Ve 2. kole Botas dorostenecké ligy se zrodily vesměs jasné výsledky. Největší překvapení se událo ve východočeském derby, kde Holice v letošní premiéře doma nestačily na Peklo. Přerov utrpěl debakl s oběma modřickými týmy a Čelákovice, díky skvěle odehraným koncovkám, pokořily Šacung. Alespoň bod získaly ve svém prvním ligovém dorosteneckém klání Řeporyje proti Karlovým Varům. Plzeň Bílá Hora padla v západočeském souboji ve Zruči. 

Skupina A: 2. kolo

TJ Dynamo ČEZ České Budějovice - TJ Baník Stříbro 1:6

Natěšení Jihočeši se chtěli ve svém prvním vystoupení porvat o nějaký bodík do tabulky. Baník však byl zásadně proti a potvrdil ziskem tří bodů svůj skvělý start do soutěže. Lukáš Tolar v utkání opět zcela dominoval a pěti zápasovými body nedal domácím moc šancí. Čestný úspěch zajistila Dynamu až za stavu 0:5 sestava Chvátal, Škoda proti druhé dvojici hostí. Závěrečnou dvojku a tříbodový zisk si ale v klidu pohlídala dvojice L. Tolar, Smola a střídající Sobotka. ,,Na první utkání zkrácené sezony jsme se moc těšili a nastoupili v kompletní sestavě. Duel probíhal dle předpokladů v režii soupeřova týmu. Skvěle hrající Lukáš Tolar byl rozdílovým hráčem,“ okomentoval průběh střetnutí kouč domácích EMANUEL VIŠVADER. ,,Tradičně skvělý výkon Lukáše Tolara výborně doplnili i ostatní hráči. Nově složená sestava Dominik Nozar, Ondra Tolar přidala šestý bod, když porazila druhou dvojku domácích. Po překvapivém vítězství nad týmem Radomyšle v prvním kole vezeme nakonec z Českých Budějovic všechny tři body. Začátek letošní soutěže nám vyšel nad očekávání,“ pochvaloval si trenér Baníku MIROSLAV NOZAR.

Sestava domácích:  Chvátal, Škoda, Trajer, Brabec, Klečka. Sestava hostů: L. Tolar, O. Tolar, Nozar, Sobotka, Smola, Kůša.

Trenér Českých Budějovic EMANUEL VIŠVADER: „Chtěli jsme získat alespoň jeden bod, bohužel se nám to nepodařilo. Víme, kde nás tlačí bota a je třeba na tom pracovat. Na straně hostů byl skvělý Lukáš Tolar a na naší  straně si zaslouží pochvalu Škoda s Chvátalem.“

Trenér Stříbra MIROSLAV NOZAR: „Při pohledu do zápisu vypadá průběh utkání jednoznačně, ale výsledek je pro domácí tým dost krutý. Zejména Chvátal a Škoda hráli výborně, svým kvalitním a bojovným výkonem nám dělali velké problémy.“

TJ Sokol Řeporyje Praha - SK Liapor WITTE Karlovy Vary  2:5

Nováček soutěže z Prahy do utkání vstoupil velmi dobře, když Hanžl s Rosenbaumem získali první set. Karlovarské dvojici Henzl, P. Gregor se ale povedlo zápas otočit, což bylo možná klíčovým momentem celého klání. Za Liaporem šly totiž i následující dva duely, trojici ale musel vybojovat až ve zkráceném setu. Domácí Linhart sice ještě zatáhl za záchranou brzdu, když získal singl proti T. Gregorovi, ale protože vzápětí Západočeši získali opět po boji i odvetnou trojici, měli už výhru v kapse. Řeporyjští ještě snížili, ale v poslední dvojce se znovu v tiebreaku radoval Liapor. ,,Zlomové momenty? Nepovedené druhé, případně třetí sety dobře rozehraných zápasů. Přeci jen se ukázala jistá míra zkušenosti soupeře a svůj vliv měla při naší premiéře určitě i nervozita,“ litoval lodivod Pražanů VOJTĚCH BARTOVSKÝ. ,,O našem vítězství rozhodl rázný vstup do utkání, kdy jsme vyhráli oba zápasy dvojic i trojice,“ dodal spokojený trenér vítězného celku VLADIMÍR HLAVATÝ.

Sestava domácích: Hendrych, Holan, Linhart, Hanžl, Rosenbaum. Sestava hostů: Š. Henzl, P. Gregor, T. Gregor, Schäfer, Potužák.

Trenér Řeporyjí VOJTĚCH BARTOVSKÝ: ,,Protože utkání prvního kola bylo na žádost soupeře odloženo, odbyli si naši hráči svoji ligovou premiéru až nyní. Celkově to nebylo špatné utkání, ale v některých momentech byla znát chybějící zimní příprava a výpadek tréninku. Věřím, že se hráči z chyb poučí a po tomto prvním „rozkoukání“ v soutěži se jejich výkon ještě zlepší.“

Trenér Karlových Varů VLADIMÍR HLAVATÝ: ,,Náš tým podal odpovědný a obětavý kolektivní výkon, nejlepším hráčem byl Jan Schäffer.“

AC Zruč-Senec 2004 - TJ Plzeň-Bílá Hora 5:2

Utkání dvou zeměpisných sousedů začalo dost divoce, když silnější sestavy obou týmů hladce vyhrály a do trojice se šlo za stavu 1:1. Pak ovšem přišel velký nápor Zruče, která čtyřmi vítěznými  duely za sebou odskočila až na 5:1. Hosté v poslední dvojici alespoň vydolovali  bod, když Škudrna s Makovcem otočili souboj proti Rottovi s Cinertem. ,,Zlomová byla první trojice, kde jsme si vzali vedení pro zbytek utkání do svých rukou,“ věděl trenér domácích JAKUB BOČEK. ,,Výkon byl bez jiskry, se spoustou nevynucených chyb, bez bojovnosti. Na domácích bylo vidět, že mají přeci jen více zkušeností. Jejich sehraná první dvojka doplněná ve trojkách neměla problémy s výsledkem,“ podotkl kouč Bílé Hory VLASTIMIL STEHLÍK.

Sestava domácích: Rott, Kopejtko, Cinert, Šůcha, Pokorný. Sestava hostů: Makovec, Škudrna, Haišman, Fujan, Nesnídal.

Trenér Zruče Jakub Boček: ,,Jsem rád, že se nám v prvním střetnutí povedlo navázat na loňské úspěchy ze základní skupiny. Pevně věřím, že podobné výkony budou pokračovat a povede se nám opět sahat po nejvyšších příčkách.“

Trenér Bílé Hory VLASTIMIL STEHLÍK: ,,Tentokrát nemohu z vlastního týmu pochválit nikoho, snad jen Škudrna chvilkami předváděl to, co umí. Na straně soupeře nás jasně převyšovali hráči z první dvojky.“

TABULKA BDL A

 

Skupina B: 2. kolo

2021 bdl 02 03T.J. Sokol Holice - TJ Peklo nad Zdobnicí  1:6

Šlágr kola se odehrál v Holicích, kam zavítalo k východočeskému derby Peklo. Očekávala se vyrovnaná bitva, ale opak byl pravdou. Hosté podali výborný výkon a odvezli všechny body. Na úvod Veselý s Kubovým padli s Čižinským a Friesem a alternujícím Teplým ve třetím setu. Vzápětí Šimeček s Ferebauerem nekompromisně přehráli Vojtíška se Sochůrkem a střídajícím Machatým. Když následně v úvodní trojici uspěla i sestava Šimeček, Čižinský, Fries, měli hráči Pekla všechny trumfy ve svých rukou. Lídr Holic Veselý ale v pohledném singlu udolal v tiebreaku Friese a snížil na 1:3. ,,Veselý, dle mého soudu nejlepší domácí hráč, volil riskantnější a agresívnější styl. Fries naopak sází na defenzívnější pojetí podpořené kvalitními údery. V třísetové bitvě byl k vidění hezký nohejbal a vítězství holického borce,“ okomentoval střet jednotlivců kormidelník Pekla MICHAL HOLATA. Odvetná trojice přinesla výborný nástup Holic, pak ale následovalo velké drama, které rozlouskl až poslední možný míč zkrácené sady. Ten šel znovu na konto Pekla. Sladkou tříbodovou pečeť zajistily hostům obě vyhrané odvetné dvojice, Holice tak mají po úvodním střetnutí sezóny o čem přemýšlet. ,,Pekelníci byli ve všech aspektech hry lepší a zaslouženě zvítězili. Na našem výkonu se projevila dlouhá pauza a oproti soupeři značná nerozehranost. Máme na čem pracovat,“ potvrdil zklamaný trenér Holic MAREK LÍBAL. ,,Proti kvalitnímu soupeři jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů, které tento tým odehrál,“ zářil  jeho protějšek Holata.

Sestava domácích: Veselý, Vojtíšek, Sochůrek, Vohradník, Kubový, Machatý. Sestava hostů: Ferebauer, Fries, Čižinský, Šimeček, Kopecký, Teplý.

Trenér Holic MAREK LÍBAL: ,,Nastoupili jsme v plné sestavě, stejně jako soupeř. Byli jsme horším týmem a hosté zaslouženě získali tři body do tabulky.“

Trenér Pekla MICHAL HOLATA: ,,Sešlo se nám opravdu všechno. Nejen individuální, ale i týmové dovednosti byly na velice dobré úrovni. Z jednotlivců zmíním Šimečka, který předvedl kvalitní blok, kapitán Ferebauer zařadil do své hry přehled a zvýraznil tak své nohejbalové kvality. No a nohejbal v podání Čižinského a Friese známe, máme na ně pokaždé jen ty nejvyšší nároky.“  

FOTOGALERIE MICHALA NĚMCE

2021 bdl 02 04TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice - SK Šacung Benešov 1947  6:1

Po úvodních deblech se body dělily a nic nenasvědčovalo jasnému průběhu utkání. Jenže domácí mladíci rozjeli smršť vítězných zápasů, ve kterých zcela bravurně zvládali koncovky, takže se konečný výsledek zastavil na jednoznačném skóre. Spartak dokázal otočit po prohraných úvodních sadách singl zásluhou Löffelmanna, jenž přehrál L. Krunerta i obě odvetné dvojice. Nejprve Nesládek se Seidlem posledním možným míčem udolali Šperlíka, M. Krunerta a alternujícího Benáka, aby na závěr Löffelmann s Jedličkou přehráli L. Krunerta s Zieglerem. ,,Podle předvedené hry je výsledek opravdu převapivý až krutý. Kdyby všechny třetí sety skončily za devítek opačně, mohlo utkání dopadnout úplně jinak,“ litoval trenér Šacungu TOMÁŠ HANUŠ. ,,Výsledek je pro nás dost lichotivý, ze sedmi zápasů byly čtyři třísetové,“ souhlasil i kapitán domácích TOMÁŠ LÖFFELMANN.

Sestava domácích: Löffelmann, Nesládek, Seidl, Jedlička, T. Matura. Sestava hostů: M. Krunert, L. Krunert, Ziegler, Šperlík, Benák.

Kapitán Čelákovic TOMÁŠ LÖFFELMANN: ,,Po prohrané druhé dvojce jsme zabojovali, a když jsme vyhráli singl i odvetnou trojku, tak jsem věřil v plný zisk bodů.“

Trenér Šacungu TOMÁŠ HANUŠ: ,, Soupeř hrál velice dobře, ale ani my jsme nepodali špatný výkon. Bohužel výsledek utkání neodpovídá průběhu. Skoro všechny sety jsme se tahali o každý bod. Nevycházely nám ale koncovky a kvůli tomu jsme prohráli.“

TJ Spartak MSEM Přerov - MNK mobilprovás Modřice B  1:6

Proti B týmu Modřic cítili Přerovští šanci alespoň na bod, ale nakonec se jim to nepovedlo. Úvodní debl byl jasně v režii modřické dvojice Tomek, Bednář, ten druhý už přinesl velmi dramatickou bitvu. ,,Sluka s Nesnídalem vyhráli první set až posledním možným míčem. Druhý set se jim vůbec nevydařil a z důvodu velké chybovosti obou hráčů ho ztratili jednoznačně. Ve třetím dějství se k nám přiklonilo štěstí a za devítek proměnil svůj útok Sluka,“ popsal dění na kurtu modřický lodivod MIROSLAV BEDNÁŘ. Také první trojici získal hostující tým v tiebreaku. Spartak se dočkal dílčího úspěchu až v singlu, kde David Bláha zdolal Sluku. To bylo z jeho strany ale vše a Modřice si zodpovědným výkonem dokráčely pro tři body do tabulky.

Sestava domácích: De. Bláha, Da. Bláha, Dostál, Lollek, Pokorný, Pánek, Pírek. Sestava hostů: Tomek, Bednář, Sluka, Nesnídal, Sedláček.

Trenér Přerova PAVEL JANEK: ,,Žáci v sestavě podali úctyhodný výkon.“  

Trenér Modřic MIROSLAV BEDNÁŘ: ,,S výkonem hráčů jsem spokojen, od dvojice Sluka, Nesnídal jsem ale čekal lepší výkon. Velkým zklamáním pro mě byl zápas jednotlivců. Z domácího týmu nikdo nevynikal, působil odevzdaně.“  

Předehrávka 4. kola

TJ Spartak MSEM Přerov - MNK mobilprovás Modřice A  0:7

Celý souboj se hrál fotbalovou terminologií na jednu branku. Modřice ho měly od začátku do konce plně pod kontrolou a nedovolily domácím mladíkům uhrát ani jediný set. Maximem v podání Spartaku bylo 14 získaných míčů Pírka v singlu proti Dlabkovi. ,,Kromě Brennera jsme přijeli kompletní. Už od začátku se duel vyvíjel dle mých představ, když soupeř nekladl takřka žádný odpor. Hodně jsem vytěžoval našeho benjamínka Dlabku, který hrál s velkým přehledem ve dvojicích i trojicích a zvítězil i v singlu,“ zhodnotil jednoznačné střetnutí trenér Modřic MIROSLAV BEDNÁŘ. ,,Soupeř naše žáky přehrál po všech stránkách,“ smířeně hodnotil kouč Hanáků PAVEL JANEK.

Sestava domácích: De. Bláha, Da. Bláha, Dostál, Lollek, Pokorný, Pánek, Pírek. Sestava hostů: Dvořák, Jurka, Kolouch, Svoboda, F. Dlabka.

Trenér Přerova PAVEL JANEK: ,,Nepomohli ani naši nejlepší hráči Pírek a David Bláha.“

Trenér Modřic MIROSLAV BEDNÁŘ: ,,S výsledkem utkání jsem spokojen. Chtěl bych pochválit Dvořáka za zodpovědný přístup a plné nasazení i proti takto slabému soupeři.“

TABULKA BDL B


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři