Vážené nohejbalistky, Vážení nohejbalisté, vládní vyhlášení nového nouzového stavu, který s sebou přináší dosud nejtvrdší omezení volného pohybu, může ještě více kazit naši náladu a zejména radost z upíraného pohybu na nohejbalových hřištích. Nezbývá nám než se s nadějí upínat k blížícímu se jarnímu období a pevně věřit v pokles nově nakažených a zejména stabilizaci nemocných s těžkým průběhem nemoci, vyžadující intenzivní zdravotní péči.

Stanovy. Nejvyšší základní předpis svazu, podléhající registraci u rejstříkového soudu. Právě jejich zásadní změna je nepochybně nejobsáhlejším předloženým návrhem pro projednání na řádném zasedání blížící se Valné hromady ČNS.

Jak se zdá, ani v letošní sezóně nemusí mít nohejbalisté na růžích ustláno. Na to, že jarní část soutěží začne podle plánu, by asi vsadil jen velký optimista. A z loňska také víme, že jedna věc je soutěže rozběhnout, druhá pak je dohrát. Jejich osud závisí především na vývoji pandemie nemoci covid-19. I z tohoto důvodu Výkonný výbor ČNS posunul termín republikové volební valné hromady ze 7.3. na (zatím) 11.4. a termín přihlášek do ligových soutěží na 28.2. 2021. Do druhé ligy se pak nově může přihlásit kdokoliv.

V době, kdy na nás masmédia chrlí jednu horší zprávu než druhou, přichází v souvislosti s nohejbalem velmi příjemná informace. A není to jen nějaký subjektivní pocit, ale soubor seriózně sesbíraných, tzv. měkkých dat. V aktuálním výzkumu Národní sportovní agentury ČR se nohejbal neztratil.

Nejvyšší předpis nohejbalového svazu čeká novelizace. Kompletní. Pochopitelně pouze v případě, že znění hlavního návrhu Stanov ČNS, předkládaného Odborným poradcem pro legislativu Ladislavem Kratochvílem, zaujme hlasující delegáty březnové (tedy možná dubnové) volební Valné hromady ČNS.

Ke konci každé sezóny neodmyslitelně patří anketa Nohejbalista roku. Jenže co letos? Mužské soutěže připomínaly běžný ročník jen velmi vzdáleně a mládežnická měření sil dopadla jen o něco lépe. VV ČNS nakonec vyřešil situaci šalamounsky a rozhodl se vyhlásit vítěze jen v kategoriíích starších žáků a dorostenců. Anketu ovládli Lukáš Tolar ze Stříbra a holický Václav Pohl.