(Praha) Kdo se těšil na podzimní vrchol sezony, kterým mělo být z loňska přesunuté mistrovství světa mužů v moderní pražské aréně O2 universum, ten si bude muset ještě počkat. Vrcholná nohejbalová akce se znovu o rok odkládá. Předběžně na listopad 2022.

„Je nám velmi líto, že jsme nuceni již podruhé za sebou tuto akci posunout,“ říká prezident Českého nohejbalového svazu KAMIL KLENÍK a vysvětluje důvody dalšího odkladu. „Šampionát v Praze by měl být pro nás všechny velkým svátkem. Zejména přihlédneme-li k tomu, že naše hlavní město nohejbalový podnik takového významu zatím nikdy nehostilo. Navíc ve zbrusu nové sportovní hale O2 universum. Z tohoto důvodu bychom byli velmi neradi, kdyby bylo nutné akci jakkoliv omezovat s ohledem na stále hrozící pandemii covid-19. V loňském roce bylo rozhodnutí přesunout akci o rok nevyhnutelné a jak se dnes ukazuje velmi správné. Nyní se zdá být situace o něco příznivější, ale ani tak není možné, přes pokračující vakcinaci, vyloučit další podzimní omezení nebo úplné zákazy.“

Podle Kleníka však dosud nikdo neumí přesněji odhadnout sílu případné další vlny pandemie s příchodem chladnějšího počasí, případně hrozbu nových mutací, které se již nyní ve světě objevují. Tyto všechny uvedené skutečnosti vedly výkonný výbor ČNS a představitele UNIF k rozhodnutí odložit MS v Praze ještě o další rok. Nyní je předběžně v O2 universum rezervován termín 4.- 6. 11. 2022. „Sice bychom preferovali o něco pozdější termín, spíše ke konci listopadu nebo začátkem prosince, ale bohužel již nebyl výběr. Budeme se dále pokoušet jednat s provozovateli haly o jeho posunutí dále ke konci roku. Blokované termíny totiž zatím ještě nejsou smluvně vázány, a je určitá naděje, že se některý z nich může uvolnit,“ doplňuje první muž českého i světového nohejbalu.

Majitelé vstupenek na původní termín v roce 2020 mohou tyto vstupenky použít za stejných podmínek i v roce 2022, nebo si prostřednictvím distributora Ticketmaster dohodnout jejich vrácení. „Chceme pro všechny příznivce nohejbalu uspořádat co možná nejkrásnější sportovní a společenskou událost. Držme si všichni palce, ať to příští rok už konečně vyjde a o to více si svátek nohejbalu společně užijeme,“ přeje si Kleník.

Letošní sezona tak přišla o své vyvrcholení, všechny reprezentační výběry ale svůj program mají. Minimálně na léto a podzim.

2021 ms2022 03Prázdninové období si národní tým mužů a žen zpestří turnajem Estérel Futnet Cup v přímořském francouzském městě Saint-Raphaël. Podrobnosti přidal předseda Komise reprezentace ČNS a trenér národního týmu žen JIŘÍ ŠMEJKAL. „V prosinci jsme obdrželi od pořadatelů pozvánku na nový turnaj mužských trojic v Saint-Raphaël, který se koná 16.-18. července. Akce je výjimečná tím, že se nehraje v žádné hale, ale přímo na centrálním náměstí, kde bude vybudovaný kurt. Očekává se tak velká návštěvnost. Tím, že se pandemická situace uklidňuje a opatření rozvolňují, naší účasti nic nebrání.“ Pozvání na turnaj obdržel kromě českého výběru i švýcarský národní celek. Spolu s nimi se takzvané kategorie Šampionů zúčastní šest nejlepších francouzských trojic, které týden před turnajem sehrají kvalifikaci. „Vzhledem k tomu, že turnaj má i druhou kategorii – Hvězdy, požádal jsem pořadatele, zda by bylo možné v jejím rámci propagovat i ženský nohejbal. Nebyl s tím žádný problém a kromě mužských národních týmů ČR a Švýcarska tak diváci uvidí v akci i ženské týmy těchto zemí. Jejich soupeři v kategorii Hvězd budou VIP osobnosti, francouzští fotbaloví internacionálové, místní fotbalisté a házenkáři, kteří ale futnet ovládají,“ prozradil Šmejkal.

Turnaj se na náměstí bude hrát po celý den od 9 do 21 hodin s tříhodinovou pauzou, ve které proběhnou třeba exhibice ve stolním nohejbalu - teqbalu. Hraje se na mezinárodní pravidla, tedy kategorie Šampionů na jeden, kategorie Hvězd na dva dopady. „Co se týká nominace na turnaj, tak mužském výběru figurují Jan Vanke, Jakub Pospíšil, Lukáš Rosenberk, Ondřej Vít a Michal Kolenský, tedy úřadující mistři světa a hráči, kteří měli titul obhajovat na pražském šampionátu. V ženské nominaci jsou Lenka Cibulková, Růžena Řeháková, Aneta Fojtíková, Kristýna Plechatá, Veronika Tymichová a Zuzana Tomšová. Vedoucím výpravy a kustodem je Vlastimil Pabián, já jedu jako šéftrenér, muže povede Petr Gulda. Poslední místo v realizačním týmu obsadí Martin Kozák z České televize, který umí výborně francouzsky a bude připravovat materiály pro Českou televizi i pro MS v Praze,“ dodal Šmejkal.

Turnaj Estérel Futnet Cup nebude jedinou zahraniční akcí, kterou si reprezentační úsek vyznačil do termínového kalendáře pro letní a podzimní období. Juniory a ženy čekají světové šampionáty. „Mistrovství světa juniorů a žen bylo vzhledem k pandemické situaci na přání pořadatelů rozděleno na dvě samostatné kategorie. Nikdo nechtěl dělat akci pro velké skupiny osob,“ uvedl Šmejkal. Mistrovství světa juniorů se tak uskuteční ve dnech 17.-19. 9. 2021 ve dvou rumunských městech Simleul Silvaniei a Pericei. „Je to brzký termín, bude se muset odložit ligové kolo. Háček je i v tom, že nestihneme více než jedno jednodenní halové soustředění v Modřicích. Nominace zatím není stanovena,“ poznamenal šéf reprezentačního úseku. Ženy budou bojovat o světové mistrovské tituly 8.-10. října ve španělském městě Burriana nedaleko Valencie. „Zrovna v těchto dnech jsme obdrželi od pořadatele informaci o změně termínu, původně se mělo hrát o týden později. Pokud nenastanou neočekávané události, reprezentovat by měla sestava, jež odjede na Estérel Futnet Cup. Trenéři na šampionáty jsou daní. Jak já, tak Michal Doucek máme smlouvu do konce roku 2023,“ uzavřel Šmejkal.


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři