(Luleč) Jeden z nejlepších turnajů na jihu Moravy se hraje v Lulči u Vyškova pod názvem Pohoda Cup. Letos se konal už čtvrtý ročník a byl svým způsobem výjimečný. Poprvé se totiž na nejvyšší stupínek nepostavila sestava vedená Martinem Müllerem. Vládce uplynulých tří let se tentokrát musel spokojit s druhou příčkou. Pro vítězství si s přehledem došla trojice Pospíšil, Pelikán, Deutsch.

Druhou srpnovou sobotu v nádherném areálu koupaliště U Libuše v Lulči sešlo 23 trojic. Účastníci měli k dispozici perfektní zázemí se čtyřmi antukovými kurty. „Myslím, že naše půlroční příprava turnaje byla oceněna super výkony jednotlivých mužstev. Byl k vidění opravdu špičkový nohejbal a každý fanoušek této krásné hry si určitě přišel na své. Také jsem moc rád, že se nám podařilo turnaj posunout kvalitativně kousek dál. Letos, pokud jsem dobře počítal, jsme na turnaji měli možnost spatřit čtyři světové šampiony, tudíž můžeme říci, že byl k vidění světový nohejbal,“ pochvaloval si ředitel akce LIBOR ZEMAN. Přihlášené formace byly nalosovány do šesti základních skupin. Nejlepší dva celky se kvalifikovaly do hlavního turnaje Pohoda cup, na další pak zbyl souběžně hraný turnaj útěchy s názvem pohár Vyškovské ligy. Tam se z prvenství radovalo trio Pavelka, Florián, Spousta, jež ve finále skolilo sestavu Šišma, Zeman, Palásek.

Spl2021 lulec 04etitými cestami se do semifinále hlavního turnaje probojovaly týmy s názvy Luleč, Dolní Počernice A, Beze jména a Filipovy první chloupky. Souboj prvních dvou byl velmi dramatický, ovšem Pražané vedení Milanem Kaděrou v prvním setu pohrdli vedením 9:6. Druhou sadu sice uhráli, ale třetí byl již nad jejich síly, když v barvách Lulče exceloval Müller. Ve druhém klání dokázala trojice vedená Rosenberkem uzmout pozdějším vítězům set, když Halva na bloku dlouho dokázal udržet na uzdě Pospíšila. Ve třetím dějství se už ale Pospíšilova ekipa prosadila. Sestava LUKÁŠE ROSENBERKA pak sebrala alespoň bronz. „V semifinále se nám povedlo vzít Kubovi Pospíšilovi set, ale dál to nešlo, to musíme s pokorou uznat. Zápas o třetí místo byl boj, ale se šťastným koncem pro nás. Musím zmínit výkon žáka Patrika Koloucha, který velmi obstojně plnil pokyny. Za mě velká spokojenost,“ uvedl levonohý univerzál.

Finále se hrálo při zapadajícím slunci za příjemného chládku. Müller se svými spoluhráči sice nedali protivníkovi nic zadarmo, ale Pospíšilova trojka nedopustila žádné překvapení. Díky nechytatelným útokům svého lídra si dokráčela pro turnajový triumf. V obraně vítězného družstva válel RADEK PELIKÁN, z kterého přímo sálala dobrá nálada: „Měl jsem trochu strach, protože kyčel mi nedovoluje smečovat nebo hrát obtížné balóny, ale nakonec jsme to zvládli. Musím ocenit pořadatele, byl to z jejich strany perfektní výkon. Při tak velkém počtu účastníků a dvou turnajích bylo vše odehráno do sedmi hodin večer. Navíc jídlo dobré, pivo také, fanoušci skvělí a první místo k tomu, nemám si na co stěžovat.“ Vítěz předchozích ročníků MARTIN MÜLLER si letos sice na vítěznou trofej nesáhl, přesto nesmutnil. „Finálový soupeř byl lepší. Ve všech směrech nás převyšoval, hlavně v útoku a na bloku. Museli bychom mít každý útok vzorně nachystaný, vychytat pole a hlavně mít pořádné štěstí, abychom tuhle trojku porazili. I tak mám z druhého místa radost a doufám, že jsme své fanoušky i přes finálovou porážku potěšili.“

2021 lulec 05věrečné slovo patřilo opět řediteli turnaje Liboru Zemanovi: „Těší mě, že rok od roku je divácká kulisa větší a větší. Je to pro nás velmi důležité. A vzhledem k tomu, že v poslední době zaznamenáváme velký problém se sportovní aktivitou u dětí a mládeže, byl jsem velice mile překvapen, že se po turnaji na plácku vyrojilo několik kluků a i bez sítě hráli nohejbal. A to je taky kus toho dobrého, co turnaj přináší. Třeba v budoucnu uvidíme některé z těchto mladých nadšenců, jak budou porážet současné vítěze. A pokud ano, tak myslím, že pro nás by nebylo lepší odměny za pořadatelskou práci. Pro nás organizátory je to také závazek směrem do budoucna, abychom je k této hře přitáhli…“Konečné pořadí turnaje:
1. Beze jména (Pospíšil, Pelikán, Deutsch)
2. Luleč (Müller, Vlach, Gürtler)
3. Filipovy první chloupky (Rosenberk, Halva, Kolouch)
4. Dolní Počernice A (Kaděra M., Nováček, Haluza)


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři