Prvními semifinalisty divize dorostu se staly Modřice, které i ve druhém zápase doslova přejely kanárovým výsledkem Zruč-Senec. Následovaly je také Holice, jež zdolaly stejným poměrem jako v domácím prostředí statečně bojující Stříbro. Na své soupeře pro semifinálové boje si však musejí oba celky ještě počkat, protože jak Šacung, tak i Radomyšl si dokázaly vítězstvím v odvetách vybojovat rozhodující souboj.

Ve skupině o 9. -11. místo se odehrál jen jeden zápas a v něm byli úspěšnější mladíci z Českých Budějovic, kteří zdolali Liapor Karlovy Vary na jeho domácí půdě. Přerov souboje o umístění a dlouhou cestu do na západ Čech předem vzdal, končí tak poslední.

TJ Radomyšl - TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice 4:1 (série 1:1)

Hosté dorazili na odvetné utkání do Radomyšle oslabeni o Nesládka. Domácí celek věřil, že při zlepšeném výkonu trojic, může sérii ještě do Čelákovic vrátit. Hokr s L. Votavou první set ztratili, nakonec se jim však zlepšeným výkonem povedlo zápas proti Seidlovi s Löffelmannem a střídajícím Jedličkou otočit. Hejtík s Maturou ale kontrovali vzápětí, když přemohli Vachulku s Havlíkem a střídajícího T. Votavu. Klíčový zápas pro další průběh a velká bitva nastala v další trojici, kterou rozhodl až poslední možný míč v předlouhé výměně. ,,Úvodní zápas trojic byl boj a osudu rozhodl až poslední možný míč třetího setu. Šťastnější nakonec byli Hokr, Věženský a Havlík a hosté Seidl, Löffelmann a Matura mohli litovat, že nedokázali za stavu 9:9 několikrát zakončit a nechali Hokra ukončit zápas kraťasem. Tento míč určil ráz dalšího vývoje utkání,“ popisoval klíčové momenty kouč domácích JOSEF SLAVÍČEK. Domácí byli v laufu a Hokr v souboji singlistů celkem snadno přehrál Jedličku. Také v odvetné trojici získala Radomyšl hladce úvodní set, ale hosté se ještě dokázali vzchopit, zabojovat a vynutit si tiebbreak. Tady ale za stavu 9:8 pro domácí zakončil Matura do sítě. Rozhodovat tak bude třetí duel v Čelákovicích. ,,Dnes jsme dokázali na rozdíl od minulého střetnutí zvládnout zápasy trojic, a to bylo asi rozhodující,“ věděl Slavíček. ,,I když jsme byli oslabeni o Nesládka, tak skoro všude to bylo na tři sety, ale zrovna dnes nám nebylo souzeno,“ posteskl si kapitán Čelákovic DOMINIK HEJTÍK.

Sestava domácích: Hokr, L. Votava, Havlík, Věženský, Vachulka, T. Votava. Sestava hostů: Matura, Hejtík, Seidl, Löffelmann, Jedlička.

Trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK: „S trochou nadsázky by se dalo napsat Hokr vs. Čelákovice 4:1. Filip se podílel na všech našich bodech a dokázal svým výkonem strhnout ostatní. Pokusíme se co nejlépe připravit na rozhodující duel.“

Kapitán Čelákovic DOMINIK HEJTÍK: „Nebylo to pravé ořechové. O to víc musíme zabrat doma. Naším nejlepším hráčem byl Löffelmann.“

MNK mobilprovás Modřice - AC Zruč-Senec 4:0 (konečný stav série 2:0)

Kdo čekal po první kanárové výhře nějaké drama, ten se zmýlil. Zruč dorazila na Moravu pouze ve čtyřech hráčích bez Suchého a Hynka, naopak Modřice již s Bílým v sestavě neponechaly nic náhodě a došly si v poklidu pro postup do semifinále. V úvodní dvojici ještě hostující sestava Rott, Šůcha kladla odpor a držela s elitní sestavou domácích Boleloucký, Brenner a střídající Svoboda krok.  Na víc, než 15 uhraných míčů celkem, to však nestačilo. ,,Hosté nasadili hned nejsilnější složení do první dvojky a byl to také jediný vyrovnaný zápas dne. Naše sestava navíc mírně povolila v koncentraci, ale na první bod to nakonec stačilo,“ poznamenal kouč Modřic RICHARD LAŤÁK. Bílý s Jurkou a střídajícím Jonasem vzápětí nedali šanci Škudrnovi s Ausbergerem. Západočeši neměli nárok ani ve trojici, kde společně s Bílým nastoupili a triumfovali za domácí tým starší žáci Kolouch a Jurka. Duel uzavřel singlem Brenner, jenž po vyhraném prvním setu zdolal i v koncovce toho druhého Rotta. ,,Singl v podání Rotta nebyl stoprocentní bylo na něm vidět jeho zranění z letní přestávky,“ poznamenal kapitán Zruče LUKÁŠ ŠŮCHA. ,,Forma Brennera jde nahoru ve všech disciplínách,“ všiml si naopak Laťák. Za 60 minut hotovo, znovu 4:0 pro Modřice, jež si brousí zuby i na postup do finále.

Sestava domácích: Boleloucký, Brenner, Bílý, Jonas, Jurka, Kolouch, Svoboda. Sestava hostů: Rott, Ausberger, Šůcha, Škudrna.

Trenér Modřic RICHARD LAŤÁK: ,,Takovou sérii jsme nečekali a nemáme z toho radost. Soupeře jsme zlomili už v prvním jednoznačném utkání. Nemám moc co hodnotit, protože těžké zápasy nás teprve čekají.“

Kapitán Zruče LUKÁŠ ŠŮCHA: ,,Soupeř hrál velmi dobře a na rozdíl od nás nekazil. Přestože jsme hráli o něco lépe než v domácím utkání, tak to bohužel nestačilo. Musíme více trénovat a příští sezónu opět zabojovat o první místo ve skupině.“

TJ Peklo nad Zdobnicí-SK Šacung Benešov 1947 2:4 (série 1:1)

Oproti prvnímu střetnutí přijel Šacung bez Šperlíka, ale s oběma Krunerty. Na druhé straně se Peklo muselo obejít především bez své opory Friese, což byla velmi citelná ztráta. I bez něj však nastoupili domácí hráči před svými skvělými fanoušky s velkým odhodláním a Šimeček s Čižinským v úvodu doslova zametli s Zieglerem, Fürbacherem a střídajícím Jankem, jimž povolili dohromady pouze sedm uhraných míčů. Ani bratranci Krunertové neměli proti Kopeckému s Ferebauerem vůbec lehkou práci a zlomili je až v koncovce třetí sady. Zápas trojic začali lépe Východočeši a získali úvodní set poměrem 10:5, hosté však postupně získávali půdu pod nohama a v tiebreaku byli znovu o dva  míče úspěšnější. ,,Rozhodujícím momentem utkání byly lépe zvládnuté koncovky třetích setů ze strany Šacungu v zápase druhých dvojic a v první trojici,“ věděl vedoucí Pekla MICHAL HOSTINSKÝ. Do singlu nastoupil za tým od Zdobnice Čižinský a k radosti domácích příznivců nedal po skvělém výkonu šanci Michalu Krunertovi. Vyrovnáno a odvetný zápas trojic, ve kterém doposud výborně hrající domácí začali více chybovat, čehož využili stále se lepšící hráči Šacungu v sestavě Ziegler, L. Krunert, Fürbacher. 2:3. V odvetné dvojici odvraceli porážku Šimeček s Čižinským, což se jim nepodařilo a opět Krunertové bez větších problémů rozhodli o tom, že se o semifinalistovi z této dramatické série rozhodne až v rozhodujícím klání v Benešově. Zhruba padesátka domácích diváků sympaticky ocenila obě družstva za výkon v závěru potleskem. ,,Po hladké výhře domácích v první dvojce to s námi vypadalo zle. Pak ale začali řádit Krunertové. Nejdřív se zahřívali ve vítězných třísetových zápasech dvojic a trojic a v odvetách se už se soupeřem nemazlili. Zvítězili ve dvou setech, takže se série vrací k nám,“ oddechl si trenér hostů TOMÁŠ HANUŠ. ,,Utkání bylo velice vyrovnané, před pěknou diváckou kulisou a snad i s trochou štěstí nás soupeř po výborném výkonu přehrál. Osobně si myslím, že mělo druhé čtvrtfinále o třídu lepší kvalitu než úvodní střetnutí. Když nastoupíme s podobným nasazením k poslednímu utkání, tak věřím, že semifinále vybojujeme,“ dodal Hostinský.

Sestava domácích: Šimeček, Čižinský, Kotyza, Kopecký, Ferebauer. Sestava hostů: M. Krunert, L. Krunert, Fürbacher, Ziegler, Janko.

Vedoucí Pekla MICHAL HOSTINSKÝ: ,,Prohráli jsme, ale s výkony všech hráčů jsem nadmíru spokojen. Dokázali jsme se poprat se zásadními absencemi a v improvizovaných sestavách sehrát napínavé utkání s kvalitním soupeřem. Od vítězství jsme nebyli tolik vzdáleni... Pozitivem je, že se ukázala síla našeho týmu, a potvrdilo se, že největším limitem pro náš celek je především vlastní sebedůvěra a míra odhodlání. Když na tomto zapracujeme, tak budeme ještě silnější. Utkání nemělo výraznou hvězdu, jednalo se o kolektivní výkon z obou stran. I přes některé sporné míče výkony rozhodčích zcela respektuji a i naši mladí musí zapracovat na lepším akceptování jejich verdiktů.“

Trenér Benešova TOMÁŠ HANUŠ: ,,Oproti minulému týdnu jsme již neměli takové výkyvy ve hře. V poli jsme fungovali dobře a nebyla vidět taková chybovost na útoku. Bylo poznat, že kluci chtějí vyhrát.“

TJ Baník Stříbro - TJ Sokol Holice 2:4 (konečný stav série 0:2)

Holice přijely k odvetě už s lídrem Veselým, naopak jim chyběli Dreiseitl a Vohradník. Baník v domácím prostředí nastoupil v kompletním složení a chtěl svého favorizovaného soupeře alespoň potrápit, což se mu znovu podařilo. První dvojice byla sice jasnou záležitostí hostující sestavy Veselý, Pohl, která domácí sestavě povolila uhrát jen šest míčů, jenže elitní sestava domácích Tolar, Nozar vzápětí především zásluhou skvělého servisu Lukáše Tolara odpověděla snadným vítězstvím nad sestavou Vojtíšek, Sochůrek a střídající Kubový. Do první trojice se tedy šlo za nerozhodného stavu 1:1. Lépe ji zvládli zkušenější hosté a ujali se vedení. Vzápětí přišel vrchol nejen tohoto střetnutí, ale celého čtvrtfinálového klání. Čerstvý mistr republiky z kategorie starších žáků Tolar udolal ve skvělém zápase singlistů posledním možným míčem loňského mistra republiky dorostu Dominika Veselého. ,,Nádherný souboj, jenž dostal do varu i slušnou návštěvu, se dostal až do stavu 9:9 ve třetím setu a Lukášův skvělý útok rozhodl o srovnání průběžného stavu,“ pochválil svého syna a svěřence kouč Stříbra PETR TOLAR. ,,První set začal Tolar ve velkém stylu a rychle se ujal několikabodového vedení. Náš hráč každým míčem získával větší úderovou jistotu, skóre prvního setu však nesrovnal. Druhý set již měl mírně navrch Dominik, rozhodnout tedy musela zkrácená sada. Výkony obou hráčů zvedaly fanoušky ze sedadel. Nám se dařilo hrát aktivně, dvě útočné chyby a zázračný Tolarův útok za devítek ale nakonec přiřkly zápasový bod domácím,“ potvrdil atraktivní podívanou i lodivod Holic MAREK LÍBAL. Domácí tým statečně bojoval i v odvetné trojici. Tu se mu podařilo především velkou bojovností dotáhnout do třetího setu, v něm ale přeci jen o dva míče byli v závěru lepší Holičtí. ,,Odveta trojic nabídla bojovný, upracovaný nohejbal, řadu bloků i bodů z podání. Z mírné krize na konci druhého setu jsme se v tiebreaku dokázali oklepat a zapsali jsme uklidňující bod,“ oddechl si Líbal. Druhá sestava domácích na Holice v celé sérii nestačila, což ukázala i odvetná dvojice, kde Sobotka s Fujanem a Kopejtkem hladce podlehli Kubovému s Vojtíškem a šlo se k pozdravu. ,,Chtěl bych soupeři pogratulovat k postupu, který si zasloužil a byl lepší. My jsme jako nováček soutěže předvedli velmi bojovný výkon a rozhodně jsme neudělali Stříbru ostudu,“ shrnul Tolar.

Sestava domácích:  L. Tolar, Sobotka, Nozar, Fujan, O.Tolar, Kopejtko, R. Makovec, M. Makovec. Sestava hostů: Veselý, Pohl, Vojtíšek, Kubový, Sochůrek.

Trenér Stříbra PETR TOLAR: ,,Chtěl bych klukům ještě jednou poděkovat za celou sezónu. V příštím ročníků snad náš tým zůstane z velké části stejný. Otázka je nad dalším hostování Kuby Kopejtka, a nad startem našeho lídra Lukáše Tolara. Jednání o jeho přestupu do Liaporu Karlovy Vary se blíží ke zdárnému konci a je otázka, jestli Lukyho ještě v zeleno-černém dresu fanoušci Baníku uvidí.“

Trenér Holic MAREK LÍBAL: ,,Fanoušci sledovali atraktivní utkání. Skvělý singl, dobývání obrany domácích ve trojicích a nevyrovnané dvojice. Soupeři děkujeme za férovou sérii. Myslím, že utkání byla pro oba celky přínosem.“

O 9. místo:

SK Liapor WITTE Karlovy Vary - TJ Dynamo ČEZ České Budějovice 1:4

Místo tří soubojů ve skupině o 9. - 11.  místo se odehrál jen jediný, z čehož byl viditelně rozladěný pořadatel, karlovarský Liapor. ,,Litovat můžeme zbytečně vynaložené práce s přípravou areálu na větší turnaj, který se kvůli zbrklému odhlášení Přerova údajně ze strachu před nákazou nakonec nekonal,“ podotkl šéf západočeského oddílu VLADIMÍR HLAVATÝ.

Domácí začali dobře a získali první dvojici, když Š. Henzl s Rendlem přehráli Brabce s Klečkou. To ale bylo z jejich strany vše a od té doby se radovalo pouze Dynamo. Chvátal se Škodou porazili Tišňovského s Gregorem, poté ve zabodovala i trojice Chvátal, Brabec, Škoda. ,,První trojice sehrála výborný zápas, kde nás podržel na bloku skvěle hrající Brabec,“ pochválil svého svěřence EMANUEL VIŠVADER. Další dva zápasy byli třísetové, zkrácené sady však zvládli hosté na výbornou a zajistili si konečné 9. místo. ,,Druhý zápas trojic byl dost vyhrocený z důvodu chybného verdiktu rozhodčího, který nám upřel jasně napsaný míč na čáře a připsal soupeřovi bod. Tahle křivda nás nakopla, posílila a dovedli jsme utkání k celkovému vítězství,“ dodal Višvader.

Sestava domácích: Rendl, Š. Henzl, Gregor, Tišňovský. Sestava hostů: Chvátal, Škoda, Brabec, Klečka.

Trenér Karlových Varů VLADIMÍR HLAVATÝ: ,,Hosté zvítězili zaslouženě. Výsledek mohl být lepší, kdyby se nám podařilo dotáhnout do vítězného konce cekem dobře rozehrané zápasy singlu a druhých trojic.“

Trenér Českých Budějovic EMANUEL VIŠVADER: ,,Na utkání jsme jeli za jasným cílem ,vyhrát a to jsme dokázali. Svým svěřencům děkuji za předvedenou hru a jsem rád, že se nám to společně podařilo.“

Konečné pořadí na 9.-11. místě: 9. TJ Dynamo ČEZ České Budějovice, 10. SK Liapor WITTE Karlovy Vary, 11. TJ Spartak MSEM Přerov.