2018 prerov 01(Přerov) Shodní semifináloví protagonisté a navlas stejný vítěz jako před rokem. 11. ročník Memoriálu Pavla Holíka v Přerově ovládla v sobotu modřická trojice Müller, Rosenberk, Pospíšil, když ve finále přemohla svou druhou oddílovou sestavu. Další místa obsadily v konkurenci dvacítky týmů formace ze Vsetína.

S výjimkou  Karlových Varů, Čakovic nebo Čelákovic přijela na Hanou skoro celá tuzemská špička. A tradičně nechybělo ani několik slovenských sestav. Družstva byla nalosována do čtyř skupin a úderem deváté hodiny se rozeběhl celodenní maraton zápasů. Ve skupině A si nejlépe vedlo béčko Modřic. Do vloženého osmifinále ještě postoupil z třetího místa Český Brod. Skupina B patřila Vsetínu A, ten do vloženého osmifinále doprovodily Holice B. Skupinu C ovládly bez ztráty bodu Modřice A následované Vsetínem C a Prostějovem B. Ve skupině D se prosadil Vsetín B, do osmifinále postoupil také místními fandy mohutně povzbuzovaný Přerov A společně s Českými Budějovicemi B. 

V redukovaném osmifinále druhých a třetích týmů Prostějov B podlehl Přerovu A, České Budějovice B nestačily na Vsetín C, Šacung vyškolil trojku Českého Brodu a Holice se do čtvrtfinále doslova probily posledním možným míčem přes Revúcu v jejíchž barvách se objevili někdejší juniorští mistři světa Kilík a Kozlík společně s dalším současným slovenským reprezentantem Černotou.

Čtvrtfinále znamenalo stopku pro elitní domácí formaci (Pavelka, Miklík, Doležel), která neměla šanci proti Modřicím B. V klubovém derby se Vsetín A nemazlil se svým céčkem (Kurka, M. Tomek, S. Tomek), Modřice A díky lépe zvládnutým koncovkám odstranily z cesty dobře hrající Šacung (Doubrava, Kalas, Knytl) a Holice B (Mrákava, Konečný, Paul) promarnily svou šanci v těsném prvním setu, když v tom druhém už Vsetínu B nekladly odpor.

Modřice versus Vsetín. Atraktivní bitva dvou nejlepších moravských celků. Semifinálové menu bylo lákavé. Na rozdíl od loňska tentokrát uspěli v obou případech Modřičtí. Nejprve béčko Jihomoravanů přetlačilo Vsetín A v těsné koncovce tiebreaku.  Kopova trojka se po trošku vlažném začátku turnaje postupně zlepšovala a svůj nejlepší výkon podala právě v tomto zápase. Chalupa na druhé straně sítě do této chvíle předváděl fascinující útok, ale právě v koncovce rozhodujícího setu se zdálo, že mu trochu docházejí síly. „Každopádně jsem do poslední chvíle věřil, že vítězství urveme a potvrdíme slova trenéra Patrika Peruna, že se to dá, i když je na druhé straně sítě Pavel Kop. Chybělo jen trochu štěstí,“ zůstal nad věcí snajpr vsetínského týmu JAN CHALUPA. Podobnou řež nabídl i druhý duel. Tam o vítězství Pospíšilovy skvadry nad Brutovským a spol. rozhodl až poslední možný balon. Diváky v hale však zaujalo i Stupákovo eso v dramatické koncovce třetí sady, kterým srovnal na 9:9. Ve trojicích na této úrovni věc nevídaná. „Za stavu 8:9 není proti Pospíšilovi co řešit. Možná je škoda, že jsem nezariskoval také následující podání. I tak je to určitě úspěch prohrát ve třetím setu 9:10 s tak kvalitním soupeřem,“ uvedl LADISLAV STUPÁK.

V souboji poražených semifinalistů bylo poznat, že se vsetínské sestavy dobře znají. Opět musela rozhodnout úplná koncovka, ve které byla šťastnější Chalupova ekipa. V podobném duchu se odvíjelo i samotné finále. Tam si ale modřická elitní sestava v čele s Pospíšilem počínala přeci jen s větší jistotou a ve dvou těsných závěrech setů eliminovala Kopa s Pelikánem a Topinkou. Právě posledně jmenovaný si ale s finálovou porážkou příliš hlavu nelámal. „Dostali jsme od trenéra, samozřejmě s nadsázkou, pokyn, že nejlepší by bylo hrát modřické finále. To jsme splnili. Musím říct, že kluci na nás dlouhodobě umí, přesto jsme uhráli těsné výsledky. Jsme vlastně ještě ve fázi příprav na sezonu a teprve tam se uvidí, jak nám to půjde,“ konstatoval PETR TOPINKA. Žádné přehnané euforie byste se nedočkali ani od nahrávače vítězného družstva LUKÁŠE ROSENBERKA. „Naše vítězství určitě neznamená, že by nás nemohl nikdo porazit. Semifinále jistila až těsná koncovka třetího setu, finále bylo také vyrovnané. Sice na dva sety, ale znovu velmi těsné vítězství. Takže je vidět, že o každý bod musíme opravdu tvrdě bojovat,“ připomněl modřický univerzál a ještě znovu zmínil soupeřův husarský kousek v semifinále: „Stupákovo eso jsme opravdu nečekali. Všichni tři jsme mu zatleskali. Na to opravdu musíte mít takzvaně "koule". Přesto to s námi neotřáslo a hned následující výměnu jsme proměnili ve finálovou účast.“

Ředitel turnaje JIŘÍ PAVELKA je znám svým každoročním opatrným vyjádřením k vyhlídkám na konání dalšího  ročníku turnaje. „Musím říct, že je za tím obrovská spousta práce, do které se mi zpočátku ani moc nechce, ale nakonec mě všichni přemluví. Celé to zajišťování haly a hledání sponzorů člověka dost unaví. Chci ale konstatovat, že letos byli sponzoři opravdu štědří. O dalším ročníku se bude rozhodovat v květnu až červnu a musím smutně konstatovat, že mě výbor oddílu asi zase přemluví. Takže s největší pravděpodobností se na Memoriálu Pavla Holíka v příštím roce opět se všemi uvidíme.“

Konečné pořadí turnaje:
1. MNK SILNICE GROUP Modřice A (Müller, Rosenberk, Pospíšil)
2. MNK SILNICE GROUP Modřice B (Kop, Topinka, Pelikán)
3. NK CLIMAX Vsetín A (Chalupa, Vichtora, Vala, Majštiník)
4. NK CLIMAX Vsetín B (Stupák, Gebel, Brutovský)

Fotogalerie:


Komentáře   

#1 Michal Nemec 2018-02-13 18:58
Další foto, záznam a komentovaný stream: http://www.nohejbal-caslav.cz/index.php/17-turnaje/437-2018-t3-honemsem-prerov
Citovat

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři