(Střední Čechy) Letošní svazové soutěže nenabídly atraktivní formát a obecně sezóna, poznamenaná koronavirovou pandemií, se mezi ty, na které se vzpomíná v dobrém, asi nezařadí. O to větší chuť mohli hráči mít na letní pauzu, jež je protkána množstvím turnajů všech kategorií. Své neotřesitelné výsadní postavení si mezi nimi drží bývalá Grand Prix osadních turnajů v okolí Prahy. Není divu, vždyť třeba takoví „Vandráci“ letos zapsali už 74. ročník. Jak to letos na trampských osadách vypadalo, jsme se zeptali ředitelů jednotlivých turnajů.

(Ostrava) Už posedmé se na konci června v Ostravě konal největší turnaj v Moravskoslezském kraji – Poruba!!! Open. Tentokrát se hrálo po oba víkendové dny. Sobotní amatérskou kategorii vyhrálo vsetínské trio Martin Tomek, David Dvořák a Michael Běhůnek. O den později se mezi elitními formacemi prosadila sestava startující pod názvem TJ Sokol Výškovice ve složení Jan Šlézar, Jakub Ftačník a Petr Gargulák.

(Luleč) Jih Moravy nenabízí tolik prázdninových turnajů jako třeba střední Čechy a jejich síť chatových osad. Už několik let chybí skvělé Vranovské léto, masová akce bez výkonnostního omezení. Letos byl navíc kvůli počasí potřetí v historii zrušen i tradiční Skřípák. O slovo se tak hlásí turnaj, který rozsahem vlastně navazuje na tradici Vranova a je docela možné, že jej v nejbližší budoucnosti plně nahradí. Pohoda Open v Lulči nedaleko Vyškova.

(Praha-Čakovice) Poslední čtvrtý turnaj ukončil základní část Českého poháru mužů, soutěži, kterou letos hrají čtyři extraligové a čtyři prvoligové celky. Na kurtech pražských Čakovic se odehrál turnaj se shodným umístěním družstev, jako ten předchozí. Podle očekávání si to ve finále rozdaly oba extraligové týmy - Čelákovice a Šacung. Ve středočeském derby se nakonec z výhry turnajové a tím i v celé skupině mohli potěšit čelákovičtí borci.

Vítězem 59. ročníku turnaje Šacung Cup se premiérově stala čelákovická trojice Spilka, Flekač, Šafr, která ve finále zdolala domácí sestavu Valeho, Kalase a Truce.

(Ostrava) Pokud jste v někdy v posledních dnech projížděli Ostravou, musela vás upoutat zajímavá věc. Na vekých billboardech u silnic i na zastávkách MHD visí pozvánky na nohejbalovou akci. V tuzemsku věc nevídaná. Ovšem jeden z nejlépe obsazených moravských turnajů Poruba!!! Open 2020 si o takovou publicitu přímo koleduje. Na podobně velký a kvalitní podnik v blízkém okolí nenarazíte. O víkendu 27.6 – 28.6. se koná už sedmý ročník. V sobotu si to v areálu ZŠ v Ukrajinské ulici rozdají rekreační hráči, o den později turnaj vyvrcholí, když poměří síly výkonnostní kategorie.