2020 BDL po 01 01 Čtvrtfinále play-off divize dorostu odstartovalo prvními duely. Ve všech byly úspěšnější týmy z východní skupiny a ujaly se vedení v sérii 1:0. Odvety se hrají v neděli. Tvrdě narazil především vítěz skupiny A Zruč-Senec, který inkasoval na domácí půdě od Modřic nepopulárního kanára. Jen o málo lépe se vedlo zbylým družstvům z ,,áčka“. Nejblíže měl k vítězství Šacung, jenž několikrát vstal téměř z mrtvých, ale nakonec Peklu přeci jen podlehl nejtěsnějším poměrem. Bez šance v domácí odvetě nebude Radomyšl, která vzdorovala v Čelákovicích a sympatický výkon podalo i Stříbro v Holicích. Ty však zvítězily i bez svého lídra Veselého.

SK Šacung Benešov 1947 - TJ Peklo nad Zdobnicí 3:4 (série 0:1)

Papírově asi nejvyrovnanější čtvrtfinálová série, což se potvrdilo hned v úvodním měření sil. Ani jeden tým do něj nenastoupil kompletní. Domácím chyběli Lukáš a Michal Krunertovi, Peklu Ferebauer. Po úvodních dvojicích byl stav nerozhodný, když nejprve za Šacung bodovali Šperlík s Jankem, kteří přehráli Šimečka, Kotyzu a střídajícího Kopeckého, za hosty kontrovala elitní dvojice Fries, Čižinský proti Zieglerovi s Fürbacherem. Zápasy trojic rozhodoval až třetí set a v obou byli v těsných koncovkách úspěšnější a trpělivější hráči Pekla. Domácí barvy ale udržel ve hře výborným výkonem v singlu Šperlík, jenž přehrál ve dvou sadách Friese. Stav 2:3 a Čižinský s Friesem mohli rozhodnout. Jenže ani několik útoků a vedení 9:7 v tiebreaku hostům k vítězství nestačilo a za stavu 9:9 rozhodl úspěšný blok Středočechů. Závěrečná dvojice a znovu velké nervy pro oba trenéry. Peklo v sestavě Šimeček, Kopecký získalo první set a také začátek toho druhého patřil hostům, kteří vedli jasně 5:0 a kráčeli k výhře. Jenže přišel velký kolaps, množství laciných chyb a domácí Ziegler s Fürbacherem vývoj zázračně otočili. V rozhodující sadě byl do stavu 8:7 naopak nahoře Šacung. Ani jeho hráči se však nevyvarovali v rozhodující chvíli hrubé chyby a Peklo přeci jen urvalo v nervózním souboji vítězství a vedení v sérii. ,,V jednotlivých zápasech byly vidět jak hezké nohejbalové momenty, tak na druhou stranu i velký počet nevynucených chyb, což výstižně charakterizovalo celý tento duel,okomentoval střetnutí trenér Pekla MICHAL HOLATA. ,,Udělali jsme spoustu chyb, měli spoustu výkyvů ve výkonu, a to nás bohužel stálo vítězství. Den blbec! litoval lodivod Šacungu TOMÁŠ HANUŠ.

Sestava domácích: Šperlík, Fürbacher, Ziegler, Janko, Khandl, Benák. Sestava hostů: Šimeček, Fries, Čižinský, Kotyza, Kopecký.

Trenér Benešova TOMÁŠ HANUŠ: ,,Totální selhání první dvojky Ziegler, Fürbacher a žádný bod z trojic. Krátká charakteristika utkání. Kdyby byl konečný stav 4:0, nikdo by se nedivil. Jenže děly se věci. Stav se přeléval z jedné strany na druhou. Body jsme dělali tam, kde je nikdo nečekal. Naopak „povinné“ výhry nepřišly.

Trenér Pekla MICHAL HOLATA: ,,Utkání bylo velice vyrovnané. Oba soupeři se prezentují podobným herním projevem. V domácím týmu předvedl zajímavý výkon Šperlík, který určitě zaujal nejen v singlu, ale i v ostatních disciplínách. Naši hráči předvedli dobrý týmový výkon a přinesli si do hry nejen zodpovědnost, ale především i trochu té radosti.

2020 BDL po 01 02T.J. Sokol Holice - TJ Baník Stříbro 4:2 (série 1:0)

Tady je favorit jasný, ovšem sympaticky hrající mladé družstvo Baníku domácí potrápilo v úvodním klání možná více, než čekali. Při absenci Veselého dostal příležitost v první dvojici po boku Pohla mladík Kubový a tato dvojice připsala Holicím úvodní bod, když na ni nestačili Kopejtko se Sobotkou. Druhý zápas byl vyrovnanější, ovšem Vojtíšek se Sochůrkem koncovky setů proti Tolarovi s Nozarem zvládli a domácí vedli 2:0. Ve trojici sice Stříbro získalo úvodní sadu, ale holickým hráčům se podařilo vývoj otočit a početné publikum zřejmě očekávalo brzký konec utkání. Jenže opak byl pravdou. Mladíček Kubový na Tolara v singlu nestačil, a protože odvetná trojice skončila za devítek ve třetím setu útočnou chybou domácích, Stříbro bylo najednou ve hře. Lepší sestava hostů Tolar, Nozar proti Pohlovi s Kubovým dostala utkání do tiebreaku, v něm už ale domácí další komplikace nepřipustili a dotáhli celé střetnutí k výhře. ,,Odveta dvojic nabídla pohledný třísetový zápas, během něhož nás vydatně podpořili fanoušci a i s jejich přispěním jsme utkání dotáhli do zdárného konce, oddechl si trenér Holic MAREK LÍBAL. ,,Závěrečný zápas dvojic byl asi nejhezčím utkáním prvního čtvrtfinálového souboje, kde bylo na soubojích Pohl versus Tolar vidět, že oba kluci jsou tahouny svých týmů a mají zkušenosti s mužským nohejbalem. Z naší strany škoda prohrané druhé dvojice. I v první trojici jsme ale byli domácím důstojným protivníkem, těšil i přes porážku výkon svých svěřenců kormidelníka hostů PETRA TOLARA.

Sestava domácích: Pohl, Vojtíšek, Kubový, Vohradník, Dreiseitl, Sochůrek. Sestava hostů: L. Tolar, Sobotka, Nozar, Kopejtko.

Trenér Holic MAREK LÍBAL: ,,Proti houževnatému soupeři opírajícímu se o výraznou individualitu v podobě Lukáše Tolara jsme opět podali týmový výkon. Všichni hráči ukázali, že pokud plní své role, jsou týmu prospěšní. Velký dík patří našim fanouškům. Nyní se již těšíme na utkání do Stříbra, kde budeme chtít předvést rychlejší a razantnější nohejbal.

Trenér Stříbra PETR TOLAR: ,,Pro naše kluky jsou tyto utkání velkým přínosem. Musejí si uvědomit, že takové zápasy rozhodují jedna, dvě chyby na příjmu i na nahrávce. Chtěl bych kluky pochválit za bojovnost a výkon, a doufám, že naše hra se bude i dál zlepšovat. Celé utkání bylo odehráno před krásnou diváckou kulisou.

2020 BDL po 01 03TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice - TJ Radomyšl 4:2 (série 1:0)

Kvalitní nohejbal, skvělá atmosféra a souboj plný emocí. Tak to bývá ve vzájemných soubojích těchto týmů a nejinak tomu bude i v tomto čtvrtfinále. Hosté již mohou spoléhat na uzdraveného lídra Hokra a jeho souboje s Maturou budou ozdobou čtvrtfinálových zápasů, což se potvrdilo již v tomto utkání. Právě Hokr s Votavou v úvodu zaskočili Hejtíka s Maturou, domácí tým ale kontroval výhrou Nesládka se Seidlem. Ve trojicích se dařilo oběma ofenzivním esům, jenže pole i mezihru měli o něco lepší domácí hráči, kteří díky tomu získali obě dvě a nakročili k celkovému vítězství. ,,Tentokrát jsme vyhořeli v zápasech trojic, kde nám vázla mezihra, a to prakticky rozhodlo celé utkání,souhlasil i trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK. Hokr zdolal ovšem v singlu Jedličku, a díky tomu udržel naději pro hostující tým. Ta vydržela až do třetí sady odvetné dvojice, v koncovce však byli lepší Hejtík s Maturou proti Havlíkovi s Vachulkou. ,,V prvním setu se hrálo do stavu 8:8 bod za bodem, nakonec jsme vyhráli tento set 10:8. Po prohraném druhém setu 6:10 se rozhodovalo ve třetím. V něm jsme vedli 9:7, soupeř snížil na 9:8, ale poslední slovo měl Hejtík, který utkání ukončil povedenou patou,přiblížil závěrečné momenty utkání domácí kouč RADEK ŠAFR. Radomyšl však neskládá zbraně, s podporou domácího publika a při zlepšení výkonu ve trojicích není bez šance na srovnání série. ,,V domácím prostředí se pokusíme zvítězit a vrátit sérii do Čelákovic, potvrdil bojovně Slavíček.

Sestava domácích: Matura, Hejtík, Nesládek, Seidl, Löffelmann, Jedlička. Sestava hostů: F. Hokr, L. Votava, Havlík, Věženský, Vachulka, Ježek.

Trenér Čelákovic RADEK ŠAFR: „Po prohrané úvodní dvojce jsem měl trochu obavy o výsledek, ale kluci otočili v odvetné trojce a potom jsem už věřil v náš úspěch. Naším nejlepším hráčem byl Matura.

Trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK:Výsledkem utkání jsem samozřejmě zklamaný, ale domácí předvedli bojovnější i kompaktnější výkon a po zásluze vyhráli. Mám radost ze stále se lepšícího Hokra, který po zranění zasáhl teprve do druhého utkání.

Areál Club Zruč-Senec - MNK mobilprovás Modřice 0:4 (série 0:1)

Překvapivě jednostranná záležitost, a to ještě Modřice nenasadily svého žolíka pro play-off Bílého. Domácí tým předváděl po celou základní část velmi dobré výkony a došel si pro první místo. Jenže play-off je jiná soutěž a hráči Zruče proti zkušenému soupeři najednou podali velmi slabý a ustrašený výkon. ,,Nikdo z týmu nedokázal prodat, co umí a zopakovat výborný výkon z minulého kola,“ povzdechl si kouč domácích JAKUB BOČEK. Hned první dvojice určila ráz celého utkání. Mladá modřická sestava Jurka, Kolouch zaskočila domácí elitní debl: Rotta, Suchého a střídajícího Ausbergera. Velká rána pro Zruč. Následně Boleloucký s Brennerem bez problémů zvýšili vedení Jihomoravanů a opaření Zručští úplně vypadli z role, když ve trojici za stavu 0:9 musel Boleloucký dokonce sportovně zakopnout servis. Ani zlepšený výkon Západočechů na začátku druhého setu zdaleka nestačil, Modřice byly v závěru znovu lepší. Stav 0:3. Poslední nadějí týmu z Plzeňska byl singlista Hynek. Ten se s Kolouchem rval do posledního možného míče třetí sady, ani on však aspoň čestný bodík svému týmu nakonec nepřipsal. ,,Zápas jednotlivců nabídl slušný výkon na obou stranách a celé představení vygradovalo ve třetím setu. Vedení 6:9 v singlu nic neznamená a Kolouch ze sebe musel vydat všechny síly při poslední výměně. Tu zakončil hodně utaženou patou. Předvedl svůj letošní nejlepší výkon,pochválil svého mladíka modřický trenér RICHARD LAŤÁK. Jeho svěřenci tak nakročili k postupu, jenž budou chtít stvrdit v domácí odvetě. Zruč čeká přetěžká mise. ,,Doufám, že příští týden bude o něčem jiném a popereme se o třetí rozhodující duel u nás,“ neztrácí víru Boček. ,,Myslím si, že soupeř dokáže zahrát o dost lépe a nás bude čekat ještě hodně práce. Nezbývá, než jít do dalšího utkání s pokorou a zdravým sebevědomím,dodal Laťák.

Sestava domácích: Rott, Suchý, Ausberger, Hynek, Šůcha, Škudrna. Sestava hostů: Boleloucký, Brenner, Jurka, Kolouch, Svoboda.

Trenér Zruče JAKUB BOČEK: ,,Po vyhrané základní části jsem od kluků čekal, že se budou chtít poprat o postup do semifinále. Bohužel se tak nestalo a výkon byl velice podprůměrný.“

Trenér Modřic RICHARD LAŤÁK: ,,Do Zruče jsme nepřijeli jako favorité, i když výsledek vypadá jinak. Klíčem k výhře byla dobře odehraná první dvojice, kde jsme domácím sebrali vítr z plachet.

PROGRAM PLAY-OFF


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři