(Praha) Jediná republiková soutěž proběhla a skončila podle jarního plánu. Pohár Českého nohejbalového svazu žen, tedy druhá nejvyšší ženská soutěž. Na šest předprázdninových turnajů navázaly po letní pauze další dva. Vítězem seriálu se stala pražská Solidarita před Útěchovem a Andělskou Horou.

7. turnaj: Trojice – Praha-Nebušice (29. 8. 2020)

Protože termín turnaje zasáhl do posledního prázdninového víkendu, odrazilo se to částečně na účasti. Přihlásilo se osm trojic. Ze dvou základních skupin postupovaly do čtvrtfinále všechny sestavy. Vítězné celky potvrdily v play-off roli favoritů. Solidarita A vyřadila Chotyni a Andělská Hora přemohla Útěchov B. Další dva čtvrtfinálové souboje pak nabídly vyrovnanější souboje. Domácí trojice SK WATTO selhala v koncovce třetí sady a nakonec nešťastně padla se Solidaritou B. Vítěze klání mezi Útěchovem A a Litohlavy pak musel určit až poslední možný míč tiebreaku. Postup slavily matadorky z Moravy.

Semifinálové derby mezi oběma formacemi Solidarity přineslo jasný triumf áčka. O poznání víc se poté na výhru nadřela Andělská Hora, jež zlomila útěchovské áčko až v závěru zkráceného dějství. Hráčky z jihu Moravy si pak vypily kalich hořkosti až do dna, když opět po třísetové řeži podlehly v zápase o bronz Solidaritě B a zůstaly bez medaile. „Napětí nechybělo ani ve finále. Po celý den dominující trojice Solidarity A a Andělské Hory předvedly neuvěřitelně vyrovnaný boj s řadou krásných herních situací. Opět rozhodoval třetí set a poslední míč. Pro vítězství si nejtěsnějším rozdílem došly hráčky z pražských Strašnic,“ bilancovala jedna z domácích hráček a pořadatelek JITKA VYSKOČILOVÁ.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ SOLIDARITA Praha A (Čermáková, Trnková, Lukáčová)
2. NK Andělská Hora (Rendlová Kr., Svobodová, Vejdovská)
3. TJ SOLIDARITA Praha B (Kosová, Janková, Mašková, Chudáčková)
4. TJ Útěchov Brno A (Malátová, Schützová, Holátová)

8. turnaj: Trojice – Solidarita Praha (13. 9. 2020)

Deset tříčlenných sestav se postavilo na start závěrečného dějství Poháru ČNS žen. Týmy byly rozlosovány do dvou pětičlenných skupin a z každé skupiny postupovaly první čtyři. Ve čtvrtfinále Andělská Hora přejela Počernice B, Solidarita A skolila soupeřky z Litohlav, v ryze útěchovském měření sil se prosadila sestava A a Solidarita B poslala ven ze hry Chotyni.

O tom, že místní hráčky ovládnou pohárový seriál nebylo pochyb, ovšem v semifinále si obě sestavy vybraly slabší chvilku. Nejprve áčko nestačilo na Andělskou Horu a do boje o zlato neprošlo ani béčko po porážce od Útěchova. Finále se tak muselo obejít bez domácí účasti. „Útěchov A statečně vzdoroval Andělské Hoře, ale zkušené hráčky ze západu Čech soupeřkám nedovolily ani třetí set a zaslouženě vyhrály. Následovalo předání cen za tento turnaj, a protože skončil i celý letošní Pohár ČNS žen, uskutečnilo se i předání medailí a poháru za účasti Růženy Řehákové z komise žen,“ uvedla  MARTINA ČERMÁKOVÁ z pořádajícího oddílu.

Konečné pořadí turnaje:
1. NK Andělská Hora (Vejdovská K., Vejdovská H., Svobodová)
2. TJ Útěchov Brno A (Schützová, Malátová, Holátová, Kokešová)
3. TJ SOLIDARITA Praha A (Čermáková, Trnková, Lukáčová)
4. TJ SOLIDARITA Praha B (Kosová, Janková, Škabroudová)

Konečné pořadí Poháru ČNS 2020: 1. TJ SOLIDARITA Praha 47 b., 2. TJ Útěchov Brno 33 b., 3. NK Andělská Hora 29 b., 4. TJ Litohlavy 17 b., 5. SK ŠMIDLIGIRLS Chotyně 14 b., 6. SK WATTO 7 b. 7. TJ AVIA Čakovice 6 b., 8. Sokol Dolní Počernice 3 b., 9. TJ Sokol Praha Vršovice II 1 b., 10. TJ Pankrác 0 b.