2018 austincup 01(Vsetín) Přijeli, viděli, obhájili. Z vítězství na mezinárodním turnaji Austin Cup ve Vsetíně se stejně jako loni radovalo modřické trio Pospíšil, Rosenberk, Müller. Na Valašsko dorazilo minulou sobotu 22 trojkových sestav, z toho osm zahraničních. Kromě Slováků nechyběli ani Rumuni, Maďaři a Poláci. Celý program obohatila singlová exhibice mezi domácím Chalupou a rumunským reprezentantem Soreanem i vystoupení tanečního souboru.

Z pěti základních skupin postupovali do vyřazovacího programu vítězové. Týmy z druhých míst musely do kvalifikace. Karlovy Vary A, Modřice, KAC Košice, Tengo Salonta B a Čelákovice A, to je seznam premiantů skupin. Ve čtvrtfinále je díky úspěšné kvalifikaci doplnily trojice Karlových Varů B, Slovenska B a Holic. Nečekaně se mezi top osmičku neprobila ani jedna vsetínská formace. Chalupovo trio skončilo už ve skupině, Brutovského ekipa pak neprošla právě kvalifikací. Ředitel turnaje VÍT ZGARBA ovšem nebral domácí Waterloo nijak tragicky. „Z pořadatelského pohledu jsem průběhem nadšen, protože tak pestré složení vyřazovacích zápasů jsme tu ještě neměli a diváci to samozřejmě náležitě ocenili.“

Ve čtvrtfinálových bojích  Karlovy Vary A jasně přehrály Slovensko B (Gabák, Galus, Bezeg, Baka). KAC Košice díky skvělé formě Belka přešly přes druhý tým Liaporu (J. Medek, Bíbr, D. Putík, D. Dvoboda). Rumunsko-česká Salonta B, na bloku s benešovským Kalasem, doslova přetlačila v souboji skvělých polařů první sestavu Čelákovic (Kilík, Kolenský, Holas). A stále se lepšící Modřice na závěr nedaly sebemenší šanci Holicím (Kučera, Červinka, Mrákava).

Předpokládanou semifinálovou řež mezi dvěma snajpery Vankem a Belkem, rozhodl svou zkušeností karlovarský lídr, který odsoudil východoslovenské překvapení k boji o bronz. Také spanilá jízda Tengo Salonty skončila na štítě obhájce loňského prvenství z Modřic. Tady se projevila větší útočná síla Pospíšila s Müllerem na straně jedné a už značná únava Kalase na straně druhé.

Souboj o nejnižší schůdek na stupních vítězů pro sebe, už před kamerami České televize, rozhodli ve třech setech hráči KAC Košice. Nespornou palebnou potenci Belka doplňovali bratři Hulínové bezchybnou hrou v poli. Rumunsko-česká trojka si však až do samého konce držela svou kvalitu, když na bloku nezvykle hrajícího Kalase doplňovali akrobatickými obrannými zákroky bratři Soreanové. Hlavně nestárnoucí ikona Šacungu si však získala srdce všech přihlížejících, kteří odměňovali každý její zákrok potleskem. Byla to důstojná předehra reprízy loňského finále.

„Mám trochu smíšené pocity, protože jsme od třetí pozice nebyli tak moc daleko. Na druhé straně bychom takové umístění brali před turnajem všemi deseti. Dlouho jsem nehrál na turnaji s takovými bojovníky, kteří za mnou - neblokařem, všechno pochytali. Ale ano, samozřejmě jsem s umístěním moc spokojený,“ vyznal se FRANTIŠEK KALAS, jenž si po skončení akce došel i pro individuální ocenění. Stejně potěšený byl smečař a blokař KAC Košice BRAŇO BELKO. Ten na turnaji zapomněl na své občasné herní výpadky a potkal se s výjimečnou formou: „Kdyby nám ráno někdo řekl, že budeme třetí, moc bych mu nevěřil. Turnajem jsme proplouvali poměrně lehce a skončilo to nakonec třetím místem. Je fakt, že ke konci už se u mě trochu hlásila únava, ale myslím, že pokud si zachovám minimální kazivost, mohl bych se rovnat časem i těm nejlepším.“

Do posledního klání sobotního večera nastoupila Vankeho sestava s Hronem a Matějem Medkem s odhodláním oplatit Modřicím loňskou finálovou porážku. Skóre zůstávalo v prvním setu dlouho na vážkách a obrany pracovaly na obou stranách zodpovědně. Koncovka ale vyšla však  lépe Jihomoravanům. Druhý set byl také dlouho vyrovnaný, jenže dvě chybičky lídra karlovarské sestavy posunuly skóre ve prospěch modřické trojky. Výkon obhájců gradoval a definitivní podobu výsledku dal umístěný úder Pospíšila podél bloku, který odskočil Hronovi od nohy.

„Trochu mě průběh finále mrzí, protože jsme až do té doby neztratili v průběhu celého turnaje ani set. Nechci výkon soupeřů zlehčovat, protože hráli výborně, ale trochu jsme jim to ulehčili. Hlavně pak já svou kazivostí, což mě mrzí víc než prohra samotná. Jsem na sebe trochu naštvaný,“ zpytoval svědomí karlovarský tahoun JAN VANKE. Na druhé straně neskrýval radost režisér vítězné sestavy LUKÁŠ ROSENBERK: „Zápasy proti Honzovi jsou vždy vyrovnané a často i nepředvídatelné. Je příjemné jej ve finále porazit, protože jak my, tak oni se na turnaj vždy poctivě připravujeme. Chtěl bych vyzdvihnout hru soupeřů, ale hlavně mých spoluhráčů Jakuba a Martina, kteří se na tento skvělý turnaj těší stejně jako já a je to na jejich přístupu ke hře vidět.“

Konečné pořadí turnaje:
1. MNK SILNICE GROUP Modřice (Pospíšil, Rosenberk, Müller)
2. SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary A (Vanke, Hron, Medek, Valenta)
3. KAC Košice (Belko, Hulín I., Hulín M., Prachár)
4. Tengo Salonta B (Kalas, A. Sorean, V. Sorean) 

Fotogalerie:

 


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři