(Saint-Raphaël, Francie) Výsledek, jaký se předpokládal. České reprezentační výběry mužů a žen se o uplynulém víkendu zúčastnily exhibičního turnaje Estérel Futnet Cup, konaného na náměstí francouzského přímořského letoviska Saint-Raphaël. Není asi překvapením, že trofeje v obou turnajových kategoriích putovaly právě do České republiky.

V hlavní kategorii Šampionů se představilo osm mužských trojic. Mezi nimi byl i český výběr ve složení Vanke, Pospíšil, Kolenský, Rosenberk, O. Vít.

Osm sestav bylo rozdělených do dvou skupin po čtyřech. Všechny pak postupovaly do čtvrtfinále. V základní části se hrálo na dva sety, set končil jedenáctým bodem bez nutnosti dvoubodového rozdílu. Pravidla byla mezinárodní, tedy na jeden dopad. „Jediná komplikace nastala v základní skupině se Švýcary, kde jsme ztratili set. Hru hodně ovlivnilo sluníčko, které svítilo nepříjemně do očí. Byla z toho kladná plichta. Ve čtvrtfinále jsme nad domácí sestavou hladce vyhráli 2:0. V semifinále jsme se Švýcary  prohrávali už 2:6 v prvním setu, pak jsme ale průběh otočili a zápas vyhráli. Finále už také bylo pod naší kontrolou. Francouzi hřeší na svoje klepáky, kopnou tři pěkné, ale pak další čtyři zkazí. Navíc je dost často hrají z nepřipravených pozic. Je to tak spíše o efektnosti, než o efektivitě,“ okomentoval české mužské vystoupení ONDŘEJ VÍT. Podle něj byly asi největším zádrhelem velké proluky mezi jednotlivými duely. „Kvůli tomu se tak nedá hovořit o nějakém navození zápasového rytmu jako na běžném turnaji. Ani povrch nebyl pro hru moc dobrý. Jak jej položili na mramorové desky náměstí, byl  dost tvrdý a teplý. Někomu mohlo dělat problémy i horko, na náměstí bylo i 36 °C a sluníčko pralo. Přece jen se hrálo 200 metrů od pláže. Kromě samotného turnaje jsme odehráli i nějaké exhibiční zápasy, ale nevalné úrovně. Z mého pohledu to byl dobrý turnaj pro propagaci nohejbalu na hezkém místě, ale herně jsem si to vůbec neužil,“ dodal Vít.

Konečné pořadí turnaje (kategorie Šampionů):
1. Česko (Vanke, Pospíšil, Kolenský, Rosenberk, O. Vít)
2. Výběr Atlantique
3. Švýcarsko
4. Výběr Ile de France

2021 esterel 4Ve druhé kategorii Hvězd se představily hned dvě české reprezentační trojice - Tymichová, Fojtíková, Plechatá a Řeháková, Cibulková, Tomšová.

„Pořadatelé rozdělily obě skupiny tak, že jedna byla ryze mužská a druhá ženská. Díky tomu obě naše trojice hrály spolu. Ve skupině holky dále měly fotbalistky z Nice a národní tým Švýcarek. Vítěz prvního zápasu postupoval do semifinále. V souboji našich trojic vyhrála ta „mladší“. Naše druhá formace pak hrála o bronz, kde se rozjížděla pomalu, ale poté už si počínala zkušeně. Ve finále naše první trojka, jež za celý turnaj neprohrála, sehrála docela složitý zápas. Bylo třeba měnit herní projev, ale holky to nakonec zvládly. Zvítězily zaslouženě, ale musely si to odmakat,“ uvedl trenér JIŘÍ ŠMEJKAL.

Konečné pořadí turnaje (kategorie Hvězd):
1. Česko 1 (Tymichová, Fojtíková, Plechatá)
2. Fotbalisté OGC Nice
3. Česko 2 (Řeháková, Cibulková, Tomšová)
4. Házenkáři Saint Raphaël

A jak turnaj naplnil očekávání? „Chtěl bych moc poděkovat pořadatelům. Hrálo se na městském náměstí, kde korzovalo a zastavovalo spousta lidí. I ti, kteří o akci nevěděli. Z mého pohledu to byla hezká propagace našeho sportu. Pořadatel se musel vypořádat se změnou programu na poslední chvíli, protože v pátek pršelo a nedalo se hrát. Organizace akce byla na velmi dobré úrovni a měli jsme i kvalitní zázemí. Turnaj byl hodně dlouhý, ale v největším poledním horku jsme měli volno a chodili  se koupat na nedalekou pláž. Kromě turnajového vystoupení jsme se účastnili i několika exhibičních zápasů. Pokud mám zhodnotit kvalitu hry, nebylo to špatné. Mezi muž byli největším soupeřem Švýcaři. V sobotu s naší sestavou uhráli remízu, trápili nás i v neděli. Nebylo to z naší strany na jednu bránu,“ bilancoval Šmejkal.

FOTOGALERIE z turnaje


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři