2008_msj_04(Přerov) Přerovský juniorský šampionát pro něj nezačal nejradostněji. Jako náhradník zasáhl i do finále dvojic, ale ani jeho jindy výborný blok, ani razantní útoky nestačily na sehrané slovenské duo a odcházel pokořen. Český reprezentant JAKUB MEDEK (SK Liapor Karlovy Vary) však nesložil flintu do žita a ve trojicích dostal od trenérů šanci k repete. Tentokrát už neponechal nic náhodě a tvrdě na síti trestal chyby slovenských hráčů.

Jako dlouhý blokař a první smečař byl pro trenéra snadnou volbou. Během šampionátu potvrzoval své kvality a do finále trojic zažil pohodovou jízdu.

Jakube, jak se česká trojková družina popasovala s nižšími patry zlaté cesty?

Cesta do finále byla úplně bez problémů, ve finále jsme se těšili na Slováky, prostě žádný problém.

Hovoříte o Slovácích ve finále s jistotou. Oprávněnou?

Určitě. Je to favorizovaný soupeř, nikoho jiného jsme ve finále ani nečekali.

Finále zpočátku vypadalo jako jednoduchá záležitost, ale poté Slováci zvedli hlavu. Jaká byla vaše taktika?

Vycházeli jsme z dobré obrany, kterou máme opravdu famózní. Zkušenost Dana Putíka se v zápase hrozně projeví. Dařilo se nám i v útoku, v prvním setu soupeř vůbec chvílemi nevěděl, co zahrát. Pak se to ve druhém setu obrátilo, tak jsme změnili taktiku. Začal jsem jinak blokovat a nakonec jsme to vyhráli.

Přišla během finále nějaká krizová chvilka?

Dostaly mě dva nové balony, které nařídili rozhodčí. Byl jsem přesvědčen, že je písknou pro nás, ale rozhodčí rozhodli jinak a my jsme se s tím museli vyrovnat a jeli jsme dál.

Vykazovali jste opravdu minimální kazivost v útoku. Bylo to z tohoto pohledu standardní?

Tak my jsme z tohoto vycházeli. Před zápasem jsme si řekli jasně, že nesmíme kazit. Já jsem počítal, že ta naše obrana bude perfektní, Honza i Dan jsou skvělí a já si na bloku také věřil. Stejně tak i na smeči.

2008_msj_05Na rozdíl od Slováků jste nechybovali ani v mezihře.

Honza Vondrášek na nahrávce je od Musila vycvičen, takže mně ta jeho nahrávka naprosto vyhovovala. Krásně se to láme po noze do jasných bodů.

Nepřekvapilo tě složení slovenské trojice, kteří na vás nasadili tři smečaře?

Já jsem s tím tak trochu počítal, protože ti ostatní kluci na nahrávce jsou ještě hodně mladí a malí. Slováci vsadili spíše na zkušenost a nevyplatilo se jim to.

Po průběhu prvního setu se asi začaly vkrádat myšlenky, že zlato už je v kapse, nebo se mýlím?

Přiznám se, že jsem ve zlato věřil celou dobu, protože jsem to Slovákům chtěl za ty prohrané dvojky hrozně vrátit. Byl jsem na ně zdravě naštvaný. V podstatě jsme se na zlaté vlně vezli celý zápas.

Jaký je to pocit stát se mistrem světa?

Určitě bych to přál každému, protože je to neopakovatelný pocit. Hrozně si toho cením.

Co tvůj bratr Matěj. Nebude na tebe žárlit?

Brácha mi to přál, už jsem s ním mluvil. Je to škoda, že i on si tohle neprožil. Na jeho post nahrávače je v týmu přeci jen větší tlačenice, jsou tam kvalitnější hráči.

2008_msj_06Vraťme se ještě ke dvojicím. Ty jsi nenastoupil do finálového zápasu od začátku, ale až v jeho průběhu, kdy jsi střídal Ondru Pachmana. Bylo těžší nastoupit do hry v jejím průběhu?

Mně to ani nepřišlo. Já jsem zápas s klukama prožíval na lavičce a snažil jsem se do toho vlétnout stejně, jako to hráli oni. Jako kdybych byl s nimi na place. Neviděl jsem v tom rozdíl, že jsem střídal.

Slováci ve dvojicích postavili opravdu kvalitní debl, navíc u nich neobvykle s levákem v sestavě. Překvapili tě svou hrou?

Na to, jak jsou mladí, tak ti kluci hráli perfektně. Takový výkon jsem od nich vážně nečekal. Vůbec jsme nevěděli, co na ně hrát. Zkoušeli jsme měnit v průběhu setu taktiku. Myslím, že jsme přeci jen měli zkusit i nabíhaný blok, ale teď už je pozdě tohle řešit.

Každopádně domů vezeš zlato a stříbro. Vládne u tebe spokojenost?

Určitě, teď z toho zlata jsem v euforii, stříbra si asi začnu vážit později.


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři