(Praha) Kdyby se loni vyhlašovala anketa Nohejbalista roku, neměla by její mužská část zřejmého favorita. Naopak mezi ženami byla aspirantka na tuto trofej jasná. ANETA FOJTÍKOVÁ z pražských Vršovic ovládla všechny tři individuální šampionáty, a proto jí mohlo mrzet, že v koronavirem postižené sezoně se cena udělovala jen v kategoriích dorostu a žáků. Anetin trojnásobný úspěch přesto nezůstal bez odezvy. Letos na konci dubna převzala z rukou prvního muže ČNS Kamila Kleníka Cenu prezidenta za mimořádné sportovní výsledky v roce 2020.

„Ocenění mě samozřejmě mile překvapilo. Nečekala jsem, že by se loňský rok nějak hodnotil. Těší mě, že Český nohejbalový svaz ocenil mé sportovní výsledky v roce 2020. Je to rozhodně krásná tečka za tak zvláštní sezonou,“ uvedla Aneta Fojtíková.

„Byla by totiž velká škoda, kdyby její skvělý úspěch zůstal bez povšimnutí. Při psaní úvodního článku k ročence 2020 jsem při revizi výsledků zjistil, že Aneta vybojovala vedle disciplíny singlu, kde obhajovala zlato, také prvenství ve dvojicích i trojicích. Tím získala v jednom roce pomyslnou trojkorunu, která je nedostižnou metou téměř pro všechny nohejbalisty napříč kategoriemi. Přišlo mi líto, že takový velký úspěch přišel právě v roce, kdy se nohejbalistka roku nevyhlašuje. Proto jsem se rozhodl udělit ocenění, které by upoutalo pozornost ostatních a Anetě navždy připomínalo její výjimečný úspěch. Dokonce i komise reprezentace s podobným oceněním počítala a můj návrh jim přišel vhod,“ vysvětlil prezident ČNS KAMIL KLENÍK.

„Vítězství Anety v singlu se tak nějak předpokládalo, ale ve dvojicích a hlavně ve trojicích mírně řečeno překvapilo, zvláště když se kvůli zranění Řehákové, nemohla o svou elitní spoluhráčku opřít. Myslím, že z pohledu ženské reprezentace ale i základny je tato mimořádná cena velmi důležitá. Je fakt, že podobný úspěch zaznamenala v minulosti třeba Lenka Cibulková, ale byla za to odměněna ziskem titulu Nohejbalistka roku. Aneta tuto možnost bohužel neměla, navíc byla ošizena o superfinále, i proto tohle zasloužené ocenění,“ doplnil šéf reprezentačního úseku ČNS JIŘÍ ŠMEJKAL.


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři