(Prostějov) Řada lidí, jež dosáhne určité věkové mety, řekne: Dost! Budu si užívat klidu. Určitě však mezi ně nepatří RICHARD BENEŠ. Jméno, bez něhož si nohejbal nedovedeme představit. Hráč, trenér, funkcionář. Bodrý Hanák, kterého jen málokdy slyšíte zvýšit hlas, a jehož duševní rozpoložení se dá těžko vyčíst z výrazu tváře. Je ale až s podivem, jak si dokáže zapamatovat většinu nohejbalových zážitků a událostí i s jakým přehledem o nich vypráví. Přejeme vše nejlepší!

(Praha, Modřice) Soupeři se snažili, ale nestačilo to. Nejprestižnější domácí akce, finále extraligy mužů, bude mít nejen stejné místo konání (UNYP Arena na Podvinném mlýně, od 17:30), ale i shodné protagonisty jako v roce 2019. Tedy v poslední „normální“ sezóně, zakončené udělením mistrovského titulu. Pás pro vítěze obepíná hráče pražského celku TJ AVIA Čakovice, který bude usilovat o druhý extraligový vavřín historie. Jeho protivník z Moravy disponuje výrazně bohatší zlatou sbírkou, byť de iure by získaný titul byl pro MNK Modřice premiérovým, protože jedenáct předchozích patří modřickému Sokolu.  Jak vidí své naděje na další zářez na pažbě vládci laviček, čakovický MIROSLAV FRITZ a modřický PETR GULDA?

(Modřice) Poslední modřická extraligová finále trenéra PETRA GULDU nenadchla, zejména kvůli výsledku. Nejprve ambice jeho družstva zastavila zkušená česko-slovenská vozba ze Vsetína a poté zase dravé mládí v barvách Čakovic. Čekání na titul se na modřické poměry natahovalo neúměrně dlouho. Letos tak byla na celku z jihu Moravy patrná velká touha zlomit po šesti letech tohle „prokletí“. V létě se Modřičtí navnadili ziskem zlatých medailí ze šampionátu trojic, náročný kouč ovšem hleděl především směrem k extralize. Po těžkém semifinále proti Čelákovicím narazil tým v souboji o zlato na svého posledního finálového kata z Čakovic. A na den oslav vzniku Československa připravil Gulda svůj tým perfektně…

(Burriana, Španělsko) Ženy, stejně jako junioři, nevybočily z normy, kterou má reprezentační úsek svazu nastavenou. Z 5. UNIF mistrovství světa žen, které se konalo ve Španělsku, totiž český výběr již tradičně přivezl z dvojic a trojic dvě zlaté medaile. A nechybělo moc ani ke třetí, nakonec však sadu doplnilo „jen“ stříbro z jednotlivkyň.

(Praha) Někdy je všechno jinak. Ještě na jaře řešil PAVEL KOP v roli vedoucího družstva, zda se nováček extraligy z Holic přihlásí do letošního ročníku soutěže. Neúspěšně. Východočeský celek nakonec do hry nezasáhl. Osud pak smečařského bombarďáka zavál zpět na místo činu, tedy do Modřic, kde úspěšně působil řadu sezon. Přišel s jediným cílem – vrátit na jih Moravy extraligový titul. Ve čtvrtek večer, když se mu v libeňské UNYP Areně blýskala na krku zlatá medaile, si mohl odškrtnout splněný úkol. Navzdory nepříjemnému zranění navíc patřil mezi hrdiny finále. I takové příběhy píše nejvyšší mužská soutěž.

(Čelákovice) Zdálo se, že jej pomalu opouští motivace. Teď už je ale trenér českého národního juniorského výběru MICHAL DOUCEK zase ve svém živlu. Pod jeho vedením přivezli reprezentanti z Rumunska všechny trofeje pro vítěze, které se na 5. UNIF mistrovství světa juniorů rozdávaly. V roli kouče se může stejnou bilancí pochlubit už počtvrté v řadě. Co na to úspěšný kormidelník říká?

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři