Soutěže mládeže a žen
Písmo
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

2020 bdl 05 01Poslední kolo základní části Divize dorostu rozlousklo zbylé otazníky a určilo dvojice pro čtvrtfinále soutěže, které se bude hrát na dvě vítězná utkání. Lépe postavená družstva po základní části mají výhodu domácího prostředí v prvním a případném rozhodujícím třetím souboji. Dosud neporažené Holice se utkají se Stříbrem, Šacung s Peklem, Zruč-Senec s Modřicemi a Čelákovice změří síly s Radomyšlí. Čtvrtfinálové série startují již o tomto víkendu. Zápasy o 9. -11. místo proběhnou o týden později. Potkají se zde Přerov, Karlovy Vary a České Budějovice.

Napínavou západní skupinu A vyhrála nakonec Zruč, která si triumf zajistila suverénním vítězstvím na půdě Českých Budějovic. Díky těsné výhře v Radomyšli bere druhé místo Šacung se stejným počtem bodů a horší vzájemnou bilancí se Zručí. Vzájemný duel nakonec určil i pořadí na třetí a čtvrté příčce, kde se umístily Radomyšl a Stříbro. V B skupině Holice ve východočeském derby raketovým nástupem srazily Peklo a bez porážky skupinu ovládly. Modřice zase daly proti Přerovu šanci širšímu kádru nadějných mladíků, kteří zvítězili za dva body a budou na cenné kovy útočit ze čtvrté pozice. Druhé skončily Čelákovice díky lepšímu střetnutí s Peklem.

Skupina A: 4. kolo

TJ Dynamo ČEZ České Budějovice - AC Zruč-Senec 0:7

Zruč si přijela pro první místo ve skupině a od prvních momentů zápasu šla nekompromisně za svým cílem. Zvítězila bez ztráty jediné sady, Dynamo na svého soupeře nestačilo. ,,Do utkání jsme vstupovali s tím, že si z Českých Budějovic musíme odvézt plný počet bodů, abychom se umístili v základní části na prvním místě. Od začátku bylo znát, že celý tým po tomto úspěchu prahne a na hřišti kluci nechali všechno,“ spokojeně shrnul trenér Zruče JAKUB BOČEK. ,,Scénář celého utkání byl plně v režii hostujícího družstva, které se u nás prezentovalo vyrovnanými hráči a převyšovalo nás herní nohejbalovou kvalitou. Naši mladíčci nedokázali této hře čelit a to zejména kvůli řadě nevynucených chyb, které nám neumožnily dostat protivníka pod tlak,věděl i kormidelník Jihočechů EMANUEL VIŠVADER. Zatímco na mladý celek Dynama čekají souboje o 9. -11. místo, natěšená Zruč přivítá již v neděli v úvodním čtvrtfinále Modřice.

Sestava domácích: Chvátal, Škoda, Brabec, Klečka, Trajer. Sestava hostů: Hynek, Rott, M. Suchý, L. Šůcha, Škudrna, Ausberger.

Trenér Českých Budějovic EMANUEL VIŠVADER: ,,V klání s jedním z favoritů celé soutěže jsme získali cenné herní zkušenosti. Doufám, že se někteří naši hráči zamyslí a budou individuálně pracovat na rozvíjení svých herních dovedností. Jinak se nepohneme z místa.“

Trenér Zruče JAKUB BOČEK: ,,Jsem velice spokojen s výkonem a zodpovědností všech hráčů. Pokud toto zopakujeme ve čtvrtfinále, věřím, že máme šanci postoupit i dále.“

2020 bdl 05 02TJ Radomyšl - SK Šacung Benešov 1947 3:4

Šlágr kola, důležitý duel a velká bitva o každý míč. Šest ze sedmi zápasů musel rozhodnout zkrácený set. Oba týmy toužily po výhře, aby ve čtvrtfinále play-off začínaly doma. Radomyšl nasadila uzdraveného smečaře Hokra, hosté chtěli odčinit svůj slabší výkon z utkání ve Zruči. Od samotného začátku to nebylo nic pro slabší povahy a kardiaky. ,,Přímý duel o druhé místo byl bojem až do samého konce, i o zdraví všech přítomných,potvrdil lodivod Středočechů TOMÁŠ HANUŠ. Úvod lépe vyšel Šacungu, který se dostal po úvodních dvojicích do vedení 2:0. Jenže jak první trojici, tak i singl zásluhou Hokra dokázali domácí po ztracené první sadě otočit a začínalo se znovu. Jeden z rozhodujících momentů přišel v odvetné trojici. Radomyšl v koncovce tie-breaku vedla ještě 9:8 a několikrát útočila, zápas se jí však nepovedlo zavřít a hosté šli znovu do vedení. ,,Bohužel jsme nedokázali utkání vlastními chybami dotáhnout k vítězství a soupeři klíčový bod v zápase doslova darovali, mrzelo kouče domácích JOSEFA SLAVÍČKA. Jeho svěřenci se ovšem nevzdali a bojovali dál. Hokr s L. Votavou přetlačili znovu posledním možným míčem Zieglera s Fürbacherem. Stav 3:3 a o všem rozhodoval poslední zápas. Ježek s Vachulkou a střídajícím Věženským proti L. Krunertovi, Šperlíkovi a střídajícímu Jankovi. Jak jinak, než třetí set. V něm ale byli o něco lepší hráči Šacungu. ,,Díky tomuto vítězství začneme čtvrtfinále doma a podíváme se i do obávaného Pekla. Snad si nás tam nenechají,“ dodal dobře naložený trenér Šacungu Hanuš. ,,Kluci srdnatě bojovali o vítězství v poslední dvojici, ale hosté byli nakonec šťastnější, povzdechl si naopak Slavíček. Jeho tým tak čekají ve čtvrtfinále silné Čelákovice.

Sestava domácích: F. Hokr, L. Votava, T. Votava, Havlík, Věženský, Vachulka, Ježek. Sestava hostů: Fürbacher, L. Krunert, Šperlík, Ziegler, Janko, Khandl, Benák.

Trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK:Utkání bylo velice vyrovnané a mělo průběh jako na houpačce. Zpočátku jsme ztráceli, následně jsme dokázali vyrovnat a po odvetné trojici mohli jít dokonce do vedení, zde se celý souboj rozhodl.“

Trenér Benešova TOMÁŠ HANUŠ: Do Radomyšle jsme přijeli takřka kompletní, chyběl jen Michal Krunert. Střetnutí bylo velice vyrovnané, kluci hodně makali a vypustili jen minimum míčů. Bohužel měli i několik výkonnostních výkyvů, naštěstí jsme ale utkání dotáhli do vítězného konce.

SK Liapor WITTE Karlovy Vary - TJ Baník Stříbro 2:5

Karlovy Vary versus Lukáš Tolar 0:5. Tak se dá ve zkratce zhodnotit derby západních Čech. Pouze v první a poslední dvojici nemohl lídr Baníku nastoupit a hned to jeho tým stálo cenný bod do tabulky. Druhá, mladičká dvojice hostů na karlovarské sestavy přes veškerou snahu nestačila. ,,Souboj soupeřů, kteří se velmi dobře vzájemně znají, skončil podle očekávání výhrou hostujícího družstva v čele s nejlepším hráčem utkání i celé soutěže Lukášem Tolarem,souhlasil trenér Liaporu VLADIMÍR HLAVATÝ. ,,Hlavní rozdíl byl vidět hlavně v utkání dvojic, kdy naše elitní dvojka Nozar, Lukáš Tolar nedala soupeři skoro žádnou šanci. Martin Makovec, který nastoupil v této soutěži poprvé, hrál velmi dobře a zaslouží za svůj výkon pochvalu,hodnotil vystoupení svého celku trenér Stříbra PETR TOLAR. Znamená to, že Baník ve čtvrtfinále play-off narazí na velkého favorita z Holic. ,,My jsme si s naším velmi mladým družstvem tímto splnili cíl, což už je samotný postup do play-off, Holice jsou pro mě jasný favorit nejen této série, ale celé soutěže,dodal Tolar.

Sestava domácích: A. Henzl, Š. Henzl, Gregor, Rendl, Tišňovský. Sestava hostů: L. Tolar, Nozar, Fujan, Sobotka, Makovec.

Trenér Karlových Varů VLADIMÍR HLAVATÝ: ,,S výkonem hráčů i s jejich přístupem k utkání a nasazením jsem spokojený, všichni hráli na hranici svých možností.

Trenér Stříbra PETR TOLAR: Chyběli nám v sestavě dva hráči – Kopejtko a Budek. Nejlepším hráčem na naší straně byl pětibodový Lukáš Tolar, a velmi dobře hrající nováček Martin Makovec.“

TABULKA SKUPINY A

 

Skupina B: 3. kolo

2020 bdl 05 03TJ Sokol Holice - TJ Peklo nad Zdobnicí 5:2

Východočeské derby se předehrávalo netradičně již v sobotu dopoledne. Holice odstartovaly ve velkém stylu, když Veselý s Pohlem v úvodním setu povolili elitní dvojici Pekla Fries, Čižinský jediný bod. Podobně začalo i druhé dějství a domácí hráči bez větších potíží dokráčeli pro první bod. Do druhé dvojice nastoupili za domácí Vojtíšek se Sochůrkem a i oni po solidním výkonu zdolali ve dvou setech Šimečka, Ferebauera a střídajícího Kotyzu. ,,Začali jsme výborně. První dvojice předváděla po všech stránkách precizní hru a lepší debl hostů hladce přehrála. Zápas druhých dvojic chvílemi připomínal spíše trojice, k vidění byla řada výměn, zkažených útoků a minimum čistých bodů. Ve výměnách jsme ale většinou byli trpělivější a výsledkově jsme i tento duel zvládli, okomentoval raketový vstup svého týmu do utkání holický trenér MAREK LÍBAL. Vzápětí ani domácí elitní sestava nedala šanci hostující trojici a domácí válec nezastavil v singlu ani Fries, jenž podlehl svému loňskému spoluhráči, zkušenějšímu Pohlovi. V odvetné trojici se snažilo Peklo nasadit to nejlepší, co má k dispozici, ale především holický Veselý měl svůj den a dominoval jak razantními, tak zkrácenými údery. ,,Dobrá práce a radost ze hry,pochvaloval si Líbal. Stav 5:0 a hostům hrozil debakl. Šimeček s Ferebauerem ale nakonec zlepšenou hrou dokázali otočit vývoj předposlední dvojice a posledním možným míčem první dílčí zápas pro hostující barvy urvat. A protože i Fries s Čižinským pak lépe zvládli zkrácený set, zajistili Peklu alespoň bod, což nakonec stačilo ve východní skupině na třetí místo. ,,Musím smeknout, nohejbal v podání holického týmu se mi velice líbil, ocenil výkon domácích kouč Pekla MICHAL HOLATA.

Sestava domácích: Veselý, Pohl, Vojtíšek, Kubový, Vohradník, Sochůrek. Sestava hostů: Ferebauer, Fries, Čižinský, Šimeček, Kotyza, Kopecký.

Trenér Holic MAREK LÍBAL: ,,Po prázdninové pauze jsme si konečně zase zahráli před našimi fanoušky. Ti sledovali atraktivní podívanou, k níž přispěly oba týmy. Dařilo se nám do utkání přenést akce z tréninků a celkově jsme podali kvalitní týmový výkon, na němž můžeme stavět.

Trenér Pekla MICHAL HOLATA: ,,Věděli jsme o síle soupeře, nicméně velkým přáním bylo herně se domácím co nejvíce přiblížit a maximálně jim znepříjemnit jejich herní pohodu. Bohužel zůstalo pouze u přání. Domácí tým vynikal jak v jednotlivých herních činnostech, tak i v organizaci hry a jednoznačně potvrdil svoji pozici v BDL. Co se týče našich hráčů: nepanikaříme, snažíme se nasbírat zápasové zkušenosti a přejeme si co nejvíc takových duelů.

2020 bdl 05 04MNK mobilprovás MODŘICE - TJ Spartak MSEM Přerov 5:2

Modřice se před blížícím se play-off rozhodly šetřit své největší opory a daly prostor svým nadějím. ,,Utkání odehráli starší žáci a náhradníci, jelikož ani zisk tří bodů nám nezaručoval konečné druhé místo ve skupině. Nakonec i v hodně pozměněných sestavách jsme měli šanci na jednoznačnou výhru, vysvětlil trenér Modřic RICHARD LAŤÁK. Mladíci v domácích barvách se své role nezalekli a brzy se ujali vedení 3:0. V singlu však Šášek nestačil na přerovského Lollka a vzápětí Spartak získal i odvetnou trojici, ve které se mu povedlo se štěstím utéci z mečbolu, čímž si zajistil do tabulky vůbec svůj první bod. Naopak pro Modřice to znamenalo konec nadějí na lepší než čtvrté místo v tabulce východní skupiny. ,,Za devítek jsme měli nabito na ukončení zápasu, ale smeč skončila v síti. Ve třetím setu stačilo hostům jen čekat na chyby,povzdechl si Laťák. V odvetných dvojicích však již opět dominoval domácí tým a dvěma hladkými výhrami pečetil stav až na konečných 5:2. ,,Modřice hrály s talentovanými staršími žáky, kteří nás přehráli, přestože jsme byli věkově starší. Jsem z našeho výkonu velmi zklamaný,“ zlobil se na své svěřence trenér Přerova PAVEL JANEK.

Sestava domácích: Kolouch, Svoboda, Sluka, Jurka, Pilař, Šášek, Nesnídal. Sestava hostů: Pírek, Pokorný, Lollek, Lollek.

Trenér Modřic RICHARD LAŤÁK: ,,Jsem rád, že jsem mohl dát šanci všem hráčům a doufám, že si toho budou vážit. Teď už je před námi play-off a daleká cesta do Zruče, kterou nemáme vůbec přečtenou. Hodně ukáže hned první utkání, šance vidím vyrovnané.

Trenér Přerova PAVEL JANEK: ,,Žák Viktor Lollek předvedl úctyhodný výkon. Naopak Pírek s Pokorným neodevzdali to, co umí.“

TABULKA SKUPINY B

PROGRAM PLAY-OFF