míčem proti Nozarovi s O. Tolarem, mohlo se zdát, že to bude vyrovnaný duel. Jenže jakmile na hřiště vkročil stříbrský lídr  Lukáš Tolar, bylo po domácích. A to doslova. Pět zápasů za sebou pro Baník se skóre 0:10 hovoří samo za sebe. Zruč byla zcela bez šance a nedokázala  ani v jediném případě uhrát alespoň deset míčů za dva sety. Zkoprnělí domácí tak najednou za stavu 1:5 museli bojovat o bod do tabulky. A ani to se jim nepovedlo. Tentokrát se vzepřela i druhá dvojice Stříbra, když O. Tolar s Nozarem dokázali ve zkrácené sadě přetlačit Suchého s Cinertem. ,,Těší nás, že naše druhá dvojice hraje stále lépe,“ chválil kouč Baníku MIROSLAV NOZAR. Stříbro je tak po zisku dalších tří bodů na velmi dobré cestě vyhrát skupinu A, naopak hráči Zruče jsou k loňské pohodě na hony vzdáleni a čeká je těžký boj o postup do čtvrtfinále soutěže. ,,Výsledek absolutně nenaplnil naše očekávání. Hodně nám chybí Šůcha, který si zlomil ruku. Jeho absence je dost znát, protože je oporou našeho týmu,“ smutně podotkl kapitán domácích MICHAL SUCHÝ.

Sestava domácích: Rott, Kopejtko, Suchý, Cinert, Pokorný. Sestava hostů: L. Tolar, O. Tolar, Nozar, Sobotka, Smola, Kůsa.

Kapitán Zruče MICHAL SUCHÝ: ,,S výkonem celého týmu nejsem ani trochu spokojený, toto se již nesmí opakovat.“

Trenér Stříbra MIROSLAV NOZAR: ,,Chci pochválit celý tým, předvedli jsme velmi kompaktní výkon. Svůj vysoký standard opět předvedl Lukáš Tolar a přidali se i ostatní naši hráči.“

TABULKA BDL A

 

Skupina B: 4. kolo

2021 bdl 04 04TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice - TJ Peklo nad Zdobnicí  4:3

Peklo dorazilo k souboji o první místo ve skupině bez zraněného blokaře Šimečka, což byla pro Východočechy citelná ztráta. Přesto se o úspěch rvali, co to šlo. Jak už to tak v Čelákovicích tradičně bývá, šlo o hodně vyhecovaný souboj s výraznou podporou místních fandů. V zahajovacím deblu v úvodu zaskočili Ferebauer s Kotyzou domácí elitní dvojici Nesládek, Seidl a získali první sadu, další dvě však zlepšenou hrou získaly Čelákovice. Naopak Čižinský s Friesem si pohlídali duel proti Jedličkovi s Löffelmannem a bylo srovnáno. Ve trojicích byla na straně hostí znát absence Šimečka, navíc Spartak je dlouhodobě umí, což znovu potvrdil, když celkem snadno získal obě. ,,Klíčem k úspěchu byly tentokrát trojice, kde nás domácí předčili díky Nesládkovi na smeči. Ten dokázal někdy i z nesnadných pozic obdivuhodně zakončovat své útoky,“ uznal i kouč Pekla MICHAL HOLATA. Pekelníky ale udržel ve hře Fries, jenž v singlu otočil zápas s Löffelmannem. Právě Fries společně s Čižinským potvrdili svoji dobrou aktuální formu, když si vyšlápli i na Nesládka se Seidlem. O tom, že dva body přeci jen zůstanou doma, rozhodl druhý debl Středočechů Jedlička, Löffelmann proti Ferebauerovi, Kotyzovi a alternujícímu Kopeckému. ,,Vše jsem završil za devítek ve druhém setu povedeným kraťasem,“ pochválil se kapitán Spartaku TOMÁŠ LÖFFELMANN. „Hodně nám pomohlo i fandění našich diváků,“ dodal. Oba týmy tak mají před posledním zápasem základní části shodně 12 bodů, vzájemný duel však hovoří pro Čelákovice.

Sestava domácích: Löffelmann, Nesládek, Seidl, Jedlička. Sestava hostů: Ferebauer, Fries, Čižinský, Kopecký, Teplý, Kotyza.

Kapitán Čelákovic TOMÁŠ LÖFFELMANN: „Rozhodně velmi těžké utkání, ale byli jsme stále o krok před soupeřem, který musel dotahovat. To nám dávalo určitou morální sílu střetnutí dotáhnout k zisku dvou bodů. Naším nejlepším hráčem byl Nesládek.“

Trenér Pekla MICHAL HOLATA: ,,Díky za každý zápas, který se na takové úrovni v rámci BDL odehraje. Oba týmy měly svoji kvalitu a souboje byly celkem vyrovnané. Od posledního vzájemného utkání jsme se rozhodně prezentovali konzistentnějším výkonem. I přes prohru zaslouží celý tým pochvalu.“

2021 bdl 04 05TJ Sokol Holice - SK Šacung Benešov 1947  5:2

Holice, po pro ně velmi úspěšném MČR dorostenců v Karlových Varech kde získaly zlato a stříbro, vlétly do utkání jako uragán. V úvodním deblu borci v oranžových dresech Ziegler s Benákem uhráli na Veselého se Sochůrkem pouhé čtyři míče. To Vojtíšek s Kubovým po smolně ztracené první sadě nebyli úspěšní ani v té druhé a Šacung se tak zásluhou Šperlíka s L. Krunertem mohl radovat z vyrovnání. Následující trojice musela holické družstvo mrzet ještě více. Vítězství 10:2 v prvním dějství domácí lehce ukolébalo, naopak Benešovští zlepšenou hrou dokázali zápas otočit a šli do vedení. ,,Po hladce vyhraném setu jsme úplně vypadli ze hry,“ nechápal lodivod domácích MAREK LÍBAL. Poté už však dominovaly Holice. K obratu a náporu zavelel v singlu Veselý, jenž deklasoval Šperlíka. Odvetnou trojici si tentokrát domácí pohlídali, a když i v souboji silnějších dvojic byli tiebreaku úspěšnější Veselý se Sochůrkem, byl závěrečný debl už spíše exhibicí pro diváky. Šacung v závěru rezignoval. ,,Do Holic jsme přijeli s minimálním počtem hráčů. Soupeř byl dobře připraven a v naší hře byly velké výkyvy,“ povzdechl si trenér Benešova TOMÁŠ HANUŠ.

Sestava domácích: Veselý, Vojtíšek, Sochůrek, Vohradník, Kubový. Sestava hostů: Šperlík, L. Krunert, Ziegler, Benák.

Trenér Holic MAREK LÍBAL: ,,Podali jsme lepší výkon než v prvním utkání proti Peklu, což bylo rozhodující. Veselý odehrál výborně singl. O prázdninách se zaměříme na hru trojic, v nichž máme značný prostor ke zlepšení. Děkujeme fanouškům za podporu a soupeřům za férové utkání.“

Trenér Šacungu TOMÁŠ HANUŠ: ,,Náš vstup do utkání byl hrozivý. Pak druhá polovina sestavy zabojovala a my po první trojce překvapivě vedli. To bylo ale z naší strany nás všechno. Do konce jsme už uhráli jen jeden set a museli se před loňským vítězem soutěže sklonit. Holice mají vyrovnanější tým.“

FOTOGALERIE Michala Němce

TABULKA BDL B


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři