2020 mcrmlz23 01(Český Brod) Před koncem prázdnin ještě bitva o medaile. 13. GALA mistrovství republiky České republiky dvojic a trojic mladších žáků přivítaly o posledním srpnovém víkendu kurty TJ Slavoj Český Brod. Účast? Průměrná. 18 dvojic a deset trojic z deseti oddílů. Kvalita? Slušná. Zvlášť v posledních kolech pavouka. Vítěz? Modřice. V sobotu i v neděli, byť pokaždé po třísetovém mači.

Dvojice (29.8. 2020)

Pro turnaj dvojic nejmladší nohejbalové věkové kategorie byl připravený obvyklý systém. Čtyři základní skupiny, vítěz rovnou do čtvrtfinále, druzí a třetí pak ještě do předkola play-off. Právě vložené osmifinále nabídlo čtyři vyrovnané souboje, ve kterých hned třikrát musela určit postupujícího až koncovka zkrácené sady. Tady se s turnajem rozloučily Modřice B (Trávníček, Mrňa), Peklo A (Pavlišta, Teplý), Český Brod C (Blažková, Cibulková, Špirhanzel) a Holice B (Chadima, Mařák).

Čtvrtfinálové boje velké napětí nepřinesly. Všichni vítězové skupin šli bezpečně dál. Modřice A skolily Žďár nad Sázavou A (Sobotka, Sládek), Karlovy Vary přejely holické áčko (Nastoupil, Zadrobílek), Český Brod B poslal ze hry béčko Pekla (Čižinský, Kopecký, Prachař) a domácí áčko nemělo problém s Dolními Počernicemi B (Strcula, Trzaskalik). Úskalím semifinále proplul jako první modřický tandem Jahoda, Dlabka. K postupu přes Liapor Karlovy Kary mu stačily dvě sady. Klání dvou domácích sestav pak ve druhém duelu ovládlo českobrodské áčko ve složení Bálek, Červenka. Bronz si domů nakonec odvezly karlovarské naděje Gregor, Lebeda a Stýblo, když v závěru tiebreaku povedeným útokem středem kurtu poslaly mimo stupně vítězů béčko pořádajícího Slavoje.

Boj o zlato. Modřice versus Český Brod A. V úvodním dějství byli Jihomoravané lepší a místní mladíci jakoby teprve setřásali nervozitu. Ve druhé sadě se ale poměr sil otočil a Český Brod srovnal. Tiebreak. Stav 9:9. Míč šel několikrát přes síť, ovšem nejspíš vítězný úder po noze v podání domácího Bálka přibrzdila a vyhodila do autu páska. Titul patří Modřicím. „Musím oběma klukům poděkovat za zodpovědné výkony po celý turnaj. Hráli přesně to, co jsme si domluvili, a díky výborně zvládnuté mezihře prakticky stále útočili z pásky. Mohli tak využít své techniky a výhody útočících praváka s levákem. V poli pak výborně četli hru a body se jim dávali jen těžko. Finálový zápas pak přinesl skvělé výkony obou družstev a troufám si říci, že v podání obou finalistů jsme viděli „dospělácký nohejbal“. Vyhrát mohl jen jeden a to pověstné štěstíčko se nakonec při posledním míči naklonilo na naši stranu. Ale velký respekt a poklona směrem k našemu soupeři,“ bilancoval kouč vítězné sestavy PETR JAHODA.

Konečné pořadí turnaje:
1. MNK Modřice A (Jahoda, Dlabka)
2. TJ Slavoj Český Brod A (Bálek, Červenka)
3. SK Liapor WITTE Karlovy Vary (Gregor, Lebeda, Stýblo)
4. TJ Slavoj Český Brod B (Blažek, Zadrobílek)

 

Trojice (30.8. 2020)

Skoro na polovinu oproti sobotě zeštíhlelo startovní pole trojkového turnaje. Z původních 12 přihlášených formací zbylo deset. Herní systém? Dvě skupiny, vítěz rovnou do semifinále, sestavy na druhé a třetí pozici křížem do redukovaného čtvrtfinále. Žádné výraznější překvapení se v nedělním dopoledni nekonalo. Rovnou mezi čtyřku prošli dvojkoví finalisté – Český Brod A a Modřice. Tentokrát se ale „vyloupl“ černý kůň turnaje – Ždár nad Sázavou. Trojice z Vysočiny skončila ve skupině B druhá a v předkole pavouka vystavila stopku Dolním Počernicím (Kaděra, Trzaskalik, Mlejnek, Strcula). I druhý souboj o semifinále měl poměrně jasný průběh, Karlovy Vary tady dovolily Peklu A (Čižinský, Teplý, Pavlišta) jen devět balonů.

Český Brod A – Žďár nad Sázavou. Takové bylo obsazení úvodního semifinále. V pohodě hrající sestava z českomoravského pomezí vedená výborným smečařem Sobotkou uhrála koncovku prvního setu, a když v tom druhém za devítek Sobotka prostřelil obranu protivníka, mohli se kluci ze Žďáru radovat z finále. Starosti měli také i Modřičtí. Do zápasu s Liaporem sice vstoupili lépe, ale ve druhé sadě inkasovali debakl. Naštěstí pro ně se dokázali včas sebrat, svoji hru stabilizovat a tiebreak zase zvládli s přehledem. Karlovarské trio si poté toužilo alespoň zopakovat sobotní bronzový úspěch. A proti favorizovaným domácím k tomu nemělo daleko. Jenže v poslední výměně první sady přišla hrubá chyba v obraně a ve druhém dějství Západočechům nestačilo ani vedení 8:5. Medaile tak zůstala v Českém Brodu.

Vyvrcholení turnaje sice na chvíli přerušil déšť, ale počasí se naštěstí brzy umoudřilo. Modřice vyhrály zahajovací set, jejich soupeři patřil ten další. Nového šampiona musela určit až zkrácená hra. Modřičtí šli hned do dvoubodového vedení, které se Žďáru už nepovedlo smazat. Zlomový byl především fantastický Dlabkův kraťas na 9:7, pak přišla ještě nedůslednost ve žďárské obraně a bylo hotovo. Modřice slaví double. „Klíčové bylo dostat do pohody našeho zadáka. Oba zde se střídající hráči nemají tolik zkušeností, ale Tom s Fandou jim hodně pomáhali hrou i povzbuzením. V průběhu druhého semifinálového setu na nás přišla jediná krize celého víkendu, ale kluci to dokázali hodit za hlavu a ve třetím se opět zkoncentrovat a dojít do finále. Zde se nám podařilo dostávat ze hry Matěje Sobotku a i přes jeden prohraný set si myslím, že jsme finále měli pod kontrolou,“ radoval se modřický trenér PETR JAHODA.

Ten vzápětí neváhal vyseknout poklonu pořadatelům z Českého Brodu. „Excelentně připravené mistrovství po stránce sportovní i organizační, včetně ochotné a vlídné obsluhy u občerstvení. Myslím si, že pro všechny zúčastněné tam byla radost strávit dva krásné dny,“ uvedl viceprezident ČNS a dodal: „Zároveň bych si dovolil vzkázat všem těm znalcům, odborníkům a jiným anonymům, že než zase budou psát, jak jsme pivní sport, kterému umírá mládež, tak by bylo dobré se na nějakou mládežnickou akci přijet podívat. Letos jsem byl na MČR mladších i starších žáků a všude byla vidět kvantita doprovázená v podání těch nejlepších opravdu vysokou kvalitou. Je radost se na tak kvalitní a nadějnou mládež dívat. Za to patří dík všem co jen nekritizují, ale s mládeží pracují.“

Podle předsedy Komise mládeže ČNS MICHALA HOSTINSKÉHO atraktivitě každého šampionátu prospívá, když akce nemá jasného favorita. „V Českém Brodě se to potvrdilo dvojnásob, když byly k vidění velmi napínavé souboje a zvraty v utkáních. Obecně se díky práci trenérů velmi zlepšila technika hráčů, a tak je vidět i v této kategorii krásný a divácky atraktivní nohejbal. Časy, kdy rozhodovala hlavně fyzická vyspělost a razance jsou, zdá se, pryč. Těší mě, že měl šampionát náboj a že hráči a hráčky předváděli tak pěknou hru. Naopak mě mrzí, že každoročně bojujeme s relativně nízkými počty startujících. Novou výzvou pro nás, či naše nástupce bude pracovat na tom, aby v této kategorii bylo aktivních hráčů více,“ konstatoval Hostinský.

Konečné pořadí turnaje:
1. MNK Modřice (Jahoda, Dlabka, Trávníček, Mrňa)
2. UNITOP SKP Žďár nad Sázavou (Sobotka, Zapletal, Sládek, Lukeš)
3. TJ Slavoj Český Brod A (Bálek, Červenka, Blažek, Zadrobílek)
4. SK Liapor WITTE Karlovy Vary (Gregor, Lebeda, Stýblo)

ZÁZNAMY Z OBOU DNŮ

FOTOGALERIE MICHALA NĚMCE


Komentáře   

#14 Pavel S. 2020-09-08 09:37
Co jsem se díval na záznam tak herní úroveň velmi dobrá. Teď jen, aby kluci u sportu vydrželi a nezlákala je další spousta lákadel příští roky. Roky, kdy se jen dostat přes krajský přebor na MČR mužů, dorostu byl úspěch jsou dávno pryč. Tak buďte rádi, že na republiku žáků přijede 10 trojek.
Citovat
#13 Pavel S. 2020-09-08 09:32
Žáci potřebují před sebou vidět motivaci, medaili, tituly. Mít za čím jít a proč trénovat. Pro ty děti má medaile cenu zlata a je pro ně hnacím motorem. Žene do tréninku i ty co medaili nezískali. Zrušit jim to je nesmysl. V kategorii mladších žáků nejde dělat krajské přebory a kvalifikace na M ČR, jelikož v několika krajích ani nejsou. Z celé Moravy a Slezska byly na tom šampionátu jen Modřice. Buďme rádi že přijede 10 trojic snad ze 7 oddílů kde s dětmi seriozně pracují.
Citovat
#12 Petr 2020-09-08 07:06
Opět ukázka proč je všem nohejbal pro srandu. Z 90 procent bych názor Znalce viděl jako rozumný. Jenže by zas někdo měl potřebu přeháněním úplně zničit smysl názoru. Tleskejte si jak nohejbal prosperuje a nasazujte psí hlavy lidem který by mohli názorem pomoct.
Citovat
#11 Beneš 2020-09-07 12:26
Plný souhlas s Tondou. Znalec dokázal, kam je to možné s nohejbalem "dotáhnout".
Citovat
#10 Antonín Stehlík 2020-09-07 10:25
Člověče, Znalec, tys na to kápl! Zrušíme turnaje, omezíme MČR, zakážeme tatínkům pracovat ve svazu, možná i trénovat. Potom se mladí do nohejbalu pohrnou! Bravo, že nás to také nenapadlo! ☺
Citovat
#9 Znalec 2020-09-07 08:51
Na tak malý sport se dává hrozně titulů. Určitě bych ubral u mládeže aby třeba hráli o výhry na poháru, ale titulerm mistra bych ocenil jenom jednu akci za rok na kterou byse muselo kvalifikovat. Jestli v nějaký kategorii tolik hráčů není aby se hrála kvalifikace, žádný titul bych nedával. Pak bych si taky hlídal aby se neukojený tatínci nesnažili nalézt do funkcí na svazu a chtěli ovlivňovat dění v mládeži. Kupříkladu u nás v krajským mládežnickým fotbalu se to stalo a dějou se hrozný zvěrstva, protože tam navíc jde o prachy pro akademie.
Citovat
#8 Neznalec 2020-09-06 02:39
Co tedy navrhuješ?Znalče?
Citovat
#7 Znalec 2020-09-05 16:00
Je hrozný když se sejde jenom deset trojek, kdo se přihlásí ten hraje i když vidí balón podruhý v životě a přitom takový podřadný turnaj udělí titul mistra republiky. Titul by měl mít nějakou váhu a být udělený za nějakou kvalifikaci a finálový turnaj. Teď se můžou bez kvalifikace sejít jenom dva týmy co se přihlásí a jeden dostane titul. Úpadku nohejbalu svaz čelí rozdávaním medailí mladým za nic. Nemyslím že je to správná cesta a vím že v nohejbale existuje dost rodičů, který jsou v honbě za úspěchy svých dětí posedlí. Některý kluby je kvlůli získání dotací ještě podporují. Svaz by takový egoizmus neměl podporovat a měl by dbát aby titul měl nějakou hodnotu. Tisknutím dalších a dalších diplomů a medailí se ničemu nepomůže, protože kluk za čas vyroste a zjistí že podřadný tituly mu jsou k ničemu.
Citovat
#6 Antonín Stehlík 2020-09-05 06:08
Pro Fandu nohejbalu. Jsem rád, že tady někdo nohejbalu fandí. F. Dlabka je zatím také desetiletý, ale doufám, že se ještě nedávají medaile podle věku. Pokud Kaděra nebo Spilka přivezli kluky kteří viděli míč podruhé v životě, je to chvalitebné, ale znamená to jedno. Mají ve výchově mládeže věkovou mezeru. Ale to neznamená, že za rok a nebo dva nebudou sbírat medaile. Možná Modřice budou končit ve skupině, ale to vysvětluji asi člověku, který s mládeží nikdy nepracoval, jinak by věděl jak to chodí, když je věk omezený horní hranicí. Já to říkám tak, že kdo pracuje s mládeží, ten se jednou úspěchu dočká. (a zase se najde někdo, kdo mu to shodí)
Citovat
#5 Fanda nohejbalu 2020-09-05 05:45
P.S.: jeste pro chytreho Honzu.V radech neni 15 tymu ale 12. A je tam slovo prihlasenych. Oni to tam resili a spravne to mohlo byt MCR, protoze se prihlasilo 12 tymu a uzamcela se prihlaska a tim to hasne, tak je potreba si neco prvne zjistit a ne jen hazet spinu na nekoho i kdyz ho nemusim...
Citovat

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři