(Nymburk, Michalovce) Sotva stačili nohejbaloví fandové vstřebat dojmy ze superfinálového dne, už se blíží další bonbónek. Tentokrát mezinárodní. Ve slovenských Michalovcích, městě nedaleko hranic s Ukrajinou, se bude v polovině listopadu konat mistrovství světa žen a juniorů do 21 let. Češi budou za řekou Moravou obhajovat pět zlatých medailí a jeden bronz ze šampionátu v Nymburce před dvěma lety.

„Bude to historicky první mistrovství, kde si všechny výpravy budou hradit náklady na pobyt samy. UNIF schválil zmíněnou systémovou změnu především z toho důvodu, aby ulevil všem potenciálním organizátorům mezinárodních podniků. Bylo to po dohodě všech členů,“ upozorňuje na novinku šéf českého i světového nohejbalu KAMIL KLENÍK. Ten věří, že to bude krok vpřed. „Všechny sporty to tak mají,“ dodává. Slovenská nohejbalová asociace získala na pořadatelství akce dotaci a bude určitě chtít využít domácího prostředí k tomu, aby vylepšila dva roky starou bilanci pouhých dvou medailí – stříbrné a bronzové – z Nymburka.

2019 msjzprew 02Zvýšené finanční nároky na jednotlivé národní svazy přesto pole účastníků nijak zvlášť neprosely. „Bude to podobné jako před dvěma lety v Nymburce a jsem z toho docela mile překvapený. Deset zemí vyšle juniorskou reprezentaci, devět ženskou. Osobně jsem zvědavý především na Kolumbii, Itálii a Španělsko, tedy země, jež poprvé vyslaly své výpravy předloni. Zajímá mě, jestli zaznamenaly nějaký výkonnostní progres,“ říká Kleník.

Česká výprava odcestuje na východní Slovensko v roli gigantického favorita. Snad s výjimkou ženského singlu se dá říct, že cokoliv jiného než zisk zlata bude zklamáním. „Samozřejmě budeme chtít atakovat jen nejvyšší mety,“ přikyvuje Kleník. „V ženské reprezentaci se objevují nové, mladší tváře. Už se moc těším, jak si na mezinárodní scéně povedou. A jsem zvědavý i na to, kam se posunula singlistka Aneta Fojtíková, zda vylepší třetí příčku z Nymburka. U kluků čekám, že to bude o parník,“ usmívá se prezident Českého nohejbalového svazu.

Šampionát v Michalovcích se koná ve dnech 15.-17. listopadu. Komentáře trenérů žen i juniorů před odjezdem si přečtete na Nohecmagazínu příští týden. Kompletní informace k mistrovství světa naleznete ZDE. Oficiální Web MSJŽ ZDE.


Komentáře   

#1 Tomáš 2019-11-11 08:07
Dobře, že končí ty výlety pro Malijce, Američany, Peruánce placené z našich daní. Kamil nemá mou důvěru, myslím, že přiživuje při životě něco, co s jeho odchodem může hodně rychle skončit. Však víte, jak se česká obec staví k futnetu a těmto šampionátům, kde jak říká Kamil český kluci budou o parník dál.
Citovat

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři