2008_msz_07(Přerov) Správná univerzálka kryje záda první smečařce týmu, stejně tak obstarává mezihru. Hraje dvojice i trojice, mění posty. Pro trenéra je taková hráčka k nezaplacení. LENKA MAJEROVÁ (Slavoj Český Brod) požadovanými vlastnostmi oplývá. Letos ještě měla další důvod k radosti, mateřství. K narození potomka přidala ze ženského světového šampionátu dvě medaile, z nichž jednu v hodnotě nejcennější. Ze dvojic však znovu brala jen stříbro.

Ve dvojicích pohodovou náladu ze základní skupiny narušil až první prohraný set s Maďarkami v semifinále. Česká dvojice (spoluhráčkou Majerová byly na hřišti Vrtišková a Kobylková) se v dalších dvou dokázala zkoncentrovat a vybojovat finále. V něm ale od začátku tahaly za kratší konec, Slovenky hrály dobře a na rozdíl od českých reprezentantek se nedopouštěli zbytečných chyb.

Lenko, v semifinále vás zaskočily maďarské hráčky. Proč k tomu došlo?

Začaly jsme zbytečně kazit, ten set se nám nepovedl a jim přálo i štěstí. Ale pak už jsme to otočily a převálcovaly je. Je vidět, že ostatní družstva se nám vyrovnávají, takže je to horší a už to není tak suverénní.

2008_msz_08Ve finálovém souboji s obhajujícími Slovenkami jste nezačaly zrovna nejlépe.

Za sebe říkám, že se mi Danka Peruňská špatně chytá. Má takové údery, které se těžko odhadují, kam přesně jdou. Pak jsem byla vystřídaná, holky to dotáhly, ale stejně už to nešlo.

Druhý set začal nadějněji, držely jste vedení až do koncovky setu.

Na konci jsme ještě vedly 10:8, pak ale přišly nějaké moje chyby. Nedala jsem podávání na nahrávačku, Danku jsme párkrát nepřesně chytly, hůř si nahrály.

Přitom právě v koncovce druhého setu jsi zahrála několik odvážných zkrácených míčů, zdálo se, že jsi psychicky nahoře.

Jasně, kdyby ne, tak bych je nehrála (...smích).

Vaše finálové soupeřky ještě ve dvojicích nepoznaly hořkost porážky. Překvapily vás něčím?

Ani ne. Myslím, že hrály to co vždycky a měly jsme s nimi zase ten samý problém. Těžko se mi hraje s blokem, protože si vzadu připadám jako na střelnici. Ale bez bloku je to někdy ještě horší. Je to těžké. Kde byla chyba nevím. Po prohraném zápase je každý hrozně chytrý. Možná měla více hrát Lenka Kobylková, která Danku více zná a jednu dobu i dobře bodovala. Asi neměla být stažená ze hry.

2008_msz_09Slovenky tedy znovu obhájily deblový titul. Ve vašich řadách asi zavládlo zklamání, nebo se mýlím?

Jako vždycky, prostě jiná než zlatá je vždycky špatná.

Porážku v jednotlivcích Lucie Vokáčová oplakala. U tebe ale slzy nevidím.

Já jsem v zákulisí taky brečela, ale Lucka je přeci jen více emotivní. My to ale ještě obrečíme!


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři