2008_msm_02(Nymburk) Dvojice byly na mistrovství světa parádní českou disciplínou. Duo RADEK PELIKÁN (Sokol SDS Exmost Modřice) a Petr Bubniak se střídajícím Jakubem Mrákavou neztratilo v průběhu turnaje jediný set. V semifinále domácí borci splnili povinnost, když snadno přehráli Francii a chystali se na tradiční finálovou srážku se slovenskými soupeři.

Jenže nohejbalový svět se vyrovnává a místo ve finále nemá nikdo předplacené. Přesvědčili se o tom právě Slováci, kteří senzačně podlehli Rumunsku a museli se spokojit se zápasem o bronz. „Rumuni nám tím cestu ke zlatu hodně ulehčili," přiznal Pelikán, který svou hrou patřil k nejpříjemnějším překvapením šampionátu. Fantastický výkon rumunské dvojice tažené nestárnoucím Puricem totiž Čechům strach nenahnal. Finálový duel domácí zvládli v takřka exhibičním tempu a poprávu se ověnčili titulem mistrů světa.

Radku, ptát se na pocity po vyhraném finále mistrovství světa je patrně zbytečné...

Je to neuvěřitelné, super a nepopsatelné!

2008_msm_14Ulehčili vám Rumuni cestu ke zlaté medaili vyřazením slovenské dvojice v semifinále?

Určitě. Teď už to můžu říct, prohru  jsme si vůbec nepřipouštěli. Nechtěli jsme je ale podcenit. Až takhle jednoznačný průběh finále jsem však nečekal. Slovenská dvojice by rozhodně zlobila víc.

Byl těžší včerejší zápas s Francouzi?

Myslím, že to bylo zhruba stejné. Rumuni dnešní duel nezvládli hlavně psychicky, protože jinak jsou daleko lepší nohejbalisté než Francouzi.

Na hřišti působíte až neuvěřitelně suverénním dojmem. Je to jen zdání nebo na vás atmosféra v hledišti šampionátu vůbec nedolehla?

Spíše mne to povzbuzuje. Fanoušci byli opravdu vynikající, hrálo se mi v tomhle prostředí naprosto perfektně.

2008_msm_13I podle výsledků mistrovství se světová nohejbalová špička vyrovnává a snad i rozšiřuje. Není právě tohle důvod pro zavedení tolik diskutovaných jednodopadových pravidel i do české extraligy?

Jsem pro jednodopadový nohejbal, abychom tady nedoháněli odlišnosti na několika soustředěních jako letos. Jsem si vědom, že tenhle názor je spíš menšinový.

Baví vás nohejbal na jeden dopad víc?

Je to relativní, oboje má své výhody i nevýhody.


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři