(Benešov) V poslední možný den před omezením všech sportovních soutěží se stihl odehrát souboj o třetí místo v pohárové Divizi dorostu. Ve středočeském derby přivítal Šacung na svém kurtu mírně favorizované Čelákovice. Hosté sice v průběhu střetnutí ani jednou nevedli, na konci se však radovali ze zisku cenného kovu právě oni. O jejich triumfu rozhodl poslední možný míč.

Divize dorost: O 3. místo

SK Šacung Benešov 1947-TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice  3:4

Na hráče Spartaku jakoby v úvodu ještě doléhalo velké zklamání se ztracené semifinálové bitvy proti Modřicím. Začátek duelu tak vyšel mnohem lépe bojovnějším domácím, kteří získali pro sebe obě úvodní dvojice. Nejprve M. Krunert s Zieglerem a střídajícím L. Krunertem zdolali Maturu, Jedličku a střídajícího Löffelmanna. Na jejich úspěch navázali také Šperlík s Fürbacherem, kteří přehráli Nesládka, Seidla a alternujícího Hejtíka. ,,Vstoupili jsme do utkání vlažně, naopak domácí hráči se podporovali, fandili a jezdili na kurtu doslova po zadku,“ uvědomoval si kapitán Čelákovic DOMINIK HEJTÍK. Nápor Šacungu přibrzdili hosté prvním úspěchem ve trojici, kde se radovala osvědčená sestava Matura, Seidl, Löffelmann. Jenže z obou stran nepříliš pohledný singl plný chyb nakonec bral benešovský Šperlík, když v koncovce třetí sady otočil proti Löffelmannovi nepříznivý stav 7:9 ve svůj prospěch.

Komfortní náskok 3:1 a hned tři pokusy na vítězství pro ,,Oranjes“. Spartaku nezbývalo, než zapnout do maximálních obrátek. V prvním setu odvetné trojice se mu to dařilo a dominoval. Jenže domácí celek zabojoval a zlepšeným výkonem si vynutil tiebreak. Ve zkrácené sadě sice první míč patřil domácím, ale závěr zvládly Čelákovice. 3:2. Rozhodnout měly dvojice. M. Krunert s Zieglerem a střídajícím L. Krunertem získali úvodní set, v tom druhém se radovali Nesládek se Seidlem. Čelákovická sestava tahala za delší konec provazu i v průběhu rozhodujícího dějství, pak se ale zalekla vítězství a  Šacung dokázal srovnat na devítky. Seidl ovšem v klíčovém momentu udržel nervy na uzdě a svůj tým ve hře o bronz. Stěžejní útok totiž proměnil. Velké drama vrcholilo, na koni byli poprvé v průběhu střetnutí hosté. Matura s Löffelmannem získali nejtěsnějším poměrem první sadu a zdálo se, že zápas už v klidu dohrají. Jenže opak byl pravdou. Přišlo několik laciných chyb v jejich podání a Benešovští srovnali. Tiebreak, velká řež a opět devítky. Pro nedůrazný servis domácích si jde Matura a vzápětí nechytatelným skákaným klepákem rozhoduje o tom, že se z bronzu raduje Spartak. ,,Odvetné dvojky byly opravdovým vyvrcholením bitvy o třetí místo, obě zakončené posledním možným míčem. V obou případech bohužel pro soupeře. Nevyhrál lepší tým, ale šťastnější,“ povzdechl si smutný kouč Šacungu TOMÁŠ HANUŠ. ,,Byl to můj poslední rok v dorostenecké extralize, a proto děkuji klukům, že mě dotáhli ke třetímu místu,“ zářil radostí naopak Hejtík.

FOTOGALERIE MICHALA NĚMCE

Sestava domácích: M. Krunert, Šperlík, L. Krunert, Fürbacher, Ziegler, Janko, Khandl, Benák. Sestava hostů: Hejtík, Matura, Nesládek, Seidl, Löffelmann, Jedlička.

Trenér Šacungu TOMÁŠ HANUŠ: ,,V porovnání s duely proti Holicemím bylo vidět na naší straně opravdu velké zlepšení. Kluci hráli výborně. Bohužel jsme toho nezvládli třetí sety ve druhé poloviněe utkání.“

Kapitán Čelákovic DOMINIK HEJTÍK: „Po vyhrané první trojici jsme se semkli a začali praktikovat naši hru. Dodržovali jsme taktické pokyny, které nám dával Martin Spilka, a vzájemně jsme se podporovali. Jsem rád, že jsme nesložili zbraně a nepříznivé utkání otočili.“