2008_msm_03(Nymburk) Kdyby česká trojice zdolala v posledním zápase světového šampionátu Slovensko, mohli ho nohejbaloví příznivci nosit na rukou. Nestalo se. Přesto byl JIŘÍ HOLUB (Šacung VHS Benešov 1947) po zranění Jana Vankeho tahounem domácí ofenzivy ve strhujícím finále královské disciplíny. Jeho kladiva dostávala v průběhu zápasu fanoušky v ochozech do varu. Na vítězství to však nakonec nestačilo a zlaté medaile si na krk pověsili východní sousedé v čele s famózním Richardem Makarou.

Asi hodinu po závěrečném slavnostním ceremoniálu se pokulhávající  smutný hrdina finále pomalu šoural ztichlou a potemnělou chodbou nymburského Sportovního centra. „To jsem dopadl, mám zase jenom stříbro a ještě sotva lezu," cedil mezi zuby Jiří Holub a zklamání z něj doslova čišelo. Jeho levé stehno navíc „zdobila" výstavní naraženina.

Jirko, při pohledu na vás se nedá říct, že byste teď prožíval zrovna šťastné chvíle...

Pro národní tým jako celek bylo vystoupení na šampionátu velmi úspěšné. Všichni jsou abnormálně spokojeni. Ale já jsem nastoupil jen ve trojkách a chtěl jsem si po dlouhém zranění vylepšit náladu titulem mistra světa. Nepovedlo se. Jsem hodně naštvanej.

2008_msm_12Co se dá říct k finále? Chyběl kousek...

Je to tak, měli jsme dva nebo tři setboly, bohužel neproměnili jsme. Pokaždé přišla naše zbytečná chyba a dostali jsme Slováky nahoru.

Jak se hraje proti Makarovi v jeho současné formě?

Hrál dobře. Mě hlavně mrzí, že jsem musel jít blokovat. Dostal jsem se sice víc do útoku, ale narušila se nám koncepce hry. Měli jsme trojku postavenou na tom, že si Honza Vanke na bloku získá nějaký respekt a já že pomůžu z druhé v útoku a v poli. Já jsem prakticky neblokoval celý rok ani v lize. Na druhou stranu jsem čekal, že mě Makara bude na síti vytloukat a používat víc.

Bylo tedy Vankeho zranění klíčovým momentem zápasu?

Byla to důležitá situace, ale nemyslím si, že by rozhodla. Mám pocit, že jsme finále prohráli hlavně obranou a vlastními chybami. Hodně míčů jsme měli chytnout nebo lépe připravit. V takhle vyrovnaném utkání rozhoduje pár chybiček.

2008_msm_11Nemyslíte, že v nominaci do trojic měli být dva dlouzí blokaři?

Těžko říct. Řekl bych, že je to spíš smůla, že zrovna na vrcholném světovém turnaji dojde ke zranění klíčového blokaře.

Po bitvě je každý generál, ale i na tribuně zněly hlasy, že do pole měl jít po zranění Vankeho k Liboru Chytrovi místo Františka Kalase Petr Bubniak. Stejně jste poté hráli na jednoho smečaře...

To je otázka, zda by to pomohlo. Na soustředěních jsme sestavu se dvěma nahrávači prakticky nezkoušeli.

Se svými výkony během šampionátu jste spokojen?

Až do finále to bylo celkem podle představ. Poslední zápas teď neumím objektivně zhodnotit, ale prohráli jsme takže to asi moc dobré nebylo.


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři