(Modřice) Trochu utajeně proběhlo o předposledním listopadovém víkendu soustředění české reprezentace, jež bylo původně naplánováno před přesunutý šampionát v Praze. Reprezentační trenér PETR GULDA připravil speciální program, který mu dal šanci poznat, jak na tom aspiranti národního dresu po sezoně jsou. Prostředí nové Městské haly v Modřicích vytvořilo pro celou akci ideální podmínky.

(Burriana, Španělsko) Moc nechybělo a české reprezentantky by napodobily juniorskou výpravu. Nakonec jim ke zlatému hattricku chyběl triumf ze singlu. Škoda. Z víkendového mistrovství světa žen ve španělské Burrianě si nakonec národní tým odváží dva tituly a jedno stříbro.

(Praha) Dva nejcennější kovy a jedno čtvrté místo ze slovenských Michalovců bude na víkendovém mistrovství světa obhajovat ženská reprezentace. Šampionát se koná od pátku 8. října do neděle 10. října ve španělském přímořském letovisku Burriana. Své národní výběry přihlásilo 12 zemí, po zkušenostech ze zářijového mistrovství juniorů U21 ale zůstává otázkou, zde všechny přijedou.

 

(Șimleul Silvaniei, Pericei/Rumunsko) Česko, Česko a zase Česko. Národní výběr o uplynulém víkendu podle očekávání ovládl na 5. UNIF mistrovství světa juniorů všechny tři disciplíny. Sestava Kalous, Truc, Andris, Hokr, Majštiník, Bílý, Tolar a trenér Doucek splnila v rumunských městech Șimleul Silvaniei a Pericei zlatou normu. Převahu českého týmu nejlépe dokresluje fakt, že během šampionátu ztratil jediný set.

(Čelákovice) Șimleul Silvaniei a Pericei. Při vyslovení názvů dvou měst, která budou v termínu 17. – 19. září hostit mistrovství světa juniorů do 21 let (U21), si možná zlomíte jazyk. Do těchto míst v historické části Rumunska zvané Sedmihradsko či chcete-li Transylvánie bude ovšem v příštích dnech upřena pozornost většiny nohejbalových fandů. Minimálně ze dvou důvodů. Ten první: český národní tým zde bude obhajovat tři zlata z Michalovců. A druhý, neméně podstatný: půjde o první mezinárodní akci pořádanou po dlouhých proticovidových restrikcích a omezeních. A snad i návrat k „normálu“...

(Nymburk) Skoro s ročním odkladem se ve Sportovním centru Nymburk konal v pořadí šestý tréninkový kemp mladších žáků U12. Tato skupina se měla sejít už na podzim loňského roku, kvůli pandemii koronaviru byla akce odložena na letošní únor. Ani tehdy se však ze stejných důvodů nemohla uskutečnit. Teprve poslední srpnovou neděli vše klaplo a nominovaní hráči mohli nastoupit ke třídennímu soustředění.