2018 pozvpre 01(Přerov) Zimní klid se pomalu chýlí ke konci a do startu ligových soutěží zbývají necelé dva měsíce. V únoru čekání tradičně zpestří již 11. ročník Memoriálu Pavla Holíka v Přerově. Jeden z nejkvalitnějších tuzemských trojkových podniků se koná tuto sobotu (10. února) ve sportovní hale TJ Spartak Přerov. „Těším se na hráče, kteří umí turnaj “udělat“ svým nasazením a výkony,“ říká v našem obvyklém předturnajovém povídání jeho ředitel JIŘÍ PAVELKA.

Pane Pavelko, přerovský turnaj je již dlouhé roky pevnou součástí nohejbalového kalendáře. Které okamžiky z jeho historie vám osobně nejvíc utkvěly v paměti?

Je pravda, že není špatné sem tam se ohlédnout a zavzpomínat. S organizací turnaje jsem začínal v roce 2008 a navazoval na úspěch jeho předchozích dvou ročníků. Ty organizoval Pavel Holík v letech 2005 a 2006. Hned první ročník Memoriálu Pavla Holíka byl součástí Evropskéhoho poháru 2008, který zajišťoval Český nohejbalový svaz v čele s prezidentem Martinem Frélichem. Kromě Přerova byly do seriálu zařazeny ještě turnaje v Košicích, Litomyšli a Benešově. V roce 2010 jsme měli výročí 40 let nohejbalu v Přerově a náš turnaj zahajoval celoroční oslavy nohejbalu ve městě. V roce 2011 byl Přerov opět zařazen do Evropského poháru, jehož součástí byly další podniky v Praze, Nymburku a Košicích. Tehdejší turnaj byl památný tím, že se poprvé na Moravě ve vrcholové kvalitě hrál jednodopadový mezinárodní nohejbal. Záměr ukázat v reálu, jak taková hra vypadá, se vydařil a musím říci, že jsem zachytil poměrně příznivé reakce na předváděnou hru - především od ženského publika. Z mého pohledu je na zváženou, proč nohejbal už nadále v tradici pohárů nepokračuje. Trocha pozlátka totiž není nikdy na škodu a nohejbalu by mohla pomoci. Jinak tímto ročníkem skončila naše spolupráce s Českou televizí, která dosud připravovala asi hodinový záznam z turnaje. Její finanční nároky nás donutily zabývat se jinými možnostmi a výsledkem pak byl v dalších ročnících přenos v internetové televizi. Pak jsme do roku 2014 měli poklidné období a víceméně jsme upevňovali pozici turnaje v rámci ČR. Snažili jsme se vytvářet  příznivé podmínky a atmosféru jak pro hráče, tak i pro diváky. A samozřejmě jsme sbírali pořadatelské zkušenosti. Od roku 2015, po změnách ve vedení města Přerova a s tím souvisejících změnách záměrů v jeho dotačním programu, se snažíme i nadále udržet úroveň akce jak sportovní, tak i společenskou. Bez ohledu na snížení finanční pomoci města. Ale i zde vidíme rok od roku vstřícnější přístup, takže stále věříme, že vrcholový nohejbal své místo v našem městě má.

2018 pozvpre 02Jakou čekáte letos účast? Na koho se nejvíc těšíte?

Kapacita našeho turnaje je 20 trojic. Podle aktuálního stavu přihlášek je naplněna, ale naše zkušenosti říkají, že dokud v sobotu ráno není ukončena prezentace, není nic hotovo. Omluvy na poslední chvíli už jsme zažili několikrát a hodně nám to komplikuje situaci při vytváření rozpisu turnaje. Takže doufáme, že vše dobře dopadne a všichni přihlášení se i prezentují. Loňský ročník byl výjimečný v tom, že ho ovládly čtyři moravské extraligové trojice - dvě z Modřic a dvě ze Vsetína. Ty se pak utkaly v bojích o třetí místo i ve finále. Vždy uspěli hráči Modřic, což podle mého připravilo zajímavou situaci pro letošek. Čekáme snahu o odvetu. A to nehovořím o dalších českých i slovenských formacích, které určitě budou chtít zasáhnout do dění a získat dobré umístění. Z jednotlivých účastníků se těším na hráče, kteří umí "udělat" turnaj svým nasazením a výkony. Omlouvám se ostatním, které nebudu jmenovat, ale největšími taháky asi budou nohejbalista roku 2017 Jakub Pospíšil, Pavel Kop v modřické sestavě, Jan Chalupa ve vsetínské, nebo zkušený Ján Brutovský. Doplněni dalšími zvučnými jmény jako Mrákava, Doubrava, Pelikán, Rosenberk, Müller - no, myslím, že se máme na co těšit!

Váš oddíl v minulé sezoně postihla smutná událost v podobě náhlého úmrtí Tomáše Miklíka. Chystáte na sobotu nějakou vzpomínku?

Jsou věci mezi nebem a zemí, které člověku prostě nejdou do hlavy. Ale ani nejdou z hlavy vymazat. Rána, kterou utrpěl náš oddíl a přerovský nohejbal v červnu loňského roku, měla obrovský vliv na výkony celého A družstva a je stále živá ...  Jako ředitel turnaje vím, že sami naši hráči něco chystají a já jim v tom určitě budu nápomocen.

Kdo se nevypraví přímo do hlediště přerovské haly, může si naladit vysílání Youtube kanálu Nohejbal.tv. Z obou kurtů v hlavní hale bude připraven přímý přenos (kurt 1 - kurt 2), dění na třetím hřišti pak budete moci sledovat ze záznamu. Informace můžete v průběhu turnaje čerpat i z facebookového účtu Nohejbal.tv. Obvyklé shrnutí turnaje včetně ohlasů si přečtete na stránkách Nohec magazínu příští týden.

POZVÁNKA (KLIKNĚTE PRO ZVĚTŠENÍ)

 


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři