(Praha) Zahrát si nohejbal pod olympijskými kruhy? Jde to! Ne, nelekejte se, nic jste neprošvihli. Nohejbal byste v programu právě skončených letních olympijských her v japonském Tokiu opravdu hledali zbytečně. Jeden dílčí úspěch si ale „balet nad nízkou sítí“ během konání největší letošní světové sportovní akce přesto připsal. Díky pozvánce Českého olympijského výboru byl součástí Olympijského festivalu v Praze.

V areálu Olympijského festivalu ve Stromovce se po dobu konání tokijského zápolení představilo 30 olympijských a 15 neolympijských sportů. Mezi nimi i nohejbal, jenž se prezentoval ve druhém festivalovém týdnu - od 2. do 6. srpna. „Měli jsme k dispozici tři kurty se stánkem, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet především základní herní činnosti nohejbalisty, tedy nahrávku, podání, smeč, blok a také hru samotnou,“ přibližuje člen VV ČNS ONDŘEJ PACHMAN, který měl nohejbalové stanoviště na starosti. „Každý z mladých hostů našeho stánku si odnesl alespoň malou drobnost na památku, která by jej mohla přimět k tomu, aby se k našemu sportu jednou vrátil. Nutno říci, že z upomínkových předmětů byly nejoblíbenější nohejbalové vuvuzely. Ty byly poté slyšet po celém areálu,“ dodává s úsměvem.

A jaké další sportovní menu nohejbalový stánek nabízel? „V úterý jsme předvedli exhibiční trénink výběru ligových hráčů v čele s Ondřejem Vítem, Františkem Kalasem, Janem Chalupou a Vilémem Ungermannem. Představila se také část reprezentace žen pod dohledem trenéra Šmejkala,“ říká viceprezident ČNS MIROSLAV SACHL. Ve čtvrtek a v pátek se na kurtech vystřídala řada dětských skupinek příměstských táborů pořádaných v rámci festivalu. Nohejbal si zahrálo v rámci teambuildingu i několik desítek pracovníků společnosti T-Mobile. Páteční program zajistil PETR JAHODA se šesti žáky z Modřic. Ti během celého dne odtrénovali dvě fáze a zároveň se zapojili do péče o příchozí návštěvníky a příměstské tábory. „Pro kluky to bylo určitě zajímavé zpestření prázdnin. Měli možnost být alespoň na chvíli součástí široké olympijské sportovní rodiny. Organizačně bylo pro nás vše skvěle připraveno včetně celodenního průvodce v osobě Ondry Pachmana. Kluci měli možnost ukázat kolemjdoucím nohejbal a někteří z nich si také pod jejich vedením nohejbal i sami vyzkoušeli,“ kvituje Jahoda.

Branami festivalového dějiště prošly tisíce lidí. Na nezájem si nemohl stěžovat ani nohejbal, byť logicky neměl v rámci areálu úplně ideální místo. „Především v odpoledních hodinách nebyla návštěvnost špatná. Slabší stránkou bylo částečně deštivé počasí a také poloha samotného stanoviště, situovaná na samém konci areálu. Nicméně i tak můžeme být s počtem účastníků spokojeni,“ podotýká Ondřej Pachman. Podle něj je nezbytné, aby se nohejbal podobných akcí účastnil co nejčastěji. „Akce byla určitě inspirativní i v tom smyslu, že jsme mohli posoudit prezentaci dalších odvětví, která se snaží upoutat zájemce z řad mládeže o jejich sport,“ doplňuje Miroslav Sachl.


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři