32

(Rychnovek) Kdo by to byl řekl! Výprava Vršovic dorazila o uplynulém víkendu do dějiště 28. MČR dvojic a trojic žen v Rychnovku u Jaroměře bez své elitní smečařky Řehákové. Nenahraditelná absence. Nebo ne? Taktovky se totiž ujala Aneta Fojtíková a společně se svými spoluhráčkami celý šampionát opanovaly. Důkaz? Dva tituly! Fojtíková tak zkompletovala zlatý hattrick, když po zisku republikového singlového prvenství vyhrála i další dvě disciplíny. Cenné kovy si z východních Čech odvezl ještě Český Brod a Santoška.

Dvojice (5. 9. 2020)

Solidních 14 dvojic z původně 16ti přihlášených, pěkné počasí, nádherný areál a ženský prvek k tomu. Co si mohlo oko diváka víc přát! Pořadatelé rozdělili zúčastněné týmy do čtyř skupin, ze kterých postupovali do čtvrtfinále přímo vítězové. Dvojice na další dvou příčkách musely absolvovat ještě vložené osmifinále. Už ve skupinách došlo k několika nečekaným výsledkům. Andělská Hora (K. Vejdovská, Svobodová) zneškodnila Santošku A (Tomšová, kulhavá) a vyhrála skupinu B. Naopak Santoška B odsoudila ve skupině C Český Brod B (Bálková, Möglichová, Červenková) k boji v osmifinále. Největší překvapení ale obstarala děvčata z Útěchova, jež ovládla skupinu D a ve vzájemném souboji dokázala ve třech setech porazit i Český Brod A.

Osmifinálové boje potom pustily nahoru všechny tři dvojice Českého Brodu a Santošku A. Ve čtvrtfinále ale nepřešel Český Brod B přes Vršovice A, Andělská Hora nedokázala čelit Českému Brodu A, českobrodské céčko (Blažková, Chuchlová, Kozáková) nestačilo na Santošku B a další nemilé překvapení nachystal Útěchov Santošce A.

V semifinále už se lámal chleba. Hlavně v tom prvním mezi áčky Vršovic a Českého Brodu byl vidět špičkový ženský nohejbal. Pevnější nervy v koncovce třetího setu měly Pražanky a staly se prvními finalistkami. Ani druhé semifinále v herní kvalitě nijak nezaostávalo, ale Santoška B kouzlo Moravanek přeci jen zlomila. V utkání o bronzovou medaili došlo k repríze souboje ve skupině a tentokrát to Český Brod A soupeřkám z Útěchova vrátil, i když na to potřeboval poslední možný míč. Trochu zklamaná byla bronzová LENKA CIBULKOVÁ. „Celý den jsme nějak neměly moc energie a nemohly přijít na svoji hru. A tomu odpovídá umístění. Myslím, že vlastně můžeme být za bronz rády, víc jsme si tentokrát nezasloužily.“

Finále bylo napínavé už od začátku. „Bohužel, první set se nám moc nevydařil. Po dešťové hodinové pauze, kdy jsme trochu ztuhly, nám nešlo dát bod ani chytnout balon. Se štěstím vyhrály holky z Vršovic 10:9. Druhý set jsme se vyhecovaly a začalo nám  to tam padat. Spoluhráčka Gabča Zachová hrála skvěle, vybrala i neuvěřitelné míče. Ve třetí sadě už to bylo o štěstí a kdo udělá chybu. Prohrály jsme posledním míčem, takže trochu smůla. Ale jinak soupeřky hrály od začátku perfektně, pro nás bylo těžké udělat bod. Měly všechno. Zápas jsme si ale užily a myslím, že ani diváci nebyli zklamaní,“ přiblížila klání o zlato KRISTÝNA PLECHATÁ ze Santošky.

Vítěznou ANETU FOJTÍKOVOU těšilo, že v turnaji musela její sestava vyřadit prakticky všechny největší konkurentky. Cesta k titulu byla opravdu trnitá, ve čtvrtfinále jsme se hned střetly s Českým Brodem B, v semifinále s Českým Brodem A, v samotném finále se Santoškou B. Myslím si, že nic těžšího nás vlastně už potkat nemohlo, proto si titulu nesmírně vážím. Finálový souboj byl takřka bod za bod, o čemž vypovídá i samotné skóre. Řekla bych, že o titulu rozhodlo víc faktorů - menší kazivost, obrovská bojovnost a taky možná trochu štěstí.“

 

Konečné pořadí turnaje (dvojice):
1. TJ Sokol Praha-Vršovice II A (Fojtíková, Strejčovská, Kulhánková)
2. DTJ Santoška B (Zachová, Plechatá)
3. TJ SLAVOJ Český Brod A (Cibulková, Tymichová, Sýkorová)
4. TJ Útěchov (Malátová, Schützová, Ličáková)

 

Trojice (6. 9. 2020)

V neděli se prezentovalo 12 trojic. Systém byl podobný jako den předtím. Čtyři základní skupiny po třech týmech. První sestavy postupovaly do čtvrtfinále a zbylé dvě do osmifinále. Tentokrát se ve skupinách hrálo bez překvapení, pouze ve skupině D se herně nad očekávání dařilo děvčatům z Čelákovic. Přes osmifinále poté prošly celky Santošky B (Tumová, Plechatá, Zachová), Santošky A (Tomšová, Kulhavá, Sedláčková), Andělské Hory K. Vejdovská, H. Vejdovská, Svobodová, Rendlová) a Vršovic B (Drahotová, Zátková, Strejčovská). Ovšem pro všechny znamenalo následující čtvrtfinále konečnou.

V semifinále se tedy střetly čistě vítězky skupin a znovu to byla zajímavá klání, byť se hrálo na dva sety. Více práce mělo v českobrodském derby áčko, o jehož postupu do finále rozhodly těsné koncovky obou setů. Ve druhém střetnutí měly Vršovice A o poznání méně práce s Čelákovicemi. Třetí místo potom vybojovaly hráčky Českého Brodu B, když povolily děvčatům z Čelákovic v každém setu jen pět bodů.

Do finále vstoupily hráčky Českého Brodu razantně a v prvním setu se svými soupeřkami dokonale zametly. Druhý set byl tahanicí o každý bod. Vršovická sestava se ale překonávala v poli a bojovnosti. Odměnou byl zisk druhé sady. Rovněž zkrácené rozuzlení přineslo bitvu až za stavu 9:9. A štěstí se nakonec opět usmálo na nohejbalistky z hlavního města. Opět se slavilo ve vršovickém táboře. Jeden z nejtěžších zápasů nás čekal již ve skupině, kde jsme hned potkaly silnější sestavu Santošky. Díky vítězství jsme měly příznivější soupeře ve čtvrtfinále a semifinále. Ve finále jsme se potom střetly s formací Českého Brodu, která nám byla dobře známá ze čtvrtečního ligového utkání, kdy jsme jí posledním možným balónu podlehly. Byl to tedy pro nás takový odvetný souboj, který se zpočátku pro nás nevyvíjel vůbec dobře. I přes nepříznivý výsledek prvního setu jsme zkusily opět zabojovat a vsadit na kvalitu pole a méně nevynucených chyb, což se ke konci zápasu ukázalo jako správný krok,“ bilancovala letos nejúspěšnější česká nohejbalistka ANETA FOJTÍKOVÁ. Její kvality uznala i LENKA CIBULKOVÁ z poraženého celku. „Anetě rozhodně gratuluji. Myslím, že se jí splnil sen. Je to těžká soupeřka a v poli zcela nepřekonatelná. My jsme po sobotním bronzu hrály opravdu pěkný nohejbal. Škoda. Po jasném prvním setu už finále vypadalo hotové…“

Na jednom se potom obě hráčky shodly. „Chtěla bych určitě poděkovat obci Rychnovek, která uspořádala tahle mistrovství, všem pořadatelům, kteří se o nás bezvadně starali a fanouškům, že vytvořili tu správnou atmosféru,“ nešetřila chválou Fojtíková a v podobném duchu složila poklonu pořadatelům i Cibulková. „Jsou tam skvělí a ochotní lidé, kteří si dali opravdu hodně práce. Na cokoliv si vzpomenu, můžu jen chválit.“

Ředitel turnaje JIŘÍ KÁBRT si po organizaci žákovského a dorosteneckého šampionátu vyzkoušel i pořádání vrcholné akce žen. „Nemělo to chybu. Nezaznamenal jsem žádný zádrhel, k vidění byly krásné zápasy. Všichni jsme si to moc užili,“ promluvil na závěr za celý pořadatelský tým.

Konečné pořadí turnaje (trojice):

1. TJ Sokol Praha-Vršovice II A (Fojtíková, Kulhánková, Tejkalová, Řezáčová, Řeháková)
2. TJ SLAVOJ Český Brod A (Cibulková, Tymichová, Sýkorová, Červenková)
3. TJ SLAVOJ Český Brod B (Bálková, Möglichová, Chuchlová)
4. TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice (Matysková, Vaňátková, Šedová)

FOTOGALERIE ZE ŠAMPIONÁTU


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři