Colors: green

(Praha, Čelákovice) Změna! Pokud jste si zvykli, že vrchol ženské soutěže v posledních pěti letech pravidelně obstarávají Český Brod a Vršovice, tak letos to bude jinak. Alespoň částečně. Úřadující mistryně svoji pozici udržely, i ve druhém semifinále totiž zametly s Čelákovicemi a projely do souboje o zlato jako nůž máslem. Potud nic nového. Ovšem jejich vyzyvatelky budou mít letos jiné dresy. V ryze pražském klání Vršovic se Santoškou zuřil na kurtu boj až do konce. Mač jako břitva. Po úvodním nezdaru Vršovice toužily doma sérii srovnat. A dlouho měly mírně navrch, jenže oba závěrečné debly ovládly hostující nohejbalistky a bylo jasno. Český Brod vyzve v superfinále Santoška.

Konec oťukávání. V Botas dorostenecké lize začalo play-off a honba za medailemi. Úvodní čtvrtfinále přinesly dramatické a zajímavé souboje. Papírově nejvyrovnanější měla být série mezi Radomyšlí a Holicemi, což se do puntíku potvrdilo hned v prvním střetnutí. Skvělý nohejbal a duel plný zvratů nakonec domácí dokázali v odvetných dvojicích otočit a slaví první výhru. Tradičně v play-off ožívají Modřice a znovu to prokázaly, když jako jediné zvítězily na hřišti soupeře. Odneslo to Stříbro. Čelákovice doma zdolaly bojovné Dynamo České Budějovice a Peklo potvrdilo ambice proti Zruči. Všechna utkání se  natáhla až do odvetných dvojic. V neděli jsou na programy odvety, jen klání v Holicích je kvůli kolizi s MS juniorů odloženo na středu. Začaly i série v play-out, dvakrát byli úspěšnější hosté - Šacung a Modřice B, doma uspěly pouze Řeporyje.

Zatímco v úvodních čtvrtfinálových  duelech se favorizované celky zapotily a musely o svá vítězství bojovat až do odvetných dvojic, nedělní odvety přinesly jednoznačné duely. Stříbro, bez Lukáše Tolara, utrpělo debakl v Modřicích a podobně dopadla i zdecimovaná Zruč proti Peklu. České Budějovice urvaly alespoň čestný bod v singlu, to ale byla ze strany Dynama proti Čelákovicím labutí píseň. Spartak čeká v semifinále již celkem tradiční souboj proti Modřicím. Peklo si na soupeře musí ještě počkat, vzejde totiž z vyrovnané bitvy Radomyšl versus Holice. Východočeši dokázali ve středeční odvetě zvítězit a vynutili si rozhodující utkání na půdě protivníka. Hraje se již v neděli v Radomyšli. Naopak z play-out se stává fraška. Plzeňská Bílá Hora nedorazila k odvetnému střetnutí proti Modřicím B,  Karlovy Vary se zase nedostavily na hřiště Šacungu Benešov. Oba týmy prohrály kontumačně. Přerov nestačil na Řeporyje ani na svém kurtu.

(Modřice) Poslední žákovský šampionát roku 2021 je minulostí. Medaile a blyštivé poháry byly k mání 5. září v Modřicích, kde se konalo 13. mistrovství České republiky mladších žáků v singlu. V recepci Městské sportovní haly se prezentovalo 19 hráčů z  osmi oddílů. Nejvyšší počet hráčů dodaly Karlovy Vary, do boje vyslaly hned čtyři naděje. Novým šampionem se stal František Dlabka hájící barvy domácího oddílu.

(Český Brod) Nic překvapivého. Jen sestavy z okruhu favoritek dosáhly na cenné kovy na víkendovém 29. mistrovství České republiky dvojic a trojic žen v Českém Brodu. V sobotu si pro zlato dokráčel vršovický tandem Fojtíková, Kulhánková. Ve trojicích pak titul zůstal doma zásluhou formace Bálková, Möglichová, Chuchlová, Červenková. Ve finále zůstala dvakrát poražena sestava Santošky. Ženy tak mají všechna individuální mistrovství za sebou a čeká je vyvrcholení sezony v podobě říjnového superfinále. Rozhodnuto však zatím není ani o jeho aktérkách.

(Praha, Český Brod) Jedno mírné překvapení a jedna jasná záležitost. Historicky první semifinále v ženské lize nabídlo dva  úplně odlišné souboje. Český Brod vykročil pevnou nohou za obhajobou titulu a smetl ze svého kurtu Čelákovice. Naopak vicemistryně z Vršovic zaváhaly na půdě vyzyvatelek ze Santošky. Bez své elitní smečařky Řehákové vedly Vršovice jen na začátku, pak už jen marně dotahovaly náskok domácího družstva. Odveta každopádně slibuje zajímavou podívanou.

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři