2014 pmezkk 01(Modřice, Brno) Už v pátek se v kvalifikačních skupinách rozběhne Pohár mistrů. Svého premiérového vítěze pak pozná čerstvě zrozená mezinárodná klubová soutěž o den později. V pozadí celé akce stojí i prezident ČNS a zároveň místopředseda světové organizace UNIF, pod jejíž hlavičkou se celý podnik bude hrát, KAMIL KLENÍK. Toho čeká o víkendu zároveň kongres UNIF, který bude součástí nohejbalového víkendu na jihu Moravy.

Pane Kleníku, můžete čtenářům Nohec magazínu vysvětlit, třeba jen rámcově, jak jsou vlastně rozvrženy úkoly a organizační povinnosti celé této akce? Kdo co zařizuje, kdo co platí, kdo za co ručí?

Technická komise UNIF v čele s Vlastimilem Stehlíkem má na starosti samotný systém soutěže, rozpis jednotlivých utkání a řízení činnosti mezinárodních rozhodčích, kterou zajišťuje v roli hlavního rozhodčího Jiří Matyášek. Samotnou organizaci pobytu účastníků a provozu sportovních hal nese na svých bedrech pořadatel TJ Sokol SDS Exmost Modřice. Financování této akce je také odpovědností domácího mistra z Modřic. Zástupci tohoto klubu rozhodli pořádat podnik loni na podzim, když měli přislíbenou finanční podporu města Modřice. To se v čele se starostou Josefem Šiškou podílí na zhruba padesáti procentech předpokládaných nákladů celé akce. UNIF hradí cestovní výdaje a výkony rozhodčích, úhradu „prize money“ v celkové výši 1900 euro, pořízení poháru pro vítězné družstvo, výrobu diplomů, a některé další výdaje jako například sítě, míče a podobně.

Můžete nás seznámit s organizačním výborem?

Organizační výbor každé takové mezinárodní akce je složen zejména z osob, které se mohou aktivně podílet na samotných přípravách v místě konání. S ohledem na tuto skutečnost jsem členem tohoto výboru já, jakožto zástupce UNIF, dále pak zástupci pořádajícího klubu Petr Jahoda a Petr Gulda, pro činnost propagace a P.R.  Jiří Sládek a pro sportovně technickou část Vlastimil Stehlík.

2014 pmezkk 02Znáte již jména oficiálních hostů, případně zástupců sponzorů, či potencionálních členů UNIF nebo EFTA?

Je nám velkým potěšením, že můžeme mezi významnými hosty jmenovat starostu města Modřice pana Josefa Šišku. Dále pak náměstkyni primátora města Brna paní Janu Bohuňovskou, která převzala nad touto akcí svou záštitu. Neméně váženým hostem je ředitel hlavního partnera EXMOST Brno pan Pavel Jankůj. UNIF reprezentuje generální sekretářka paní Zuzana Viňanská a moje osoba coby vice-prezident této světové nohejbalové unie. V jednání je stále účast velvyslance Jihokorejské republiky v ČR, kterého bychom velmi rádi na této akci uvítali právě s ohledem na historicky první start klubového zástupce z Jižní Koreje. Součástí sportovní akce je i mimořádný kongres UNIF, jehož hlavním bodem jednání je volba nového prezidenta za odstoupivšího Davida Solana z Kostariky a doplnění pětičlenného výkonného výboru. Na programu jednání je přesun registrace a sídla z Francie do České republiky, včetně bankovního účtu. Přizvanými hosty kongresu jsou zástupci Rumunska, kteří budou žádat o přijetí za členy UNIF a dále pak pozorovatelské země z Pobaltí a Srbska. Oficiálně by měl kongres potvrdit nové členy z Jižní Koreje, Kanady a Maďarska. Úplný výčet účastníků kongresu je následující: Česká republika, Slovensko, Francie, Švýcarsko, Polsko, Ukrajina, Dánsko, Baskicko, Mali, Tunisko, Anglie, Austrálie, Maďarsko, Rumunsko, Jižní Korea, Kanada a případní výše uvedení pozorovatelé z Pobaltí a Srbska.

Co si, kromě skvělé sportovní podívané, od Poháru mistrů slibujete?

Zaprvé významnou propagaci nohejbalu v tuzemských médiích, dále pak výrazné posílení mezinárodního hnutí pod hlavičkou UNIF, které jsem trochu naznačil výše. A v neposlední řadě začátek nové klubové soutěže, která bude úspěšná v celosvětovém rozsahu. Je to další skvělá příležitost posílení integrace s ostatními kontinenty.

Koho tipujete za vítěze?

Věřím domácím mistrům z Modřic, ale na druhou stranu bych jim přál nelehkou cestu s vyrovnanými zápasy. To může umocnit jejich pocit z případného vítězství a trenéru Petrovi Guldovi ubrat nějaký ten vlas na hlavě.

 

 

Generálním partnerem akce je město Modřice, pod jehož patronátem se budou u této příležitosti konat také kongres UNIF a EFTA.

Celý turnaj se bude hrát pod záštitou náměstkyně primátora statutárního města Brna Ing. Jany Bohuňovské.

Hlavními partnery jsou  firmy SDS EXMOST, BOTAS a GALA, Bez banky.cz, Point4me, pivovar Černá Hora a Sanatorium Repromeda, mediálními partnery TV com.cz a Nohec magazín.


Komentáře   

#8 Milan 2014-05-20 06:52
No snad ne, ať to radši nikdo nevidí.
I když střihač a futnetem dodaný ulhaný komentátor dokáží i z takovéhleho pouťáku udělat majstrštych.
Citovat
#7 Vašek 2014-05-14 09:40
Bude to v televizi ???
Citovat
#6 A jak 2014-05-13 09:38
Tady nejde o čísla, ale logiku! MJ zná sport, kde nejvyšší soutěže se nehrají podle mezinárodních pravidel, kde junior hraje jiná pravidla, než muž? Proč by to mělo být apriori zamítnuto? Já ne.Dnes už tam snad nejsou jenom „hloupí“ odpůrci vícedopadového sportu. Pokud však nebudeme ten „náš“ předvádět, vyvážet a přesvědčovat, ale naopak, bohužel, zcela nepochopitelně organizovat a řídit něco, co logicky, zejména pro ostatní /ubohá úroveň po mnoha letech to dokládá/ není ku prospěchu, tak se to nepohne! Ano, řešením je také přesvědčit zástupce nohejbalu /VH/ a dát mandát k přijetí futnetu. Potom nebudou muset zástupci ČNS lhát, hledat výmluvy, prostě to budou mít jednoduché a bude to tak, jak je v zavedených sportech normální! Otázkou je, co na to samotní nohejbalisté, kterých se to bezprostředně týká! Ti by měli mít rozhodující slovo!
Citovat
#5 MJ 2014-05-13 08:52
Mezinárodní realita je jednodopadová, česká realita je dvoudopadová. Ať už náš sport nazýváte jakkoli a mistrem je kdokoli, z dlouhodové soutěžě nebo kvalifikačního pouťáku.
Vnutit světu násilím dvoudopad formou usnesení kongresu nelze - to bude prostým většinovým počtem hlasů členů UNIF zamítnuto.
Vnutit ČR jednodopad do WAEL také nelze - delegáti valné hromady ČNS by museli mít hodně pádné důvody, aby tak učinili.
Takže status quo bude trvat dál ... pro a co teď
Rovnice nemá řešení - aspoň ne v oboru reálných čísel.
Citovat
#4 A co teď 2014-05-13 08:35
Za 3 roky slušná fluktuace Pastor – Nobile – Solana – proč asi a kdo další….
Kde jsou vytrénovaní mistři z USA - že by dolaďovali formu….
Paradox proti logice - řídíte, organizujete, pořádáte - ale nehrajete…
Dvě možnosti jste propásli – teď je skvělá šance pro změnu …
Nebo snad začnete hrát mezinárodní, světový sport s hroznou úrovní….
Nechce se věřit, že současný, nenormální stav bude pokračovat…
Probuďte se konečně a jednejte v zájmu sportu, copak jste slepí, hluší a nevidíte kam to spěje?
Citovat
#3 Milan 2014-05-13 07:09
Pokusím se speciálně pro MH ještě jednou.
Nikde jsem se nabavil o podobě sportu a počtu dopadů.
http://brno2014.futnetworldcup.com/teams-cs-cz/ Zde máš oficiální odkaz na pohár mistrů. Až mi tam najdeš odkazy, které fungují a kde se dozvíš, kde, co, kdy, kdo a v jaké ligové soutěži vyhrál, tak dělej chytrého. Pokud to funguje takhle, potom by tam asi neměli být Modřice :-) ale vítěz nejoblíbenějšího turnaje.
Citovat
#2 M.H. 2014-05-13 06:56
Pokusím se ti to, Milane, vysvětlit. Na světe je mnoho sportů, ve kterých se rozličné druhy míčů kopou přes různé sítě. Jedním z nich je nohejbal. Mezinárodní název pro tento sport je FUTNET. Právě v tomto sportu se bude hrát o světového mistra v soutěži družstev. Hrát se bude podle mezinárodních pravidel.
Citovat
#1 Milan 2014-05-13 06:37
(Modřice, Brno) Už v pátek se v kvalifikačních skupinách rozběhne Pohár mistrů. Svého premiérového vítěze pak pozná čerstvě zrozená mezinárodná klubová soutěž o den později.
Ani celý článek není schopen obsvětlit, čeho že jsou to mistři.
Česká klasika, kdy se stokrát opakovaná lež stává pravdou.
Citovat

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři