2014 pmezok 01(Modřice, Holubice, Brno) Premiérový ročník Světového poháry klubových týmů uspořádala o víkendu TJ Sokol SDS EXMOST Modřice jako vrcholný turnaj UNIF ve futnetu. Zúčastnilo se jej deset týmů ze tří kontinentů. Vítězem se stal domácí celek českého mistra.

Už v pátek proběhl v sportovní hale v Holubicích kvalifikační turnaj čtyř nenasazených týmů, ze kterého vyšli dva účastníci hlavního sobotního klání, hraného už v Brně. Turnaj ovládli hráči maďarského Kapošváru před Blokers Lodž z Polska, ukrajinským TC Golosievo Kyjev a KFIF z Dánska.

Sobotní čtvrtfinálový program byl zahájen na třech kurtech brněnské haly VUT. Skupinu A vyhráli nohejbalisté DPMK Košice před korejským Seshin Buffalo, francouzským Tennis-Ballon Olonnais a Blokers Lodž z Polska. Skupině B dominovali domácí hráči Modřic před Kapošvárem z Maďarska, švýcarským FTC Villars-Sur-Glane a FC Montreal z  Kanady. Svou dynamickou hrou sklízeli aplaus diváků korejští hráči, Francouzi, technicky výborně připravení Švýcaři a neznámí, ovšem výborně hrající, mladíci z Košic. Domácí borci zaujali především svým útokem, který téměř žádný tým nedokázal eliminovat.

Podvečerní semifinálový blok začal krátce po 16. hodině oficiálním zahájením ve sportovní hale Sokola Brno. Organizátoři přivítali zúčastněná družstva, čestné hosty, sponzory a v neposlední řadě téměř tři stovky natěšených diváků.

V prvním semifinálovém utkání stačilo hráčům Košic k vítězství 2:0 vyhrát dvojici a trojici, aby se přes Kapošvár jako první kvalifikovali do finále. V tom druhém pak, i přes komplikace v prvním setu dvojic, domácí Modřice doslova rozstřílely korejský Seshin Buffalo. A protože se o třetí místo nehrálo, bylo vše nachystáno pro finálový boj. Ve volných chvílích se město Modřice pochlubilo tanečními kroužky všech dětských kategorií a znovu se ozýval z hlediště skandovaný potlesk.

Dalším bodem programu byl nohejbal v ženském podání mezi juniorkami České republiky a ženami Kanady. Potom už nastoupili fináloví aktéři a před jejich zraky začali defilovat zakladatelé nohejbalového družstva v Modřicích. Finále mohlo začít. Stalo se však jasnou záležitostí českého mistra. Díky zkušenostem, výškové převaze i jeho palebné síle. Ale na druhé straně také kvůli mládí a únavě úzkého kádru košických dorostenců. Otázkou ovšem je, proč Slovenská nohejbalová asociace vyslala na vrcholnou jednodopadovou akci zrovna dorostenecký tým, byť velmi kvalitní…

2014 pmezok 02„Náš oddíl připravoval tuto akci řadu měsíců a stála nás nejenom hodně finančních prostředků, ale také osobního nasazení na úkor našeho volného času a našich rodin. I když se po organizační stránce turnaj vydařil, o čemž svědčí reakce všech pozvaných výprav i dalších účastníků, bylo pro nás velkým zklamáním, že očekávaný sportovní vrchol se nekonal. Naši hráči poctivě trénovali a byli připraveni se utkat s hráči Košic v předpokládaném finálovém utkání v plné síle obou mužstev. Věřili jsme našim schopnostem, a ty jsme chtěli ukázat proti soupeři v jeho plné sestavě. K tomu nakonec nedošlo, když slovenský tým již dopředu své nejlepší hráče do Modřic vůbec neposlal. Dle mého názoru tímto dopředu poněkud zdevalvoval sportovní stránku turnaje, protože i přes úctu k výkonům ostatních mužstev, tak přece jenom plná košická sestava ty ostatní o mnoho převyšuje. Mladí slovenští hráči hráli opravdu velmi dobře a na svůj věk předvedli maximum. To, že nemohli konkurovat našim špičkovým hráčům, je však jasné, ale za to že byli našim klukům takto „předhozeni“, nemůžeme my, ale slovenští funkcionáři. Přesto bych chtěl mladým košickým hráčům poděkovat za jejich prezentaci a poblahopřát jim k jejich, pro ně skvělému, druhému místu,“ uvedl prezident modřického nohejbalového oddílu a zároveň šéf pořadatelského týmu PETR JAHODA

Celý program zakončilo slavnostní vyhlášení a dekorování všech čtyř účastníků závěrečné fáze turnaje. Smíšené pocity měl po vyhlášení vítězů modřický kouč PETR GULDA. „Myslím si, že jsme celým turnajem prošli bez problémů. Jedinou zápletkou byl první set dvojic v semifinále proti korejskému Seshin Buffalo, kdy jsme obraceli nepříznivý vývoj. Mrzí mě přístup Košic, jež neposlaly svou nejsilnější sestavu a trochu nám znehodnotily radost z vítězství. Ovšem je to jejich problém, ne náš. Myslím si, že jsme se po právu stali nejlepším klubovým týmem téhle planety. Mrzí mě ale, co se stalo na konci finále. Chtěl jsem ještě jednu útočnou akci a zakončit finále nějakým hezkým bodem pro diváky. Bohužel došlo v hlučném prostředí k nedorozumění mezi mnou a Martinem Müllerem, který zakopnul servis demonstrativním způsobem. Košice pak na to zareagovaly stejným způsobem. Za to bych se košickým mladíkům, kteří byli na hřišti a trochu "odskákali" nesmyslný postoj mateřského oddílu, chtěl za náš tým omluvit.“

V rámci nohejbalového víkendu proběhl na jihu Moravy i kongres UNIF, jehož součástí byla volba nového prezidenta světové asociace. Stal se jím prezident ČNS KAMIL KLENÍK.Kongres UNIF a EFTA proběhl ve velmi pěkném prostředí modřické radnice. Ještě jednou díky panu starostovi Josefu Šiškovi za azyl. Hodnotím jej velmi pozitivně. Byli přijati noví členové – Kanada, Jižní Korea a Maďarsko, což jsou velmi výrazné země buď hráčsky, nebo finančně. Konečně jsme mohli osobně přivítat na kongresu UNIF i zástupce z Mali, kteří jsou řádnými členy již od roku 2012. Velkým příslibem je účast pozorovatelů z Rumunska a z Lotyšska. Obzvláště Rumunsko slibuje okamžité rozšíření nohejbalové špičky, co se herní kvality týká. Za odstoupivšího prezidenta UNIF Davida Solana navrhlo Švýcarsko do této pozice mou osobu. V současné chvíli a za daného stavu mi nezbyla jiná volba, než tuto výzvu přijmout a být osobně nápomocen dalšímu rozvoji nohejbalu na mezinárodním poli. Česká republika hraje v tomto ohledu prim, to je vzhledem k její historii celkem jasné, takže i já cítím odpovědnost za účast své země ve vedení mezinárodní organizace.“

2014 pmezok 03A jak hodnotí čerstvě zvolený první muž světové asociace premiérový ročník klubového Poháru mistrů? Potěšil mne velmi obětavý a současně velmi precizní přístup zástupců oddílu z Modřic, kteří se zhostili organizace v mých očích téměř na jedničku. A to hlavně díky osobnímu nasazení pánů Jahody, Guldy, Jaška a jejich oddílových kamarádů. Velký dík také patří nohejbalovému oddílu z Holubic, který se postaral o páteční kvalifikaci a umožnil tak Modřickým čas na páteční přípravu haly na VUT. Jsem rád, že má nohejbal na Jižní Moravě podporu města Brna a hlavně podporu klubových partnerů, jakými jsou město Modřice a Exmost Brno. Komplikované na přípravu bylo téměř vše – příprava tří hal, sobotní přesun do jiné haly, ubytování až v šesti penzionech v Modřicích. Doprava účastníků z letiště ve Vídni a v Praze a přeprava osob z hlavního nádraží Brno do Modřic. Vše ale proběhlo bez znatelných komplikací, které by měly vliv na akci samotnou. Skvělá byla závěrečná párty, kde se všichni účastníci společně více poznali a pobavili. Co se týká herní kvality, byla u všech družstev opět o malý schůdek vyšší než na posledním MS 2012. Znatelný posun vpřed byl patrný zejménau hráčů dánského klubu KFIF. Korea prokázala, že hráči jokgu jsou velmi adaptabilní i na mezinárodní nohejbal a nově přijmuli i prvek hry tělem, který úspěšně využívali.“

Kaňkou na sportovním průběhu akce byly debaty okolo nepřipuštění startu smečaře Brutovského v dresu Košic, které slovenská strana nesla velmi nelibě. „Pro příští ročníky musí UNIF najít vhodný model a přijmout detailnější pravidla přestupu hráčů mezi kluby z různých národních asociací. Dle mého názoru byl použitý model příliš vyčerpávající s ohledem na krátký čas, do kterého byl naplánován. Právě okolo přestupů se nejvíce diskutovalo a zákaz startu Jána Brutovského za Košice rozpoutal řadu vášní, a to především na straně klubu z Košic. Skutečnost, že družstvo Košic nakonec nepostavilo to nejlepší, co mohlo, nakonec způsobilo celkem jednostranný průběh finále, kdy velmi sympaticky hrající mladíci neměli mnoho šancí proti Modřickým, kteří tvoří současně páteř české reprezentace. Není zde prostor pro analýzu celého problému, ale zjednodušeně řečeno není možný start hráče registrovaného v jednom klubu souběžně za klub jiný. Klubová soutěž není reprezentace a platí zde jistá jiná pravidla. Tím hlavním je hráčská registrace, která opravňuje hráče ke startu za daný klub v dané soutěži,“ vysvětlil Kleník

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Sokol SDS EXMOST Modřice (Česká republika)
2. DPMK Košice (Slovensko)
3. Seshin Buffalo (Jižní Korea) a Kapošvár (Maďarsko)

 

Fotogalerie:

Kliknutím na obrázek vstoupíte do galerie. 


Komentáře   

#42 Antonín Stehlík 2014-09-11 15:34
Minianketa: Quo vadis, nohejbale?

http://hlasov.at/lem3
Citovat
#41 Monika 2014-05-26 19:59
Chtěl bych se zeptat hlavně těch, co se přijeli podívat. Jak se vám to líbilo? Opravdu bylo všechno špatně?
Citovat
#40 Antonín Stehlík 2014-05-22 13:33
To není moc uspokojivá odpověď tak se pochlub. Co, kromě planého urážení, pro nohejbal ještě děláš. Mimochodem, o mně ses zmínil ty, ne já. ;-)
Citovat
#39 Milan 2014-05-22 13:25
Jediný, kdo tady od začátku buď blekotá, někoho uráží, nebo se neustále chvástá, co všechno udělal jste tady vy, pan nedostižný, velký činovník jihomoravského nohejbalu, kde se nohejbal nikde nehraje. Co by jste chtěl ještě komu vysvětlovat. Do stejných patálií směřuje i celý svaz. Dinosauři vašeho typu pořád vykládají o tom, jak jim mají běžet všichni mladí na pomoc. Svazoví představitelé a vám podobní ale hledají pouze takové lidi, kteří drží hubu a krok a nikoho nechtějí pustit k moci.Podle toho ta sestava taky vypadá, že:-) Napadlo vás někdy, že ti mladí by i šli, ale kdyby jste jim konečně přestali překážet? Spousta lidí by šlo něco dělat do nohejbalu, ale oni tam hlavně nechtějí jít s vámi, pochopte to už konečně. Nechtějí být v bordelu, který je každému pro smích.
Citovat
#38 Antonín Stehlík 2014-05-22 12:57
Pro Milana: Poslyš, teď na rovinu. Já už jsem jak jsi psal za zenitem. Předpokládám že ty jsi v plné síle. Zkus schválně napsat co zrovna letos pro 1. samotný nohejbal a 2. rozvoj mládeže děláš. Já ti pak napíšu co dělám já. Zkus to a nežinýruj se, jmenovitě, o koho se staráš, v čem pomáháš rozvoji, v čem ČNS, v čem oddílu... všechno to vypal ať se můžu stydět. Doufám, že nezačneš zase blekotat něco pod jiným nickem. Dík a zdar. :-D
Citovat
#37 Ross Krok 2014-05-22 11:19
Pokud ovšem má mezinárodní nohejbal tak daleko k ostatním příbuzným sportům ve světě, mělo by jim být i jedno, jestli hrají na 1 či 2 dopady, jelikož i tak je to "vzdáleno" jinému sportu. V tom by měl ten "náš český nohejbal" těžit a dupnout si. Ale ne, on se místo toho vymyslí úplně nový sport zvaný futnet, odlišný od ostatních (podobných/příbuzných) a je z něj slátanina několika sportů, aby to bylo co nejsložitější. A teď na tento nový sport přilákejme mnoho lidí, kteří jej budou ochotni a schopni provozovat na technicky přijatelné úrovni, budou ten nový sport rozvíjet a trénovat, jako skupina jen pár lidí ve své zemi. To nemůže přinést reprezentační úspěch (či alespoň progres) u žádného týmu kromě ČR a SR.

To mi můj selský rozum nebere. Ale rád bych se mýlil, kdyby to bylo jinak a všichni na světě měli jednoduše možnost futnet (či jinou mezinárodní podobu nohejbalu) trénovat, organizovaně hrát soutěže a hlavně, zlepšovat se a bavit se hrou.
Citovat
#36 Koulos 2014-05-22 11:04
Jeste dovetek pro Petra: v textu bude pro tebe zatim nediskutovane prekvapeni...

Ze vam to za tu minimalne ostudu, stoji, ach jo.
Citovat
#35 Nohec 2014-05-22 10:40
to jo. To je ten pivní,národní. Ale futnet, to bys nerozdejchal, protože je technický vyspělý a fyzicky náročný. V tomto počasí,když nemáš natrénováno, prakticky nehratelný.Věř mi. Odborníci co uznale pokyvují hlavami to taky panu Kleníkovi říkali.
Citovat
#34 Koulos 2014-05-22 10:07
Ahoj pratele nohejbalu,
super pocasi, dnes bude parada jit si zahrat nohec:-)
To K.Kleník,
porad ne?
Nezlobte se na me, anebo zlobte, ale me uz to nebavi, a tak brzy predlozim fakta o "nasem" vasem nohejbalovem pocinani.

Vzpamatujte se driv, nez bude pozde a pojdte spolupracovat na vsem dobrem a spravnem.

Nedelam to rad, ta realita se vam libit nebude, protoze v pristim mem textu budou vase slova a ciny.

Prosim, premyslejte o tom, co takovou dobu delate, jak to delate, a pokud mozno se, prosim, co nejrychleji vzpamatujte nebo polezete brzy kanalama.
Milan Kulovaný
Citovat
#33 Milan 2014-05-22 09:47
. Prezident všeho Kleník je velmi schopný organizátor, velmi dobrý manipulátor a PR manažer, ale v nohejbale v životě nevedl ani to nejmenší družstvo, což je na jeho přístupu ke všemu, co se nejmenuje repre, či mezinárodní vidět.
Věnuje se pouze tomu, co ho baví a né tomu, čemu má, nebo by měl, dokud byl pouze prezident ČNS.
Teď, když je prezident celého světa, bude český nohejbal úplně stranou.
K tomu, jestli někdo okrádá svaz, nebo né, stačí doložit příjmy UNIFU a EFTY za poslední roky a bude hned každému jasné, jak se cestuje na náklady UNIF.
Citovat

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři