(Praha, Český Brod) Dvě hladké záležitosti nabídlo druhé kolo ženské ligy. Vršovice na domácí antuce porazily soupeřky z Čelákovic, Nezaváhal ani Český Brod, který na vlastním hřišti snadno přehrál Santošku.

1. liga žen: 2. kolo

TJ Sokol Praha-Vršovice II. - TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice 6:2

Pražanky začaly utkání skvěle a v obou deblech i prvních trojici nedaly hostujícímu týmu šanci. Nevydařená koncovka prvního setu druhé trojice však dodala hostující Čapkové s Vaňátkovou, Veselou a alternující Čermákovou křídla a druhou sadu proměnily ve svou exhibici. Nadšení vydrželo Středočeškám i do třetího deblu, kde Svobodová s Veselou nejprve v prvním dějství podlehly Tejkalové a Drahotové, aby společně se střídající Čermákovou zbývající sety ovládly. V singlu se ovšem projevila zkušenost Fojtíkové, která po jasně prohraném prvním setu zdolala v dalších dvou Vaňátkovou. Spolu s Drahotovou a Kulhánkovou pokračovala Fojtíková v nastaveném trendu a deklasovala Čapkové sestavu, ve které se navíc protočily Šedová, Veselá a Čermáková. Poslední bitva se vyznačovala zarputilostí a bojovností. Svobodová s Matyskovou a Vaňátkovou těsně získaly první set a zdálo se, že Řeháková se Strejčovskou a Tejkalovou odejdou toho dne podruhé poraženy. Jenže v koncovce druhé sady se začala projevovat Řehákové zkušenost. V rozhodující sadě už byla kvalita na straně Vršovic.

Hráčka Vršovic ZUZANA DRAHOTOVÁ: Po mateřské se vrátila Tejkalová, která dobrým výkonem ve trojicích zajistila klíčový bod společně Řehákovou a Strejčovskou. Vyšly nám všechny základní dvojice, o které jsme se mohly opřít. Premiéru v lize si odbyla Markéta Šulcová.“

Kapitánka Čelákovic ANDREA ŠEDOVÁ: Nejpřekvapivějším momentem byl singl, kde Iveta Vaňátková trápila domácí Fojtíkovou. Došlo na třetí set, kde už bohužel domácí hráčka dominovala. Určitě jsme rády za dva vítězné zápasy ve trojici a vložené dvojici, ale s odstupem času si uvědomuji, že jsme jich mohly vyhrát i více. Bohužel jsme udělaly více chyb, a to rozhodlo. Musíme se poučit a jít do dalšího utkání naplno. Gratulujeme soupeřkám k vítězství.“

TJ SLAVOJ Český Brod - DTJ Santoška  6:1

Když dvojice Santošky Tomšová, Zachová přetlačila posledním možným míčem Bálkovou s Möglichovou a srovnala průběžný stav na 1:1, určitě si Pražanky nepřipouštěly, že je to jejich poslední bod. Ne, že by byl jejich výkon špatný, ale perfektně zvládnuté koncovky setů posadily domácí celek definitivně do sedla. Hned v první trojici to potvrdily Tymichová s Chuchlovou, Sýkorovou a střídající Cibulkovou proti Kopecké, Rakovičové a Zachové. Rovněž další trojku dostala hostující děvčata do závěrů obou setů, ale tam znovu vládly domácí nohejbalistky. Podobně vypadala i třetí dvojice, kde v obou setech bojovaly Kopecká s Rakovičovou proti Blažkové, Chuchlové a střídající Vokáčové do těsných, leč marných koncovek. V singlu se Cibulková se Zachovou příliš nemazlila, a tak první odvetná trojice nabídla Českému Brodu mečbol. V úvodním setu ještě Pražanky konec odmítly, druhý naopak vydřely Středočešky o jediný bod. Ve zkrácené sadě pak už nepovolila Tymichové sestava Tomšové, Tafsi, Tumové a naskočivší Sedláčkové vůbec nic.

Hráčka Českého Brodu VERONIKA TYMICHOVÁ: Jsem ráda za naše nasazení a útočnou hru, neboť počasí nám přálo až příliš, a tak bylo třeba se koncentrovat nejen na hru, ale také se vyrovnat s vysokými teplotami. Chtěla bych zmínit skvělé koučování a podporu, kterou máme ze strany našeho trenéra Bálka a také pestrou, útočnou hru  Cibulkové.“

Hráčka Santošky KLÁRA KOPECKÁ: „Do utkání jsme nevstoupily vůbec dobře. Až na druhou odehranou dvojici, kde se nám i se štěstím podařilo bodovat, jsme s výkonem nebyly spokojeny. Soupeřky vyhrály zaslouženě.“